On yıl vadeli ihtiyaç kredisi çekilir mi?

İhtiyaç kredisine ihtiyacınız var fakat vadesi kısa olduğu için çekemiyor musunuz? 10 yıl vadeli ihtiyaç kredisi çekebilir miyim?

Hepimizin bu zamana kadar en az bir tane ihtiyaç kredisi çekme durumumuz oluşmuştur. Bazen çekmek istediğimiz tutar yüksek olabiliyor ödeme kolaylığı sağlayabilmemiz için ihtiyaç kredisinin vadesini maksimum vade de çekmek istiyoruz. Fakat yasal düzenlemeler ile ihtiyaç kredisinde vade 36 ay ile sınırlandı. Buradaki amaç tüketiciyi çok borçlanmamaya yöneltmek olarak yapıldığı belirtiliyor.

Konut kredisi alımlarında destek olarak çekilecek ihtiyaç kredi vadesi on yıl olur mu?

Konut alımlarında ekspertiz değerinin düşük olması yada müteaahhitin tapu değerini düşük göstermesinden dolayı çekebileceğimiz konut kredisi düşük olduğu için zor durumda kalabiliyoruz. Bu gibi durumlarda konut kredisine destek olarak çekilecek ihtiyaç kredisinin vadesi kaç ay olabiliyor.

Bu uygulamayı her Banka yapmasa da Konut kredisi çektiğiniz Banka da çekilecek ihtiyaç kredisini konut tadilatı gibi sebepler ile ilişkilendirerek 120 ay yani 10 yıl vadeli ihtiyaç kredisi tesis edebiliyorlar. Hatta konut kredisinden daha fazla ihtiyaç kredisi çekerek konut alımı yapabilmeniz için vadeyi uzatabiliyorlar.

Bu konuda Emlakçılar artık uzman olmuşlar diyebiliriz aslında. Ev bakarken emlakçılar tarafından sıkça duyabileceğiniz geliriniz yettiği sürece destek olarak çekeceğiniz ihtiyaç kredisini on yıl vade yaparak kullandırım yapabileceklerini belirtebiliyorlar. Dediğim gibi bu uygulamayı her Banka yapmasa da Devlet Bankaları da dahil bir kaç Banka gerçekleştiriyor.

Konut alımına destek olarak ihtiyaç kredisi çekmek istiyor iseniz, satın alınan konut ile ilişkilendirilerek 10 yıl vadeli ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz.

 

 

İhtiyaç kedisi yada konut kredisini erken kapatırsam ne kadar öderim? yazımızı okumak için tıklayın

https://www.kucukpara.com/kredi-islemleri/ihtiyac-kredisi-veya-konut-kredisini-erken-kapatirsam-ne-kadar-oderim/

5 Yorumlar

  1. sezer 11 Mayıs 2016
  2. Sercan 13 Mayıs 2016
  3. Macide 15 Mayıs 2016
  4. sefai 15 Mayıs 2016
  5. Furkan 22 Kasım 2016

Cevap Ver