Kemal Kılıçdaroğlu Varlık yönetim şirketlerini kaldıracağını açıkladı.

Kemal Kılıçdaroğlu Varlık yönetim şirketlerini kaldıracağını açıkladı.

Kılıçdaroğlu verdiği vaatler ile ilgili Edirne’de açıklamalarda bulundu.Konuşmadan takibe düşen ve borçlarını ödeyemeyen vatandaşlar için sürpriz haberler çıktı.

2 yılda kredi kartı borçları olarak 128 milyar dolar  bankalara faiz ödendi. Bu borçların yüzde 80 faizini silemezsin diyorlar ama biz sileceğiz.Nasıl sileceksin kaynağı nereden bulacaksın diyorlar. 128 milyar doları alırken nasıl aldım diye sormuyorsun. Ben ne yapacağım, varlık yönetim şirketlerini kaldıracağım, bankalara diyeceğim sen 19 milyarı 2 milyara almıyor musun, gel kardeşim ben faizin yüzde 80’nini sileceğim. Birisi çıksın bu doğru değil desin, tüm örneklerini gösteririm. Böylece 5 milyon vatandaşımı rahatlatacağım.  Bir başka konu da taşeron işçiler. 800 bin kişi taşeronda çalışıyor. Dedik ki bunların tamamını kadroya alacağım. Zaten devlet için çalışıyorlar. Ben aradaki köle tüccarını kaldıracağım. Devlete yük bu taşeron.

Şu anki yapıda Kemal Kılıçdaroğlu ‘nun ilettiği gibi bankalar alacaklarını çok küçük bir tutara Varlık Yönetim şirketlerine satıyorlar.O yüzden zorda kalan vatandaşlar için verilen vaat elle tutulur olarak gözüküyor.

 

Cevap Ver