Milli Piyango ihalesi iptal mi oluyor?

Milli Piyango ihalesi iptal mi oluyor?

Milli Piyango ve Şans oyunları özelleştirilmesi ihalesinde geçtiğimiz yıl en iyi teklifi veren Net Holding ortağı Net Şans ile Hitay ortak girişimi kur artışından dolayı yükümlülüklerini yerine getiremediği için ihalenin 2.en iyi teklifi veren gruba devri söz konusu.

Geçtiğimiz yıl 15 Temmuz’da yapılan ihaleye 2.755 milyar usd ile en iyi teklifi veren Net Şans-Hitay OGG’nin ardından ikinci iyi teklifi 2.75 milyar dolar ile ERG-Ahlatçı OGG vermişti.

Maliye Bakanı Şimşek düzenlediği basın toplantısında sorulan sorulara, şans oyunları işletme ihalesinde sürecin ikinci iyi teklifi veren şirketle devam edeceğini söyledi.

Net holding dün Kap’a yaptığı bildirimde sözleşmenin 15.04.2015 de imzalanamayacağını, vermiş oldukları 9.000.000 usd tutarındaki teminat mektubunun nakde çevrilerek Özelleştirme idaresi hesaplarına aktarıldığını bildirdi.

Net Holding Kap açıklama;

15.04.2015 tarihinde kamuya yapılmış olan açıklamamızda Şans Oyunlarının Lisans Verilmesi Suretiyle Özelleştirilmesi İhalesi kapsamında ilgili lisans sözleşmesinin 15.04.2015 tarihinde imzalanamayacağı açıklanmıştır.

Bugün Özelleştirme İdaresi’nin talebi doğrultusunda vermiş olduğumuz 9.000.000 USD tutarındaki teminat mektubu nakde çevrilmiş olup bedeli Özelleştirme İdaresi Başkanlığı hesaplarına aktarılmıştır

Konu ile ilgili gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Cevap Ver