Kredi kartı limit arttırım işlemi 4 maaş engeline takılırmı?

Mevcut kredi kartı limitiniz maaşınızın 4 katı ve bu durumda yeni bir kredi kartı alabilir miyim?

Eğer bunu öğrenmek istiyorsanız bankanın cevabı olumsuz olacaktır. Yasa gereği yeni alınacak kredi kartlarında toplam kart limitleriniz maaşınızın 4 katı veya fazlası ise yeni bir kredi kartı almanız zor gibi gözüküyor. Yapılan yönetmelik değişikliği ile eski yıllarda her kartta onbinlerce limitler hayal oldu diyebiliriz.

Peki bu kredi kartını 4 maaş limitine de takılsa almanız gerekiyor ise ne yapmalısınız?

Aslında son dönemde en çok sorulan sorulardan biri bu ve cevabı kimseyi tatmin etmiyor diyebiliriz. Kredi kartım var ama limitini arttıramıyorum, cüzdanımda boşuna taşıyorum bu kredi kartlarını diye söyleniyor olabilir siniz. Kredi kartı limit artışını maaş engeline takılmadan nasıl hallederim diye düşünenler için aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz.

Örnek ile açıklamak gerekirse, 2.000 TL maaş alıyorsunuz ve toplamda A B C kredi kartlarına ait limitiniz 20.000 TL. En çok sorulan soru A kredi kartını iptal ederek bu kartın limitinde yeni bir D kartı alıp alamayacağınız. Bu konu ile ilgili sorduğunuz kişilerden olumsuz cevaplar alabilirsiniz belki ama işin aslı öyle değil. Yasa yürürlüğe girdiği tarih itibariyle toplamda bulunan kartlarınıza ait limit çatı limit olarak kabul edildi. Bu limiti de tercihinize göre değerlendirebilir siniz.

Biraz önce sorduğumuz sorunun cevabı da evet D kredi kartınızı iptal ettirdiğiniz de A kartının limiti kadar alabilirsiniz Banka’ nın vermesi halinde tabi ki.Ben bu anlatılanlara çok güvenemiyorum kartımı iptal ederek riske girmek istemiyorum diyorsanız limiti en fazla olan bir kredi kartınızın limitini 1000 TL düşürüp yeni bir kart için limit açabilirsiniz.

Sitemizden kredi kartı başvurusu yapmak için tıklayın.

Başvuracağınız yeni kredi kartınızı almanız durumunda herhangi bir kredi kartınızı iptal ederek bu kartın limitini yeni kredi kartınıza aktarabilir siniz.Ben çatı limitimi bilmiyorum ve bunlarla uğraşamam diyorsanız eğer şansınızı deneyerek kredi kartı başvurunuzu yapın.Bankalar bazı dönemlerde kredi kartınıza ait limiti bilginiz olmadan düşürebiliyorlar. Yani siz anlamadan Banka’ lar size yeni bir kredi kartı için limit tahsis edebiliyorlar. Mevcut kredi kartlarınızı ve yeni alacaklarınızı güzel günlerde kullanmanız temennisiyle.

7 Yorumlar

  1. feyyaz 29 Ekim 2015
    • banker 29 Ekim 2015
  2. seymen-2 14 Aralık 2015
  3. resul 4 Şubat 2016
  4. Harun 21 Kasım 2016
  5. Esra 21 Kasım 2016
  6. Halit 23 Kasım 2016

Cevap Ver