Sikke (SKK) Token (Monetrum) Nedir? Hangi İşlemlerde Kullanırım?

Son dönemde en çok duyduğumuz kelimeler Bitcoin, Blok Zinciri, Kripto Para yada RowBlockChain desek yanlış olmaz sanırım. Yıllardır bunları duysak da kulak arkası yapıyorduk muhtemelen ama son bir yıldır 7 den 70 ‘e bir çok yaş grubuna ait sohbetlerde sıkça duyar olduk. Bitcoin önderliğinde ve binlerce kripto para ışığında toplamda 339.239.079.872 Dolar piyasa değeri ile devasa bir piyasa haline geldi diyebiliriz.

Türk yatırımcılar olarak blok zincirinin parçası olan kripto para yatırımlarına Dünya’da olduğu gibi Ülkemizde de ilgi gün geçtikçe artıyor. Yurt dışındaki projeleri inceleyerek yatırımlarını şekillendiren Türk yatırımcılarının beklediği yerli kripto para haberlerini artık duymaya başladık. Şubat ayında lansmanı yapılan ve sosyal medya hesaplarından paylaşılan (Monetrum) Sikke (SKK) adında yeni bir kripto paranın halka arzı gerçekleşiyor. 04.04.2018 tarihinde %50 fiyat avantajı ile ön satışları başlayan Sikke (Monetrum) Kripto Para ile ilgili bilgi vermeye çalışalım.

Açık kaynak kodlu yazılımlara dayanan bu kripto paralar bir çok yatırımcıya bu işin içine çekiyor. Bilgisayar Mühendisi Mehmet Ali Talmaç ve Ekonomist Hakan Erden önderliğinde başlatılan Sikke (SKK) Token (Monetrum token) projesi toplamda 11 kişilik profesyonel bir ekip ile yollarına devam ediyor. Daha önce başlamadan biten bazı projelere inat sistemli bir şekilde iş planlarına uygun olarak yollarında devam ediyorlar.

Sikke (Monetrum) Coin Hangi Borsada İşlem Görüyor? Nasıl Alabilirim?

Makalemizin detayında Sikke (Monetrum) Token hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştık. Ve herkesin merak ettiği sikke coin işleme açıldı mı? sorusu da cevaplanmış oldu. Sikke (Monetrum) koin Ağustos ayı itibari ile https://www.parifix.com/ borsasında işlem görmeye başladı. Henüz lansman ve reklam çalışmaları başlamadığı için hacim biraz düşük. Tabi bu ico ‘ya katılamayanlar için uygun fiyatlardan alım yapmak için bir fırsat. Parifix borsasında nasıl hesap açılır? Yerli Kripto Sikke (Monetrum) Coin Nasıl Alırım? Parifix Borsası Hesap Nasıl Açılır? makalemiz faydalı olacaktır.

Sikke (SKK) Token (Monetrum) Nedir? Sikke (Monetrum) Platformu Detayları

Sikke (Monetrum), Sikke platformunun resmi para birimi olup, platformda tüm ödeme ve komisyon işlemleri SKK olarak yapılır. Sikke (SKK) Token, tasarlama aşamasında diğer kripto paralardan farklı olarak sadece borsalarda işlem görmek için değil, Uluslararası bankacılık işlemlerinde yada gerçek piyasalarda kullanılabilecek bir değişim aracı olacak şekilde dizayn edilmiştir. Buna ek olarak Akıllı Sözleşmeler, işlem süresinin kısalığı ve özel güvenlik yöntemleri ile Sikke Platformu aradan sıyrılma çabasındadır.

Sikke Platformu, Sikke (Monetrum) Token ve Sikke platformunda yer alan diğer kripto paralar ile ilgili transfer ve diğer işlemlerin yapılabildiği, akıllı sözleşmeler oluşturularak onaylanan ve ileri tarihli işlemler yapılabilen bir ekosistem olarak yerini alacaktır. Toplamda 100.000.000 adet üretilecek olan Sikke (Monetrum) Tokeni 4 yıl içerisinde kullanıma sunulacak olup sadece 34.000.000 adeti borsalarda işlem görecektir. 2018 için dolaşımda olacak rakam ise 18.000.000 adet olarak açıklanmıştır.

Sikke (Monetrum) Token ve işlemleri SHA256 kriptolama ve RowBlockHain zincir teknolojisi ile birbiri ile ilişkilendirilir. Bu sayede çifte ödeme önlenerek ilişkili token doğrulaması ile sahte yada yetkisiz işlemlere izin verilmez. ICO yatırımlarında projeye duyulan güven çok önemli olup projeye verilen destek sayesinde uzun vadede sürekli kazandıran bir digital varlık olması amaçlanmıştır.

sikke talep rakamlari

Sikke Ön Talep Rakamları

Sikke (SKK) Coin (Monetrum) Ödeme Aracı Olarak Kullanılır Mı?

Sikke proje ekibi Sikke (Monetrum) coin halka arzını tamamlayarak Parifix borsasında işlemlere başladı. Fakat proje tam gaz devam ediyor diyebiliriz. Alışverişlerde sikke (Monetrum) token güncel fiyatından harcama imkanı sunacak proje hayatımızda büyük değişiklikler yaratacak gibi. İlk büyük iş olarak www.k-fatura.com aracılığı ile elinizde bulunan sikke (Monetrum) token ile faturalarınızı ödeme yapabileceksiniz. Şu an yapım aşamasında olan siteden güncel kurlar üzerinden TL karşılığı ile fatura ödemeleri yapılabilecek. Sırada pos makineleri ile sikke coin piyasa fiyatı üzerinden kredi kartı gibi harcamalar yapılabilecek.

Monetrum-Sikke (SKK) Kripto Para Platformu Güvenli Mi?

Biraz önce de bahsettiğimiz gibi ICO yatırımları tüketici nezdinde yeterli güveni sağlayamaması durumunda yeterli yatırımı alamayarak olumsuz olarak sonuçlanmaktadır. Sikke (Monetrum) Coin için gelen ön talep rakamları incelendiğinde 16.03.2018 itibariyle 20.620 kullanıcı tarafından hesap açıldığı bunların 8.268 adetinin Sikke Kese ‘lerini oluşturdukları ve toplamda ortalama 1.200.000 TL ön talep başvurusu yapıldığı belirtiliyor.

04-06 Nisan 2018 de gerçekleşecek olan 1.000.000 adet ön satış için %50 fiyat avantajı ile satılacağını düşünürsek satışı gerçekleşecek olandan daha fazla talep geldiğini iletebiliriz. Buradan yola çıkacak olursak tüketici tarafından Sikke ekibi tarafından yapılan projenin güvenli olarak nitelendirildiğini belirtsek yanlış olmaz sanırım. İlk blok satış için %50 indirim, ikinci blok satış için %40, sonraki parti %25 ve son partide %15 indirim ile toplamda 10 Milyon adet Sikke Coin satışı planlanmaktadır.

Monetrum-Sikke (SKK) işlem limitleri konusunda yapılan açıklamada, En az alım miktarı 100 SKK, Kullanıcı bazında alınacak maksimum SKK adeti 100.000 olarak belirtilmektedir. Satın alınan Monetrum (Sikke) Tokenleri aynı gün içinde keselere aktarılmaktadır. Kese Nedir? sorusunu cevaplamak gerekir ise, satın alınan sikkelerin saklanacağı, korunacağı ve işlemlerin yapılacağı cüzdanlar “Kese” olarak adlandırılmış.

Sikke platformu içerisinde farklı kese çeşitleri mevcut olup akıllı sözleşmeler ile çalışmaktadır. Yatırımcılar kendi yatırım amacına uygun olarak Standart Kese (Giriş ve Çıkış), Kumbara Kese (Sadece Giriş), Sebil Kese (Sadece Çıkış), Ortak Kese ve Akıllı Kese gibi farklı seçenekler mevcuttur. Yatırımınıza uygun olan kese modelini Sikke platformunun internet sitesinden seçerek başlangıç yapabilir siniz.

Monetrum (Sikke) Coin Neler Yapabilecek? Sikke (Monetrum) Projesinin Detayları Nelerdir?

Monetrum-Sikke (SKK) Token için planlanan yapı Ripple ile Etherium karışım olmasıdır. Transfer işlemlerinin hızı 1 sn olarak belirtilmekte olup oldukça iddaalıdır. Bankacılık sistemi içerisinde yer almak istemesi uzun vadede başarılı olması durumunda tatmin edici olabilir. İşlemlerin takip edilemiyor olması, akıllı kontratlar ile fark yaratma amacında olduğu belirtilmektedir.

sikke coin neler yapabilecek

Sikke Token Hangi İşlemleri Yapabilecek?

Monetrum-Sikke (SKK) Token Nasıl Alabilirim? Sikke Token Ne Kadar?

%50 indirimli ilk Monetrum (Sikke) Token Halka Arzına katılarak ön talep ile satın alma yapmak istiyorsanız referanslı linkimiz ile Üyelik yapabilir siniz. Nisan ayı sonuna kadar satışlar devam edecek olup indirim tutarına göre satın alma işlemini gerçekleştirebilir siniz. Sikke (Monetrum) Token Ne Kadar? Sikke (SKK) Token borsa platformlarında 1 SKK= 1 TL olarak satışa sunulacaktır. Proje sahiplerinin amacı orta ve uzun vadede sürekli kazandıran bir digital varlık oluşturmak olduğu iletilmektedir.

Monetrum-Sikke (SKK) Coin Ne Zaman Borsalarda Satışa Sunulacak?

Monetrum-Sikke Token 1 TL olarak 1 Haziran 2018 tarihinde hem kendi borsalarında hemde diğer borsa platformlarında işleme açılması planlanmaktadır. Yerli kripto para olarak yurt içi ve yurt dışı borsa platformlarında aynı şekilde 1 Haziran 2018 tarihi itibari ile işlemlere açılması konusunda çalışmaların devam ettiği belirtilmektedir. Fiyat istikrarını koruyabilmek adına yatırımcılarına uzun vadeli yatırım seçenekleri sunmaktadır.

Bu arada ön satışlarda 50.000 adet üzerinde yapılacak alımlar öncesinde yatirim@sikke.com.tr mail adresine bildirim yapılması gerektiği belirtilmektedir. Uzun vadeli yatırım seçeneğinde ise, 50.000 adet üzeri alım yapan kullanıcılar 1 Nisan 2019 tarihine işlem yapmadan aldıkları Sikke ‘leri keselerinde bekletmeleri durumunda SKK adetinin %20 si kadar SKK ödül olarak verilecektir.

Yine ön satışta tek seferde 100.000 adet Sikke (Monetrum) KriptoPara satın alanlar, satın aldıkları sikkeleri 31 Aralık 2019 tarihine kadar keselerinde bekletmeleri durumunda Kesede bulun SKK adetinin %20 Sikke+ Sikke Aş 2019 yılı net karının %20 ‘si kar payı olarak dağıtılacaktır. Uzun vadeli yatırım olarak planlama yapanların kampanyadan yararlanabilmesi için ön satıştan sonra en geç 10 gün içinde bildirim yapma zorunluluğu mevcuttur.

sikke token nedir, sikke nasil alabilirim,sikke token ne kadar,sikke ne zaman borsada satilacak

Monetrum-Sikke (SKK) Madenciliği Var Mı?

Proof of Stake algoritmasında tokenler sistem başladığında üretilir ve herkesin yatırımı karşılığında token miktarı hesap cüzdanlarına aktarılır. Sikke (SKK) sistemi içerisinde Sikke (monetrum) madencisi olabilir miyim? diye soranlar için Evet herkes Sikke madencisi olabilir. POS algoritması gereği madencilik yapacak olan kişi, kesesinde ne kadar sikke tokeni varsa o kadar fazla işlem ücreti alabilir. Madencilik yapan kullanıcılar keselerindeki Sikke’ leri kullanırsa madencilik sona erer.

Monetrum (Sikke) madencileri yaptıkları işlemlerin miktarına göre işlem ücreti alacaklar. İşlem ücretleri, işlem miktarlarının %0,1 kadarıdır. Yani bu işlem ücretinin %70 lik kısmı madenciye kalan %30 luk kısmı Sikke projesine aktarılır.Örnek ile açıklamak gerekir ise 1.000 adet SKK işlemi için alınacak ücret 1 SKK alınır. Bu işlem ücreti biraz önce belirttiğimiz gibi %70 ve %30 olarak paylaşılır. Madencilik için detaylı bilgiyi https://sikke.com.tr/ internet sitesinden alabilir siniz.

Bedava Sikke Kampanyalarından Nasıl Faydalanabilirim?

ICO kampanyası kapsamında Bedava Sikke alabileceğiniz Airdrop ve kampanyalar aktif olarak devam etmektedir. Sizin referansınız ile yapılan üyelikler de 10 SKK ödül verilmektedir. Yine sosyal medya hesaplarından #Sikke hashtagi ile yapılan paylaşımlarda takipçi sayınıza göre farklı tutarlarda bedava Sikke (SKK) Token dağıtılmaktadır. 50.000 üzere takipçisi olanlar ico@sikke.com.tr adresine bildirim yapmak zorunda olduğu belirtilmektedir.

Farklı olarak forumlarda yapacağınız yorumlara istinaden bedava Sikke kazanma şansınız var. Yada bloğunuzda Sikke token ile ilgili yayınlayacağınız makaleler ile Sikke kazanma şansınız var. Tüm Sikke airdrop kampanyaları için Sikke Airdrop adresinden faydalanabilir siniz.

19 Yorumlar

 1. Cenk 19 Mart 2018
 2. Onay 19 Mart 2018
 3. Yaviz 19 Mart 2018
 4. Orhan 19 Mart 2018
 5. Erdal 19 Mart 2018
 6. Yusuf 20 Mart 2018
 7. Burakk 20 Mart 2018
 8. Ercan 20 Mart 2018
 9. Berk 21 Mart 2018
 10. zızzzzz 22 Mart 2018
 11. Kriptocu 27 Mart 2018
 12. Tuna 27 Mart 2018
 13. Furkan 27 Mart 2018
 14. Bulut 29 Mart 2018
 15. Alii 31 Mart 2018
 16. Vural 4 Nisan 2018
 17. Kriptocin 4 Eylül 2018
 18. Finansçı 7 Eylül 2018
 19. Doğan 31 Ekim 2018

Cevap Ver