Kredili mevduat hesabımı (Kmh) nasıl kapatabilirim?

Kredili mevduat hesabımı (Kmh) nasıl kapatabilirim?

Bankada hesabınız açıldıktan sonra verilen ilk ürün atm sonrasında muhtemelen kmh yani destek hesap olabilir. Bankacılık sisteminde önemli bir yeri olan destek hesaplar kontrollü kullanımlarda faydalı olmasına rağmen takibini yapamadığımız durumlarda başımıza işler açabilecek bir kredi türüdür.

Otomatik ödeme için hesabınıza para aktarmayı unuttuğunuzda yada kredi ödemenizi atladığınızda sizi gecikmeye düşürmeyen aslında faydalı bir ürün olmasına rağmen, kullanılan bu bakiyeyi geri ödemeyi atladığınızda yada hesabınıza para girdiği anda çıkış yaparak destek hesabı artıya geçmeden yine eksiye düşürdüğünüz durumlarda sorun yaşamanız muhtemel.

Bu ürünü sizin talebiniz olmadan açılabilmekte olup hesap açılışında imzalamış olduğunuz sözleşmede kmh açılması için onay verdiğiniz direk açılabilmektedir. Hesabın açılmaması için hesap açılışı yapılır iken sözleşmede bu maddeyi üzerini çizerek hesabınıza kmh tanımlama yapılmamasını sağlayabilirsiniz.

Peki destek hesap (kmh) açıldı ve kmh kapatmak istiyorsanız ne yapmalısınız?

İşinizi sağlama almak istiyorsanız şubeye elden kmh kapama talimatı vererek şube personeline alındı yaptırırsanız sizin için daha faydalı olur ve hemen kapatırlar. Fakat şubeye gidemediğiniz durumlarda şubeye fax çekerek ilgili hesabın kapatılmasını sağlayabilir siniz.İlgili banka şubesi bazen maaş müşterisi olduğunuz için kmh kapama yapılamayacağını iletse de kararlı davranmanız halinde ilgili hesabı kapatmak zorunda kalırlar. BDDK nezdinde müşteri talimatı ilettiğiniz halde dikkate alınmama gibi bir durum söz konusu olamaz. Bunu bankaların hesabın kapatılmaması ile ilgili size bildirmiş olduğu bir durum olarak değerlendirmek gerekir.

 

Emekli maaş aktarım kampanyalarında en avantajlı Banka hangisi? yazımızı okumak için tıklayın

https://www.kucukpara.com/hesap-isletim-ucretleri/emekli-maas-aktarim-kampanyalarinda-en-avantajli-hangisi/

2 Yorumlar

  1. emel 14 Temmuz 2017
  2. Abdulmelik Genç 8 Haziran 2019

Cevap Ver