Kapalı kredi kartıma kart ücreti yansır mı?Kart ücretlerini nasıl iade alırım?

Malum kredi kartları hayatımızın vazgeçilmezi olarak devam etmekte ve kredi kartsız alışveriş yapamaz hale geldik. Alışveriş yaparken o kadar severken kart ücreti yansıdığında hemen iptal edeceğimizi de söylediğimiz bir ürün aslında. Kredi kartınızı aktif olarak kullanıyorsanız ve kartınıza kart ücreti yansıtıldı ise iadesi konusunda çok zorlanmayacaksınızdır. Kartınıza yansıtılan kart aidatının iadesi için çağrı merkezini aradığınızda genel harcama tutarınız belli bir sınırın üzerinde ise ikiletmeden iadesini gerçekleştiriyorlar. Yine belli bir ortalamada ise harcama sözü alarak yine iadesini gerçekleştiriyorlar.
Fakat kart harcamanız az denilecek seviyede ise Banka kart aidatının iadesi konusunda siz zorlayabilir. Bu durumda da harcama sözü ile iadesini gerçekleştirebilirsiniz.
Çoğu Bankada kartımı kapatacağım blöfü işe yarayabiliyorken bazıların da etkili olmayabiliyor.Kart ücretini ödediğiniz halde birde kartınızı kapattığınız ile kalabilirsiniz.Geçmiş dönemlerde kart harcamalarınızı yaparken bir yılı doldurduğunda kart ücreti yansıtılmasına rağmen son dönemlerde kartınızı ilk kullandığınızda ilk ekstreniz de kart ücreti sürprizi ile karşılaşabilir siniz.

Kredi kartınızı kapattırdıktan sonra kart aidatı yansıtılır mı?
Eğer kredi kartınıza henüz kart ücreti yansıtılmadan kredi kartınızı kapattı iseniz kredi kartınıza kart aidatı yansıtılmaz. Kart aidatı aktif kullanılan kredi kartlarına yansıtılan bir masraf kalemidir. O yüzden kredi kartınızı kapattı iseniz sizin için sorun olacak herhangi bir durum yok demektir. Eğer kredi kartınızı kapattırmaya niyetiniz var ise kart ücreti yansıtılmadan kapatmanız faydanıza olacaktır.

Kredi kartınıza kart ücreti yansıtılmaması için ne yapabilirsiniz?

Her Banka da geçerli olmamakla birlikte kredi kartına tanımlanan 2 adet otomatik ödeme kredi kartınıza kart aidatı yansıtılmasını engelleyecektir.

3 Yorumlar

  1. seyfettin 19 Ekim 2015
  2. kerim 21 Kasım 2015
  3. can 27 Ocak 2016

Cevap Ver