Küçük paralar ile yapılacak İkinci el araba alım satımı

Ücretli bir işte çalışıyorsunuz ve ek gelir olarak bir iş mi yapmak istiyorsunuz. Ufak tutarlar ile ikinci el araba alım satımı yaparak nasıl para kazanabilirim?

Çalışanlar için ek iş yapmak hem çok zor hem de ne iş yapacağınıza karar veremediğiniz bir o kadar da sancılıdır. Elinizde belirli bir miktar para olup ek gelir kazanabilecek bir iş yapmak istiyorsanız bir çok alternatif var. Bu işlerden bir tanesi de ikinci el araba alım satımı desek yanlış olmaz sanırım.

Yaz tatilinin belirli bir süresinde araç fiyatlarının da artış gösterdiğini düşünürsek ikinci el araç alım satımı çok daha cazip avantajlar sağlayabiliyor. Biriktirmiş olduğunuz yatırımları çok büyük araçlara girmeden piyasada en hızlı dönen arabaları satın alarak kısa vadede ufak kar marjları elinizden çıkararak kendinize ek gelir yaratabilir siniz.

İkinci el araba satışı için ucuz araba nasıl bulurum?

Piyasayı sahibinden.com’ un belirlediğini düşünürsek buradaki fiyatlara göre daha uygun araç al sat yaparak nasıl ek gelir kazanabilir siniz.

 • İcra dan araçlar satın alarak (Bir ustanız var ise yeddiemin otoparklarında aracın büyük bir sorunu olup olmadığını kontrol ederek sonrasında ihaleye girmenizde fayda var)
 • Sıfır araç satan bir yetkili servis ile anlaşarak takasa verilen araçları alarak ( Servisler kategorisinde olmayan araçları elde tutmayarak takas sonrası hemen elden çıkarmak isterler)
 • Bir kaç galerici ile irtibatta olup, galericilerin alım yapamadıkları durumda acil aracını satmak isteyenler ile iletişime geçerek alırken kazanabilir siniz.
 • Sigorta şirketlerinden aracın değerini çok düşürmeyen hasarlı araçları satın alarak bakım sonrası makul kar marjı ile satmak.
 • Taşıt kredisi ile alınan araçlarda kredilerin sorunlu hale gelme durumunda, Bankanın araca haciz koyacağını var sayarsak satıcıya güvenmeniz durumunda piyasanın altında bir fiyattan satın alma yapabilir siniz.

Bu seçeneklerin dışında yapacağınız araç alım satımları bunlar kadar kar bırakmayabilir. Ama piyasada da acil araç satan kullanıcılardan bulabileceğiniz arabalar satarken kar anlamında sizi tatmin edebilir. Çok kar marjı düşünmüyor iseniz normal fiyatında yapacağınız araç alımları sonrası ufak rütuşlar ve bakım sonrası üzerine kar marjını ekleyerek satabilir siniz.

Araç alım satımını son dönemde bir çok kişi ek gelir yaratması nedeniyle yapıyor. Cebinizde yeterli paranın olması durumunda özellikle yüksek modelli fiyatı biraz daha pahallı olan araçlar kar marjını daha da yukarılara çıkarabilir siniz.

 

Taşıt rehni nasıl kaldırabilir siniz? yazımızı okumak için tıklayın

https://www.kucukpara.com/kredi-islemleri/tasit-kredileri/tasit-rehni-nasil-kaldirabilir-siniz/

6 Yorumlar

 1. Hüseyin 12 Mayıs 2016
 2. Necmettin 12 Mayıs 2016
 3. seyfi 12 Mayıs 2016
 4. Mavi 17 Mayıs 2016
 5. sadi 19 Mayıs 2016
 6. Fikri 22 Mayıs 2016

Cevap Ver