Unimpeded (UPC) Coin Nedir?

2018 yılı itibari yerli kripto para birimlerinin çok konuşulduğu bir yıl desek yanlış olmaz sanırım. Yerli kripto para deyince ilk akla gelen Sikke, RowBlockHain teknolojisi ile farklı projelerinde kendi kripto para birimlerini çıkarmalarına olanak sağlamaktadır. Sikke Yazılım A.Ş. elinden çıkan Unimpeded (UPC) Coin yerli kripto paralar arasındaki yerini aldı. Bir Sosyal Sorumluluk projesi olan Upc Coin, yapılan yatırımların bu projede kullanılacağını taahhüt etmektedir.

Unimpeped (UPC) Coin çıkma amacı, engelli sporlarına ait uygun spor tesisleri olmamasından kaynaklıdır. Engelli olup spora başlayacak olanlar için gerekli spor malzemelerinin temin edilmesi ve engelli sporcu arkadaşlara burs imkanı sağlamak için gerçekleşen bir oluşumdur. Fikri ortaya çıkaran 1453 Engelliler Spor Kulübü Başkanı Cemal Özçelik tarafından proje hayata geçirilmiştir.

Unimpeded (UPC) Coin Nedir? Nerede Kullanılabilir?

Biraz önce de dile getirdiğimiz gibi bir sosyal sorumluluk projesi olarak ortaya çıkan UPC Coin için yapılan tüm yatırımlar Engelliler Kapalı Spor Salonu ve Misafirhanesi kurulumu için gerçekleştirilecektir. Bunun yanı sıra engelli sporcular için malzeme temini ve burs verilmesi gibi planlamalar yapıldığı belirtilmektedir. Satışlardan sağlanacak gelir ve tüm giderlere ait detay internet sitelerinde tüm şefffaflığı ile yatırımcılar ile paylaşılacaktır.

Bu süre zarfında farklı kripto para borsalarında listelenerek Upc kripto paranın değerlenmesi ve yatırım yapan kişilerinde bu anlamda fayda sağlamaları amaçlanmaktadır. Proje beklenen seviyeye ulaştığında Özel şirketler ile iletişime geçilmesi, proje hakkında bilgilendirme yapılarak Unimpeded coin ‘in ödeme aracı olarak kullanılması konusunda gerekli çalışmaların yapılacağı açıklanmaktadır.

Sikke kripto parayı listelemek için yurt dışı borsalardan gelen talepler yada Sikke ekibi tarafından yurt dışına yapılan borsa taleplerinde UPC coin ‘de listelenecek kripto paralar içerisinde yer aldığı için yakın zamanlarda yurt dışı borsalarda listelenme ihtimali mevcut. Cemal bey ile yapılan görüşmemizde yurt içi kripto para borsaları ile görüşmelerin devam ettiği konusunda bilgi alınmıştır.

Unimpeded (UPC) Coin Hangi Borsadan Satın Alabilirim?

Şu an için sadece Parifix kripto para borsasında satışı yapılan UPC Coin için farklı borsa görüşmeleri devam etmektedir. Son olarak Sikke ekibine Wizarx tarafından gelen listeleme talebi içerisinde UPC kripto parada yer almakta olup kısa sürede yurt dışında listelenme ihtimali mevcuttur. Upc Telegram sayfasında Cemal bey tarafından gelişmeler birebir paylaşım yapılmaktadır.

Zaman tünelinde Aralık ayı içerisinde farklı bir Türk borsasında listeleme yapılacağı konusunda bilgilendirme yapılmakta olup bu ay itibari ile yerli kripto UPC Coin farklı bir borsa da görebiliriz. Henüz tanıtım aşamasında olan Unimpeded (UPC) Coin için bu hafta gerçekleşen Engelsiz Yaşam Fuarında açılan stand ile yeni yatırımcılar yada projeye destek olabilecek kişiler ile iletişime geçilmektedir.

Unimpeded (UPC) Coin Kaç Adet Var?

Upc Coin toplamda 56.567.367 olarak üretilmiş olup Kurumsal yatırımcılar, Bireysel yatırımcılar, Kurucu ortaklar Yazılım geliştiricileri ve Hediyeler için bütçe planlaması yapıldığı belirtilmektedir. Projede kullanılacak kısmın yanı sıra projenin amacına uygun kişilere de ücretsiz UPC token dağıtımı yapılacaktır. Hediye UPC Coin nasıl kazanırım ona da değinmeye çalışacağız.

  • Kurumsal Yatırımcılar için 30.567.367 Adet
  • Bireysel Yatırımcılar için 15.000.000 Adet
  • Kurucu Ortaklar için 5.000.000 Adet
  • Yazılım Geliştiricileri 5.000.000 Adet
  • Hediye için 1.000.000 Adet

Hediye UPC Coin Nasıl Kazanırım?

UPC çıkış amacına uygun olarak yatırımcılara ücretsiz UPC dağıtımı planlanmaktadır. Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından organizasyonu sağlanan 22 haftalık Tekerlekli Sandalye Basketbol Liginde her hafta sonu 10.000 adet bedava Upc Coin dağıtımı yapılacaktır. Engelsizbasket.com adresinde açıklanan Tekerlekli Sandalye Basketbol ligi maçlarında tribünde yapacağınız öz çekim fotoğrafı 2 kişiyi de etiketleyerek UPC sosyal medya hesaplarında paylaşım yapan 10 kişiye çekiliş ile 10.000 UPC dağıtılacak. Sezon boyunca toplamda 220.000 UPC dağıtılacak.

unimpeded,upc coin,parifix

İkinci hediye UPC kampanyası ise Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonuna bağlı 3.641 lisanslı sporcunun ücretsiz olarak site üzerinden hesap açarak geçerli olan lisans evraklarını gönderen engelli sporculara 100 adet UPC gönderimi yapılacaktır. Hediye için ayrılan kısımdan kalan 415.900 adet UPC Yönetim tarafından gerekli durumlarda kullanılacaktır.

Unimpeded (UPC) Yol Haritasında Neler Var?

Whitepaper ‘da verilen bilgilerde Sosyal medya farkındalığı ve Cüzdan aktivasyonları, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde Basın Lansmanı, Şubat 2019 ‘da 1453 Engelliler Spor Kulübüne ana sponsor ve forma sponsorluğu, isim sponsorluğu anlaşmaları. Engelliler Kapalı Spor Salonu ve Misafirhane Projesinin proje çizimi, maliyet hesaplamaları, tesis ile ilgili diğer tüm detaylar üzerinde çalışmalar yapılması planlanmaktadır.

Bu arada Cemal bey bu hafta sonu Engelsiz Yaşam Fuarında Başakşehir Belediye Başkanı ve Küçükçekmece Belediye Başkanı ‘na UPC coin hakkında bilgilendirme yaparak arsa taleplerini ilettiler. Belediye Başkanı ile olan görüşmeleri upc telegram sayfasında yatırımcılar ile paylaşım yapıldı. Unimpeded Coin Engelliler Spor Tesisi adı ile açılması planlanmaktadır.

Spor Salonu engelliler için ücretsiz olacak, spor salonlarının kiralama sürecini Unimpeded Coin yapacak. Engelli spor kulüplerine otel fiyatlarının altında konaklama fiyatı sunulması, spor tesislerinin maç dışında özel firmalara kiralaması, yapım aşamasında proje ile ilgili bilgilendirmelerin yapılması atlanmayacak şeklinde açıklamalar mevcuttur.

UPC Coin Fiyatı Ne Kadar?

UPC satış fiyatı ilk açılışta 0,50 Sikke karşılığı gerçekleştirilmiş olup şu anda 0,51 TL karşılığı satılmaktadır. Sikke fiyatınında 1,10 civarlarında olduğunu düşününce 2 UPC= 1 SKK paritesi hale devam ediyor diyebiliriz. Tabi yatırımcıların ilk giriş dönemi Sikke ‘nin fiyatının düşük olduğu döneme denk geldiği için UPC yatırımcısı da Sikke ‘nin artışını da arkasına alarak yatırımcısına bu dönemde iyi gelir bıraktı diyebiliriz. Bundan sonraki performansı ne olacak hep beraber izleyeceğiz.

(Not: Makalemiz bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce kendi araştırmalarınızı yapmanızı öneririz.)

2 Yorumlar

  1. Coni 3 Aralık 2018
  2. Buğra 5 Aralık 2018

Cevap Ver