Oyun Koin (OKO Coin) Nedir?

Son dönemde devreye alınan yerli koinler arasına bir yenisi daha ekleniyor. Oyun Koin yada kısaltması Oko Coin olarak kısa sürede piyasa giriş yapması bekleniyor. Parifix Borsası telegram sayfalarında Oyun coin hakkında kısa bir bilgilendirme yapıldı ve Sikke ekibi katkılarıyla yatırımcılar ile buluşması bekleniyor. Oko Coin nedir? Adından da anlaşılacağı üzere Pc oyunları içerisinde oyun içi satınalma işlemlerinde kullanılacak bir para birimi olacak.

Ülkemizdeki kripto para ve oyun ilgisini bir araya getirecek olan Oyun Koin api alt yapısı ile oyun içerisinde yapılacak satın alma işlemlerini güvenceye alarak, OKO koin kullanıcılarının oyun içerisinde kazandıkları oyun puanlarını da borsa aracılığı farklı kripto para birimlerine yada TL paritesine dönüşüm yaparak eğlence için harcanan vakti nakde dönüştürme imkanı sağlayacak gibi gözüküyor.

Oko Coin (Oyun Coin) Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Oyun Coin, internet ortamında online olarak oynanan oyun platformlarında savaş,yarış, futbol gibi oyun esnasında oyun içi satın alma gerektiren durumlarda yada kazanılan ödüllerin, puanların satışına olanak sağlayan ve bunun yanında borsalar aracılığı ile farklı kripto para yada nakde dönüştürülebilecek bir kripto para olarak tasarlanmıştır. Uzun yıllar öncesinde oyun içinde satın aldığı bitcoinleri unutup geçtiğimiz yıl değerinin milyon dolara ulaştığını gören kullanıcıları internet ortamında okuduk.

Aslında bu süreç yurt dışında yıllardır kullanılmakta olup Ülkemizde bu anlamda bir girişim yapılmamıştı. E-Spor platformlarının çok kullanıldığı ve yurt dışı turnuvalarda takımlarımızın gittiğini de düşünürsek sürecin farklı bir yere gittiğini ve taşların yerine oturmaya başladığını söylemek mümkün. Blockhain teknolojisi ile bir araya gelerek dağınık veri tabanı ile veri güvenliği ve oyunlar arasında varlık transfer imkanını sağlayarak niş sektörler arasında yer alabilme imkanı bulabilecektir.

İlk olarak WarTürk ve Rigprz oyunlarında kullanımı başlayacak olan Oyun koin, oyun içi satın alımlar, oyunlara ait malzeme alınan marketler gibi alanlarda kullanılarak online oyun sektörüne farklı bir hava getirecektir. E-Spor platformlarına destek sağlayarak E-Spor sektöründeki kullanıcılara avantaj sağlayacağı düşünülmektedir. İlerleyen süreçte farklı oyunlarda da kullanım sağlayarak OKO coin ‘in gelişerek büyümesine olanak sağlayabilir gibi gözükmekte olup bunu zamanla beraber göreceğiz.

Projenin gelişimine göre diğer oyun platformlarınında Oko Coin ‘i destekleyerek bu sistemde yer alabileceğini düşünürsek büyük bir ekosistem oluşma imkanı var. Oyun içi satın almaları oyun coin ile yapabilecek, yada oyun içerisinde kazandığınız puanları Oko koin olarak dönüştürebileceksiniz. Bu kapsamda X oyunu oynarken Y oyununa Oko Coin transferine imkan sağlayarak oyun içi alışveriş hacminin artması planlanmaktadır.

Oyun Koin (Oko Coin) Hangi Borsadan Satın Alabilirim?

Sikke ekibi tarafından RowBlockhain teknolojisi ile çalışmaları devam eden Oko koin, yine kendi iştiraki olan Parifix Kripto Para Borsasında satışa sunulacaktır. Kısa süre içerisinde yerli kripto para birimleri arasında yer alacak olan Oko Coin satışa sunulduğu anda Parifix Borsasından satın alabilir siniz. Öncelikle sikke paritesi ile satışa sunulması planlanan Oyun Koin gerekli şartlar sağlandığında TL paritesi ile de işlemlere devam edecektir. Henüz listelenme işlemi gerçekleşmediğinden kullanıcılar tarafından merakla beklenmektedir.

Oko Coin (Oyun Koin) Kaç Adet Üretildi?

Sikke altyapısı ile piyasada yerini alacak olan Oko Koin için şirket yetkilileri tarafından henüz bir açıklama yapılmadığı için şu an kaç adet üretileceği bilinmiyor. Şirket yetkilileri yada Parifix ekibi tarafından açıklama yapıldığı anda sizleri bilgilendiriyor olacağız. Parifix Borsasında listelenen diğer kripto paralar içerisinde sadece bir tanesi 100 milyon altında üretilmiş olup diğerleri 250 yada 400 Milyon gibi büyük adetlerde üretilmiş olup Oyun Koin rakamları açıklandığında bilgilendirme yapılacaktır.

Oyun Coin platform yetkililerinin diğer oyun firmaları ile anlaşma sağlaması konusunda yapacağı çalışmaları da hesaplayınca rakamın yüksek olması mümkün olarak gözükmektedir. Diğer oyun sitelerinde de alım imkanı söz konusu olacağından Kurumsal yatırımcılar için ayrılan kısmın büyük olması mümkün. Bireysel yatırımcı tarafında satış yapılacak adetlerle de muhtemelen fiyatın oluşması sağlanmış olacak.

oyun koin,oyun coin,oko coin,oko koin

Hediye Oyun Koin (Oko Coin) Dağıtımı Yapılacak Mı?

Henüz şirket tarafından detaylı açıklama yapılmadığı için nasıl bir kampanya planlanacak bu detay bilinmiyor. Oko coin üretim adetleri açıklandığında bu bütçe içerisinde ne kadar hediye yada promosyon için ayrılmış onu beraber göreceğiz. Kullanımını hızlandırabilmek için öncelikle her oyuncuya belirli bir miktarda Oyun koin dağıtımı yapılabilir gibi gözükmektedir. Tabi bunlar şirket tarafından verilecek kararlar olduğu için bu bilgileri şirket açıklaması sonrası duyurulacaktır.

Oko Koin (Oyun Koin) Fiyatı Ne Kadar?

Oyun Koin ekibi ve Parifix ekibi tarafından henüz fiyat konusunda bir bilgilendirme yapılmadı. Sikke alt yapısı ile çıkarılan XTG, UPC Coin ve Parifix ‘de listelenen diğer yerli coin olan KZE Coin o dönem sikke coin değerinin düşük olmasından kaynaklı 5-10 kr civarlarında satışa çıktılar. Sikke Coin fiyat artışı ile beraber alt coinlerde de değer artışı yaşandı. Diğer yerli koinler ile paralel bir fiyat mı olacak yoksa daha yüksek bir fiyattan mı satışa sunulacak bunu çok yakında öğreneceğiz.

Zaman içerisinde bir çok coin gibi yerli kripto paralarımız da coinmarketcap ‘da listelenerek beklenen yerlere gelmesini temenni ediyoruz. Tabi bunu yerli coinlerin performansı ve yol haritalarına uygun olup olmaması belirleyici olacaktır. O yüzden hep beraber türk kripto paraları takip ediyor olacağız.

(Not: Makalemiz bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir)

Cevap Ver