Destek hesap (Kmh) limiti dolduğunda para çekilebilir mi?

Bankaların bizlere sunduğu Destek hesapları yani Kredili Mevduat hesapları bizlere tanımladıkları limitler dahilinde kullanabiliyoruz. Genellikle kredi kullandırım sonrası tüm hesaplara tanımlanan destek hesaplar kredi ödemeyi unuttuğumuzda yada otomatik ödeme için para yatırmadığımız vs durumlarda avantaj sağlamaktadır. Tabi Destek hesapları kullanmanın da bir yöntemi var sürekli bu limiti kullanarak hiç geri ödeme yapmadan kullanamayız. En az ayda bir kez bu limiti sıfırlayarak yani bir gün süreyle hesabı artıya çevirdikten sonra kullanmanız durumunda gecikme vs durumlarda kalmamış olursunuz. Kullandığınız bu destek hesapları faiz tahsilatları ay sonlarında ilgili hesaba tahakkuk etmekte olup ay sonlarında limitinizi doldurdu iseniz faiz bakiyesi kadar para yatırmayı unutmayın.

Destek hesap yani Kmh işleyen faiz nasıl hesaplanır oran kaçtır?

Kredili mevduat hesapları yenilenen yasa sonrası müşteriye yansıtılacak faiz oranı aylık %2.02 yıllık %24.24 oran ile müşterilere yansıtılmaktadır. Faiz hesaplamaya gelince 1000 TL tutarı 7 gün kullandığınızı var sayarak hesaplar isek (1000 x 7 x 24,24) / 36000 formülü ile hesaplayabilir siniz.

Kredili Mevduat hesabı (kmh) limiti dolduğunda para çekilmesine izin verir mi?

Destek hesaplarda size tanımlı olan limiti kullandığınızda ekstra para çekilmesine müsaade etmemektedir. Zira Bankanın size tanımlamış olduğu bir limit olup bunun üzerinde talep etmediğiniz durumlarda limit artışı yaşanmayacağı için limiti aşarak para çekimi yapamazsınız. Limit aşımının gerçekleştiği tek durum ise dönem sonu yani ay sonunda Bankanın size tanımlı limitinin hepsini kullandığınız durumlarda faiz için yeterli tutarı hesabınıza yatırmadığınız durumlarda kmh limiti aşımı ile hesabınıza faiz bakiyesi yansıtılır.

7 Yorumlar

  1. derya 21 Ekim 2015
  2. Hasan 21 Ekim 2015
  3. ibo 22 Ekim 2015
  4. Rıza 23 Ekim 2015
  5. osman 23 Ekim 2015
  6. serkan 24 Ekim 2015
  7. murat 27 Ekim 2015

Cevap Ver