Ölüdeniz giriş ücreti 2018

Turizm sektörünün kan ağladığı bir sezonda Fethiye Ölüdeniz giriş ücreti 2018 yılında ne kadar? Ölüdeniz 2018 şezlong ve şemsiye ücreti ne kadar?

Turizm sektörü bu yıl kan ağlıyor desek yanlış olmaz sanırım, ama Fethiye Ölüdeniz bundan en az etkilenen bölgelerden bir tanesi. Türk ve Yabancı turistin en çok tercih ettiği bölgelerden olan Ölüdeniz giriş ücretlerinden bahsetmeye çalışalım. Ölüdeniz giriş fiyatları konusunda 2018 yılında herhangi bir değişiklik yapılmaz iken 2017 fiyatları ile devam etmektedir.

Fethiye Ölüdeniz giriş ücreti 2018 fiyatları

Ölüdeniz yerli ve yabancı turistler tarafından en çok tercih edilen bölgelerden biri ve bunu da hakkıyla veriyor. Doğal güzelliği, denizinin dalgasız ve yüzme keyfinin yüksek olduğu bu doğa harikasının da maalesef bir kullanım bedeli var.

Ölüdeniz için 2018 yılı giriş ücreti bir çok ücretli plaj ile kıyaslandığında çok yüksek fiyat olarak gözükmeyebilir. Giriş ücretleri ise aşağıdaki şekilde olup;

Bir kişi için 7 TL , öğrenci için 3,5 TL’ dir. Motosiklet ile gelenler için bir kişi fiyatı 7 TL olup, otomobili ile gelecek kişiler için giriş fiyatı 25 TL’dir. Küçük minibüs ile gelecek aileler için giriş ücreti 45 TL olup, daha büyük minibüsler ile gelecek kişiler için giriş ücreti 25 TL’dir. Tur olarak gelecek kafileler için küçük otobüs fiyatı 150 TL olup, büyük otobüs ile gelecek kişiler için giriş ücreti 210 TL’ dir.

 

oludeniz giris ucreti 2016

Ölüdeniz diğer koylara nazaran çok daha sakin bir koy olup, yüzmesi de bir o kadar keyifli bir yer. Yüzme bilmeyenler içinde ideal olan Ölüdeniz en az 20 metre boyunuza gelmeden rahat yüzebileceğiniz bir yer. Yerli turist tarafından çok daha sık kullanılan Ölüdeniz’de ağaç altında yerleşmiş olan halkımızı sıkça görebilir siniz. Bir nevi piknik konsepti şeklinde kullanılan Ölüdeniz arada müthiş bir deniz keyfi ile taçlandırılan bir yer.

oludeniz su sporlari

Ölüdeniz şezlong ve şemsiye ücreti 2018

Ölüdeniz bu kadar güzelliği bir araya getirdiği için ister istemez fiyatlara yansıyor. Farklı bölgeler de denize girenlerin az çok fikir sahibi olacağı gibi ücretler biraz pahallı. İki kişi giden bir aile için ödeyeceği ücret 30 TL olup, birde araç ile gitti iseniz direk 55 TL ödeme yaptınız demektir.

Şezlong fiyatı :10 TL (1 adet)

Şemsiye fiyatı: 10 TL

Ölüdeniz kafeterya yiyecek içecek fiyatları 2018

Tabi diğer ücretlerin yüksek olduğu bir ortamda yiyecek ve içecek fiyatlarının düşük olmasını beklemek hayal oluyor. İçecek fiyatlarının üzerinden geçmek gerekir ise küçük su 2,5 TL, Büyük su 5 TL, Çay 5 TL diyebiliriz. Yemek için tercihleriniz sandviç tavuk döner 12 TL, Dürüm Tavuk döner 15 TL, Ekmek arası köfte 15 TL olarak belirtebiliriz. 

Çok ucuz olmayan bir yer olsa da böyle bir güzellikten en azından bir gün faydalanmanızı şiddetle önerebilirim. İç koyda bir kaç otel bu nimetlerden fazlasıyla nasiplenirken bu tarz bir otel tercih ederek en azından diğer ekstra ücretlerden kurtulabilir siniz. Ama tatilini gezerek yapanlar için uğramadan geçilmeyecek bir yer olarak herkesin listesine eklenmesi gerektiğini belirtebiliriz. Güzel bir tatil geçirmeniz dileğiyle.

Ölüdeniz Konum

4 Yorumlar

  1. Ramazan Bayam 8 Ağustos 2017
    • Finansçı 8 Ağustos 2017
  2. can aytekin 21 Ağustos 2017
  3. mete 31 Ağustos 2017

Cevap Ver