Bankalarda unuttuğum hesabım var mı?Bu hesapta para var mı?

Paranız zaman aşımına uğramasın !!

5411 Sayılı Bankacılık Kanunu’nun 62. maddesine göre, bankalar nezdindeki mevduat,emanet ve alacaklardan hak sahibinin en son talebi, işlemi, herhangi bir yazılı talimatı tarihinden başlayarak on yıl içinde aranmayanlar zaman aşımına tabidir. 5411 Sayılı Bankacılık Kanunu’nun 62. maddesinin uygulamasına ilişkin yayımlanan Yönetmeliğin 8. maddesi gereğince, zaman aşımına uğrayan mevduat,emanet ve alacakların listesi Türkiye Bankalar Birliği internet sitesinde Şubat ayı başından Mayıs ayı sonuna kadar ilan edilecektir.

Bankalarda 10 yıl süre ile hareket görmeyen hesaplar sistemde kayıtlı adreslerine posta ile bildirim yapılmakta, ayrıca bankaların internet sitelerinde Mayıs ayının sonuna kadar yayımlanacaktır.İlgili bedeller için bankaların ve aşağıda linki vermiş olduğumuz tbb sitesinde kontrol edebilirsiniz.

Listede isim ve hesap bilgileri yer alan kişilerin en geç 15 Haziran 2015 tarihine kadar hesaplarının bulunduğu bankanın herhangi bir şubesine geçerli kimlik bilgileri ile başvurmamaları halinde yasa gereği zaman aşımına uğramış olan mevduat,emanet ve alacakları gelir kaydedilmek üzere Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devredilecektir.

Bankalarda unutmuş olabileceğiniz hesaplar mevcutsa bir an önce gerekli kontrollerinizi yaparak paranızı çekmeyi unutmayın.

TBB üyesi bankalarda 2014 yılsonu itibariyle zaman aşımına uğramış hesaplarınız varsa, dökümü için aşağıdaki arama motorunu kullanabilirsiniz.

http://www.zamanasimi.org/tbb.xhtml

 

 

Emekli maaş aktarım kampanyalarında en avantajlı hangisi yazımızı okumak için tıklayın

https://www.kucukpara.com/hesap-isletim-ucretleri/emekli-maas-aktarim-kampanyalarinda-en-avantajli-hangisi/

 

 

Cevap Ver