Sedat Şahin ve adamları gözaltına alındı

Yeraltı dünyasının büyük isimlerinden Sedat Şahin‘in kardeşi Vedat Şahin kısa bir süre önce Nişantaşı’nda uğradığı silahlı saldırı sonucunu hayatını kaybetmişti. Yaşanan bu olaylardan sonra Sedat Şahin tarafından karşı tarafa operasyon hazırlığında oldukları şüphesiyle polis tarafından düzenlenen operasyonda Sedat Şahin yakalanamazken adamları göz altına alınmıştı. Sonrasında hakkında yakalama kararı çıkarılan Sedat Şahin‘in oğlu Şehmi Erkan Şahin ‘in geçirdiği kalp krizi sonrası vefatı ile sarsılmıştı. Yakalama kararı olduğu için oğlunun cenazesine katılamayan fakat yeraltı dünyasının Bafra‘daki cenaze töreninde yer almışlardı. Sedat Şahin 3 gün önce Adliye’ye giderek verdiği ifade sonrası serbest kalmıştı.

Sedat Şahin serbest kaldıktan sonra Samsun Emniyet Müdürlüğü tarafından takibe alındı. Şahin în Samsuna geleceği yapılan araştırma ve istihbarat sonrası anlaşılmış olup sabah saatlerinde Samsun’un Alaçam ilçesinde Organize Suçlar şube ekipleri tarafından araçları durduruldu. Araçlarda yapılan aramalarda 7 adet ruhsatsız silah, bu silahlara ait 7 şarjör ve mermi ele geçirdi. Araçlarda bulundan Sedat Şahin, Mehmet Şahin, Eyüp Atmaca, Halis Kocaman, Kazım Can Avcı, Ercan Gürsel, Sönmez Varan ve Ömer Seven gözaltına alındı. 6136 sayılı silah kanununa muhalefet suçu ile çıkarıldıkları mahkemede Sedat Şahin ve yanındaki 7 kişi ifadeleri alındıktan sonra Adli Makamlar tarafından serbest bırakıldı.

Sedat Şahin ve beraberindeki 7 kişi sabah saatlerinde Samsun’un Alaçam ilçesinde Organize suçlar ekipleri tarafından göz altına alınmışlardı. Şahin ve beraberindekiler verdikleri ifade sonrası adli makamlar tarafından serbest bırakıldı.

 
Emekli maaş aktarım kampanyalarında en avantajlı hangisi yazımızı okumak için tıklayın

2 Yorumlar

  1. ibo 25 Aralık 2015
  2. fırat 4 Ocak 2016

Cevap Ver