Alo Fetva hattı neden kapatıldı ne zaman açılacak?

Diyanet Başkanlığı adına merak edilen sorulara cevap niteliğinde açılan Fetva hattı, ‘Bir babanın öz kızına duyduğu şehvet, karısıyla olan nikahını düşürür mü’ sorusuna verilen cevap ile oluşan gelişmeler sonrası kapatıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından merak edilen sorulara cevap niteliğinde kurulan Alo Fetva Hattı, sorulan bir soruya verilen cevabın basına yansıması bunun üzerinden gelen yoğun baskı sonrası Prof. Dr. Mehmet Görmez Fetva hattı için değişiklik yapılacağını sinyalini vermişti.

Alo Fetva hattı tekrar açılacak mı?

Bu süreçte vatandaşın Alo Fetva hattına olan yoğun ilgisinin devam ettiğinden bahseden Prof. Dr. Mehmet Görmez, bu konularda gerekli çalışmanın yapıldığını daha farklı bir sistem ile vatandaşı bilgilendirmeye devam edileceğini belirtti. Bu yapının hazır cevap dosyası gibi bir süreç ile sorulan soruların ilgili hazır cevaplara yönlendirilmesi yada gelen yazılı sorular için yine yazılı cevaplar şeklinde dönülmesi gibi bir kaç seçenek arasından seçim yapılacağı gözüküyor.

Bu süreçte Diyanet İşleri Başkanlığının itibarsızlaştırmaya yönelik gelişmelerin artması ve istismarlara yol açtığı düşünüldüğü için Alo Fetva Hattının kapatıldığı belirtildi. Yeni kurulacak yapının ne zaman hayata geçeceği hakkında bilgi verilmezken en yakın zaman planlandığı belirtilmektedir.

 

Emekli maaş aktarım kampanyalarında en avantajlı hangisi? yazımızı okumak için tıklayın

https://www.kucukpara.com/hesap-isletim-ucretleri/emekli-maas-aktarim-kampanyalarinda-en-avantajli-hangisi/

 

 

Bir Tepki

  1. Ozan 19 Nisan 2016

Cevap Ver