Almeela (KZE) Kripto Para Nedir? Almeedex (ALDX) Nasıl Alırım?

2017 yılının son ayları ve 2018 yılı boyunca bir çok mecrada kripto para ile ilgili haberler okuduk. Bitcoin ‘in hızlı yükselişi ve sonrasında kademe kademe düşüşü bir çok kişiyi zarara uğrattı. Türkiye ‘de kripto para yatırımlarında Dünya ile kafa tutan bir seviyede olup büyük bir kitleye hitap etmektedir. Almeela (KZE) Kripto parada Türk yatırımcılarının yanı sıra yurt dışı yatırımcıyı hedefleyen bir kripto para olarak karşımıza çıkıyor.

Binlerce kripto paranın işlem gördüğü milyarlarca dolarlık bir piyasada kendine yer arayan bir çok proje hayata geçmeye başladı ve devamı geliyor diyebiliriz. Hayal kırıklığı yaratan bir kaç proje Türk kripto para yatırımcısını üzse de Almeela (KZE) Coin farklı bir işleyiş ile bu piyasada yerini sağlamlaştırmak için uğraşıyor. Altına dayalı bir proje olarak piyasaya hızlı bir giriş yapan Almeela kripto para ile bilgi vermeye çalışalım.

Almeela (KZE) Kripto Para Nedir? Nerelerde Kullanılabilir?

Almeela (KZE) Coin, en ufak olumsuzlukta yerle bir olan kripto paralara inat yatırımcılar için güvenli bir liman olmayı amaçlamaktadır. Piyasada gerçekleşen aşırı kırılgan yapının dışında altına dayalı fiyat politikası ile fiyat garantisi sağlamayı amaçlamaktadır. EC 20 tabanlı Almeela (KZE) kripto para, Atomee mobil cüzdanı ile mevcut coinleri miligram altın olarak kullanımını sağlamak için oluşturulmuş bir yapı.

İngiliz Kraliyet Darphanesi tarafından altına dayalı olarak tasarlanan RMG birimi ile benzerlik göstermektedir. Almeela (KZE) coin mevcut yaptığı anlaşmalar neticesinde gelen bakiyenin bir kısmı ile altın alımı yaparak altın stoğu yapacağını belirtmektedir. Altının günlük hayatımıza girerek nakde çevrilmeden ufak miktarlarda harcanmasına olanak sunmaktadır.

Almee UP isimli kitlesel fonlama platformu aracılığı ile yüksek teknoloji projelerine sermaye sağlayarak ortaklık sağlanması ve bu projelerden beklenen geliri ise Almeela token satın alan yatırımcılara kar payı şeklinde dağıtmayı planladıkları belirtilmektedir. Almeela Kurucusu Eren Acar, paranın Bankacılık sisteminden çıkarak Halk’a geri dönmesi için altına dayalı bir sisteme geçişin kaçınılmaz olduğunu belirtmektedir. Bu sürecinde blok zincir teknolojisi üzerinden gerçekleşeceğini savunmaktadır.

Almeela (KZE) Coin Hangi Borsadan Satın Alabilirim?

Almeela İCO satışısını Etherium tabanlı bir borsada satışa sunmak için planlasa da Türk yatırımcıyı es geçmeyerek Türk kripto para borsası Parifix ile satışa sunmayı seçtiler. Almeela (KZE) Hangi borsada var? Parifix Borsası ile yollarını ayıran Almeela şu anda İdax, Latoken,Klascoin borsalarında ve yeni açılacak Almeedex borsasında alım yapabileceklerini belirtebiliriz. Bu borsalarda TL, BTC, ETH ve USDT seçeneğinde alım yapılmakta, Latoken borsasında ise ETH ve USDT paritesi ile alımlar yapılabilmektedir.

Türk yatırımcı tarafından proje benimsenmiş olacak ki büyük bir değer artışı yaşadı. 0,06 TL olarak ilk satışı gerçekleşen KZE Coin 30 kattan fazla değer artışı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Şu anda 1,50 TL ‘den işlem gören Almeela jetonu Latoken borsasında da Ethereum ve USDT paritesi ile alıcılara ulaşmaktadır. Hem yatırımcısı hemde Eren Acar projeden umutlu olduklarını ve hedeflerine ulaşacakları telegram gruplarından topluluk üyeleri ile paylaşmaktadır.

Almeela (KZE) Kripto Para Kaç Adet Üretildi?

Almeela 400.000.000 token olarak üretilmiş olup yarısının yatırımcıya satışı planlanmaktadır. İlk satış rakamı düşük olduğu için Almeela tarafında, balina diye tabir edebileceğimiz bir çok yatırımcıya sahip olduğunu söylemek mümkün. Bir çok yurt dışı borsada listelenmek için taleplerin iletildiği ve gelişmelerin KZE tarafında olumlu yansıdığını görmek mümkün. 2019 yılında 374.000.000 token yakıldıktan sonra 26.000.000 KZE kaldı diyebiliriz.

 • Yatırımcı Satış Adet %51,00
 • Kurucu Ortaklar %10,00
 • Geliştirici Takım %12,00
 • Faaliyet Giderleri %27,00 olarak planlanmıştır.

Almeela (KZE) Yol Haritasında Neler Var?

Almeela Network LTD, Türkiye ‘de sınırlı seviyede yönetilerek Ethereum akıllı kontratları ile düzenlenmesi planlanmaktadır. Platformun sahibi ve işleticisi olan şirket Estonya ‘ da kurularak faaliyet göstereceği belirtilmektedir. Kasım 2018 Mobile Wallet, Ocak 2019 İco Wizard, Mart 2019 Almeedex, Mayıs 2019 Uluslararası şubeler, Mart 2020 Mainnet olarak bildirilmektedir.

almeela,kze

Ethereum tabanlı ağlarda jeton oluşturmak için Almeela İco sihirbazı ile kodlama becerisi olmadan 10 dakikada kendi kripto paralarınızı çıkarabilme imkanı sunmaktadırlar. Projenin uygulanabilir olması durumunda, Almeela ekibi tarafından Almeedex ‘de ücretsiz olarak listelenme fırsatı sunmaktadırlar. Proje anlamında teknolojilerine uyumsuzluk olsa da yeni işe modellerine açık oldukları belirtilmektedir.

Almeela Yurt Dışı Borsalarda Satılıyor Mu?

Almeela (KZE) token Parifix borsasında listelenip Türk yatırımcılar ile kripto parayı belirli bir seviyeye getirdiler. Eren Acar tarafından yurt dışı borsalara açılmak ve yurt dışı yatırımları çekmek amacı ile uzun süredir çalışmalar yaptığı bunu da Almeela telegram sayfasında yatırımcıları ile paylaşmaktadır. Kasım ay sonu itibari ile Latoken borsasında da ETH paritesi ile satışa sunuldu.

Sistemkoin borsasında da listeleneceği belirtilse de bir değişiklik sonrası beklemeye alındı gibi gözükmektedir. Bu süre zarfında investing ve coinmarketcap ‘a giren ilk Türk kripto para olmayı başardılar. Hedefleri bir çok Ülke kripto para borsasında listelenmek olup 2019 yılında bu süreci beraber göreceğiz. Ayrıca kendilerine ait ALDX ICO ‘su ile kendi borsaları olan Almeedex ‘in Şubat ayında açılması planlanıyor.

Almeedex (ALDX) Coin ve Almeedex Borsası Nedir?

Almeela ekibi kendi borsa açma sürecini hızlandırarak Şubat 2019 gibi Almeedex borsası açılışını duyurdular. Çalışmaları devam eden borsa için bir ico düzenleyerek kendi kripto parası olarak ALDX Jeton satışına başladılar. Yurt içinde KZE jeton ile başvuru alan ALDX, Şubat ayı itibari ile Latoken borsasından yabancı yatırımcı için ICO sürecini başlatıyor. Türk yatırımcı 0,02 Usd ile alım yaparken yabancı yatırımcı için fiyatın 0,03 Usd olduğu duyuruldu.

Almeedex borsasında KZE, BTC, ETH gibi paritelerde işlemler yapılacak olup TL bacağı bulunmayacak. Fıat para olmaksızın sadece kripto para ile takas ve transfer işlemlerinin yapılması amaçlanmaktadır. 5 Şubat itibari ile yurtdışı ALDX ICO süreci başlaması planlanmakta olup USDT ve ETH peri ile Latoken Borsası ‘nda başvurular yapılabilecek. AlmeePOS ‘un Almeedex Borsası ile entegre çalışarak Coinmarketcap ‘daki ilk 10 ve Almeela coinleri işlem yapılması tasarlanmış.

Almeedex Borsası ‘nda ve pos ‘larda işlem görmek isteyen kripto paralar gerekli incelemeler sonrasında belirli bir miktar KZE alarak listelenebilecekler. İlk aşamada döviz büroları ve kuyumcular hedeflenmekte olup her bölgede KZE ‘ye belli miktarda yatırım yapan yatırımcıların tercih edilmesi planlanmaktadır. AlmeePOS hedefleri ise 2019 yılında 1.000 adet, 2020 yılında 10.000 pos ve 2021 yılında ise 100.000 pos hedefleri bulunmaktadır.

ALDX nasıl alırım? diye soranlar için yapılan ön başvuru sonrası 7 Şubat itibari ile Almeedex Borsasında hesap açılışı yapılması gerekmektedir. Almeela ekibi tarafından başvuru adedi kadar hesaplara aktarımlar sağlanacaktır. Ön yüz kullanımı kolay olan borsada ilgili tarih sonrasında hesap açılışınızı gerçekleştirebilir siniz. Yerli yatırımcı için kota dolması durumunda yabancı kontenjanından 0,03 usd ile Latoken Borsasından ICO ‘ya katılabilirsiniz.

Latoken Borsasinda baslayan Almeedex  airdrop etkinliği ile Almeela tarafında büyük bir hareket olduğu görüldü. Almeedex Token alımı yada Almeedex airdrop etkinliği ile 27 USD değerinde ücretsiz Aldx Token alabilmek için bot ile yapılan katılımda bot tarafından iletilen şartları yerine getirmeniz durumunda 27 USD değerinde aldx sahibi olabilirsiniz. Yerli ve yabancı katılımcılar ile telegram sayfasına iki günde 7 binden fazla kullanıcı geldiği görülebilir.

Almeela Airdop Detayları Neler? KZE Airdrop Nasıl Katılabilirim?

Almeela ekibi tarafından 05.12.2018 tarihinde başlayan ve 20.01.2019 tarihinde sona eren KZE Airdrop detayları tarafından açıklandı. Başlangıç tarihi itibari ile Parifix Borsasına aktarılacak varlıklar ile yapılacak Almeela Coin alım işlemi sonrası alınan adet kadar bloke kaydı işlenecek olup 20.01.2019 tarihinde %20 Almeela coin hesabınıza aktarılacaktır. KZE coinin işlem gördüğü tüm para çiftlerinde gerçekleştirilen alımlar geçerlidir. Kısa kısa detay vermek gerekirse;

 • Almeela işlem gördüğü para çiftlerinde alım yapılması gerekir,
 • Parifix Borsasına aktarılan yeni aktarılan para kripto para girişlerinde geçerlidir,
 • 05.12.2018 deki bakiyeler baz alınarak yeni girişler dahil edilecektir,
 • KZE çiftlerinde yapılan günlük al-sat işlemleri geçerli değildir,
 • Fiktif işlemler tespit edilirse geçerli sayılmayacaktır,
 • Alım yapılan adet blokede tutulacak olup 20.01.2019 tarihine kadar satılamayacaktır,
 • Airdrop Almeela kripto paraları 20.01.2019 tarihinde hesaplara aktarılacaktır,
 • Alım yapmadan önce Ad, Soyad, TC Kimlik No, Parifix Üyelik No, Alım yapılacak para cinsi, Alım yapılacak miktarının info@almeela.com adresine bildirim yapılması sonrası alım işlemlerinin yapılması gerekmekte.

Almeela (KZE) Coin Fiyatı Ne Kadar Artar?

Almeela kripto para Parifix kripto para borsasında whitepaper ‘a uygun olarak 0,06 TL (0,01 USD) ile satışa başladılar. Gelen proje anlaşmaları ile KZE kripto paranın değeri çok hızlı bir şekilde artmaya devam etti. Şu an Türkiye’ de güncel satış fiyatı 1,50 TL civarında seyretmekte olup Latoken borsasında 1,50-2,00 TL arasında alıcı bulmaktadır. Yatırımcısına kısa vadede büyük kazanç sağlayan KZE Coin hedeflediği 1,00 USD barajına ulaşır mı bunu zaman gösterecek.

Not: Makalemiz bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.

10 Yorumlar

 1. murro 3 Aralık 2018
 2. Baran 4 Aralık 2018
 3. viktor 4 Aralık 2018
 4. Mrhmet 5 Aralık 2018
 5. Ali Osman 5 Aralık 2018
 6. turan 29 Aralık 2018
 7. HS 10 Ocak 2019
 8. ismail 29 Ocak 2019
  • Finansçı 2 Şubat 2019
 9. krip 8 Mart 2019

Cevap Ver