Legoland İstanbul Giriş Ücreti

Lego sevenler için dört gözle beklenen Legoland İstanbul ‘da 2015 yılında faaliyetlerine başlayarak halkımızın hizmetine sunuldu. 3 bin metrekare alan üzerine kurulmuş 2 katlı kompleks hem çocuklara hemde ailelere güzel vakit geçirme imkanı sunmaktadır. Legoland Forum İstanbul‘ da 1.kat’ da hizmet vermekte olup, girişte büyük Zürafa legosu ile lego severleri karşılıyor. Legoland İstanbul giriş ücreti 2020 yılında ne kadar oldu? Legoland İstanbul nerede? Legoland İstanbul’a nasıl giderim? gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Türkiye’de bu anlamda açılan ilk kompleks olan Legoland Discovery Centre, lego seven çocuklar için tasarlanmış ve içeride gerçekleşen farklı etkinlikler ile dolu dolu 2 saat geçirme imkanı sunmaktadır. Legoland İstanbul giriş saatlerinden bahsetmek gerekir ise 10:00-20:00 arası haftanın 7 günü hizmet vermekte olup, son giriş saati 18:00 itibariyle son bulmaktadır. 

Legoland Discovery Centre nerede? Legoland İstanbul nasıl giderim?

Legoland İstanbul’ a gelecek olanlar için Forum İstanbul nerede? diye soracak olursanız, Forum İstanbul adresi Forum İstanbul Alışveriş Merkezi Bayrampaşa/ İstanbul adresinden ulaşabilir siniz. Forum İstanbul Telefon Numarası: 0212 6403951 nolu numaradan iletişime geçebilir siniz. Forum İstanbul içerisindeki Legoland İstanbul ‘a gelecek olanlar için otobüs, metrobüs, metro yada marmaray ile gelecek olanlar için Legoland ulaşım konusunda ekteki tablo faydalı olacaktır.

forum istanbul nerede nasil giderim

Forum İstanbul nerede? Nasıl giderim?

Forum İstanbul içerisinde yer alan, Legoland İstanbul için yukarıda belirtildiği gibi bir çok seçenek mevcut olup, aracı ile gelecek olanlar için 5.000 kişilik büyük ve ücretsiz otopark mevcuttur. Otobüsle gelecek olanlar için 32, 32A, 32T seçeneklerini kullanabilir siniz. Metrobüs ile gelecek olanlar için Merter durağında inerek metroya aktarma yaparak Kocatepe istasyonunda inerek ulaşabilir siniz. Marmaray ile gelecek olanlar için ise Yenikapı durağında inerek Metroya aktarım yaparak Kocatepe durağından Legoland İstanbul’a ulaşımı gerçekleştirebilir siniz.

Legoland İstanbul içinde neler yapabilir siniz? Aktiviteler nelerdir?

Legoland girişi sonrası ilk yapılan işlem fotoğraf çekimi olup, 3 boyutlu değişiklik yapılabilmesi için ilgili alanda gerçekleşen fotoğraf çekimi sonrası Legoland İstanbul için gezinti turunuz başlıyor. İlk etkinlik bir trene binmek olup, size verilen lazer tabancaları ile prensesi kurtarmak adına aksiyon yaşıyorsunuz. Sonrasında çekimi gerçekleşen fotoğraflarda yapılan düzenlemeler ile zevkinize uygun fotoğraflar haline geliyor. Bu fotoğrafların bedeli ise 25 TL ile 100 TL arasında değişmektedir.

Sonrasında gerçekleşen etkinliklerde uçan bisiklet turu ile gezintiye devam ediyorsunuz, platformda bir çok sayıda bulunan lego havuzlarında çocuklar diledikleri gibi legolar yapabiliyorlar. Araba yarıştırabileceğiniz platformda yaptığınız araba legolar ile yarış yapabilir siniz. Bulunan kafelerde ebeveynler istirahat ederken görevli personeller çocuklara etkinlik konusunda yardımcı olabiliyorlar. 4D sinema keyfi ile çocuklara keyifli dakikalar yaşatma imkanı da sunulmaktadır. Legoland İstanbul içerisinde bulunan etkinlikleri sıralamak gerekir ise;

 • Lego Fabrika Turu
 • Krallık Macerası Lazer Oyunu
 • Miniland
 • Lego 4D Sinema
 • Lego Star Wars Miniland Model Sergisi
 • Model Yapım Atölyesi
 • Lego Yarışçıları
 • Merlin’ in Çırağı
 • Lego Friends: Olivia’ nın Evi
 • Lego City Oyun Alanı
 • Lego Duplo Kasabası
 • Doğum Günü Odaları
 • Kafe
 • Lego Mağazası

Legoland İstanbul ziyaretçileri için geçirecekleri bu en az 2 saatlik tur mutlu ayrılmaları konusunda büyük imkan sunmaktadır. İçeride yapılan etkinlikler sonrasında çocuklar çıktıklarında büyük bir lego mağazası mevcut olup, evde bu heyecana devam etmek isteyenler için küçük yada büyük bir çok lego seti bulma imkanı mevcut. Fiyatların çok ucuz olduğunu söylemek zor olsa da hatırı sayılır satışlar söz konusu desek yanlış olmaz sanırım.

Legoland İstanbul giriş ücreti 2020 yılında ne kadar? Ortak bilet almak mümkün mü?

Özellikle okulların tatil olduğu dönemler ve hafta sonlarında büyük ilgi gören Lego İstanbul için 2020 giriş ücretleri tekil ve aile paketleri ile farklılık göstermektedir. Legoland İstanbul için 0-3 yaş çocuklar için ücret alınmazken sonrasındaki ücret tarifeleri ve indirimlerden bahsetmeye çalışalım ek olarak belirttiğimiz tabloda Legoland İstanbul için uygulanan giriş ücretleri ve indirimleri de kontrol edebilir siniz.

 • 2020 Legoland İstanbul Yetişkin Giriş Ücreti: 89,00 TL (Online 71,00 TL)
 • 2020 Legoland İstanbul Çocuk Giriş Ücreti: 69,00 TL (Online 55,00 TL)
 • Diğer Kurumlar ile beraber 2020 güncel fiyat listesi için tıklayın.

Bu fiyatlar tek etkinlik için sizlere biraz pahallı gelir ise Forum İstanbul içerisinde yer alan bir kaç etkinliğe ait toplu alımlarda çok daha makul fiyatlara gelebilmektedir. Bu kampanyalara ek olarak Garanti Bankası müşterilerine farklı 2020 Legoland giriş ücreti uygulanırken, Digiturk müşterilerine farklı Legoland giriş ücreti uygulanabiliyor. Yada Türk Telekom müşterilerine yine farklı giriş ücreti uygulaması yapılabiliyor. 

Legoland istanbul giris ucreti

Legoland-Sea Life-Madame Tussauds, giris ucreti

Aile paketi olarak yada Yıllık üyelik paketleri ile fiyatları daha cazip hale gelebilirken biraz önce de belirttiğimiz üzere Sea Life, Madame Tussauds toplu alımlarda fiyat tarifeleri değişkenlik gösteriyor. Legoland İstanbul tarafından uygulanan indirimli giriş ücretleri ve fiyat listesinden işlem yapmadan önce kontrol ederek sizin için en uygun tarifeyi satın alabilirsiniz.

legoland discovery centre fiyatlari

Legoland-Sea Life-Madame Tussauds Giriş Ücretleri

Legoland İstanbul‘ u kullanacak olan aileler 3 yaş üzeri çocuk için 55,00 TL ödenebilirken, yetişkinler için gişede 71,00 TL  tahsil edilmektedir. Diğer kampanyalar ile çoklu gezintiler ile daha uygun fiyata nasıl gezebilirim diye merak edenler için Legoland İstanbul giriş ücreti 2020 fiyat listesi faydalı olacaktır. Sömestr tatili için Legoland İstanbul giriş ücreti 2020 yılında ekstra indirim bulunmamaktadır.

Legoland Konum


İstanbul’da çocuklarımızı gezdirebileceğimiz alternatif yerler ile alakalı yazılarımız;

Darıca Hayvanat Bahçesi giriş ücreti

Miniatürk giriş ücreti

 

Legoland İstanbul ile ilgili diğer görseller;

Legoland istanbul nerede

forum istanbul legoland fiyatlari

 

19 Yorumlar

 1. Utku 23 Ocak 2017
 2. Halil 29 Ocak 2017
 3. Furkan 29 Ocak 2017
 4. Gokhan 29 Ocak 2017
 5. Suat 29 Ocak 2017
 6. Esra 29 Ocak 2017
 7. Cihan 29 Ocak 2017
 8. Deniz 30 Ocak 2017
 9. Gulay 9 Şubat 2017
 10. SEdat 28 Şubat 2017
 11. Gizem 12 Haziran 2017
 12. Sin 19 Ekim 2017
 13. Serdar 20 Ekim 2017
  • Boss 13 Kasım 2018
 14. Evrim 27 Mayıs 2019
 15. Nida 25 Kasım 2019
 16. Demir 1 Aralık 2019
 17. Leyla 9 Aralık 2019
 18. Aslan 4 Ocak 2020

Cevap Ver