6 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Kiralık Kasalar

Bankada kiralık kasa nasıl açılır ve kullanılır?

Bankada kiralık kasa nasıl açılır ve kullanılır?

Bankada kiralık kasa açmak için ne evraklar gerekiyor? Bankada kiralık kasa nasıl açılır ve kullanılır?

Kiralık kasa açmak istiyorsunuz ve gerekli evraklarımı merak ediyorsunuz? O zaman başlıyoruz eğer kasa kiralamak istediğiniz bankada hesabınız varsa işlemleriniz çok daha kısa sürecektir. Ama her bankanın kiralık kasa ücretleri farklı olabiliyor o yüzden öncelikli olarak en uygun ücreti olan bankayı buldunuz. Hesabınız olmadığını düşünerek, öncelikle Bankada hesap açtırmanız gerekecektir. Bunun için gerekli evraklar,Nüfusa kayıtlı adresinizde ikamet ediyorsanız sadece Nüfus cüzdanı ile hesap açılışı gerçekleştirebilirsiniz. Bankada kasa kiralama şartları diğer bankacılık işlemlerine göre çok daha kolaydır.

Bankada hesabınız oluştuktan sonra 1 adet vesikalık resim ile Kiralık kasa açılışı için başvurunuzu yapabilirsiniz. Hesabınız mevcut olduğu için fazla teferruatı yok,tek kullanıcılı bir kiralık kasa açacaksanız hesabınız ile ilişkilendirerek açılışı gerçekleştirebilirsiniz.Banka tarafından 2 adet anahtar teslim edilerek kiralık kasa kullanımınıza sunulur.

Ortak kiralık kasa açmak istiyorsanız eğer ya ortak hesap açılışı yapacaksınız yada diğer yetki vereceğiniz kişiye vekalet vermeniz gerekecektir.Bu uygulamada bankalar arası farklılıklar olabiliyor, kendi kullandıkları vekaletnamelere istinaden de ortak kasa açılışını yapabilirsiniz.

Kasa açılışını yaptınız ve her gün kasayı kullanıyorsunuz böyle bir hakkınız var fakat bankalar kendilerine ekstra iş yükü oluşturduğu için bu kullanımlar için masraf alabiliyorlar.Fakat bu uygulamanın her bankada kullanıldığını söyleyemeyiz.Kiralık kasa açılışı için vereceğiniz ücretler ise 250-500 TL arasında depozito için vereceğiniz tutar 300-600 arasında farklılıklar göstermektedir.

Bir süre kullandıktan sonra kiralık kasa anahtarını kaybederseniz ne olacak? Bankaya durumu iletmeniz halinde şubeye çilingir çağrılarak sizin kontrolünüzde kiralık kasanın kilidi kırılarak açılır.Fakat bu işlemin bir bedeli var tabi ki çilingir ödemesi adınıza faturalanıyor ödemek durumunda kalıyorsunuz.

Eğer bu bedeli ödemek istemezseniz çok sansınız yok açıkçası çünkü Banka kiralık kasayı açarken sizden yıllık kullanım bedeli ve depozito adı altında tahsilatlar yapıyor.Çilingir bedelinin sizden tahsilatının sağlanamaması durumunda depozito olarak alınan bedel kullanılarak ödeme işlemleri gerçekleştiriliyor.Yıllık olarak depozito ve kira bedelleri değişmekte olup her bankada farklı uygulamalar olabiliyor. Kiralık kasa da zaman aşımı ne zaman başlar? yazımız faydalı olabilir.

BUNUNLA İLGİLİ:  Kiralık Kasa Fiyatları-Kasalar Sigorta Kapsamında mı?

Eğer kiralık kasanızda başkalarına ait ziynet eşyası, para vs şeyler varsa ne yapmanız gerekiyor?

Eğer kiralık kasanızda başkalarına ait eşyalar mevcut ise bunu belirten şekilde üzerine isim yazarak belirtebilirsiniz.Sebebine gelince hayatta ölüm gibi acı bir gerçek var, eğer başınıza böyle bir şey gelirse size ait olan kasada bulunan tüm eşyalar varislerinize kalır. Mahkeme kararıyla açılan kiralık kasanızın bilirkişi değerlendirmesiyle maddi değeri hesaplanır ve veraset intikal vergisi ödenerek varislerinize ödenmesi sağlanır.

Peki buradaki sorun ne derseniz size ait olmayan ziynetlerin vergisini aileniz ödemek zorunda kalabilir.Bu yüzden farklı akraba yada yakınlarınıza ait ziynet eşyaları varsa üzerine kime ait olduğunu belirten yazılar yazmanızda fayda var.Mahkeme bunu farklı kişilere ait olduğunu görerek vergiye tabi tutmadan ödeme işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Kiralık kasalarda ne saklayabilirsiniz?

Şu anda en çok kullanım amacı, yastık altında tuttuğumuz altınları güvende hissetmek amacıyla kasalarda saklıyoruz.Tapu,her zaman kullanmadığımız takı setleri,para vs vs bir çok şey saklayabilirsiniz.

Peki kiralık kasalara ne koymamak lazım? Kiralık kasalara koymamız gereken şeyler silah,can güvenliğini tehdit edebilecek şeyler konulmasını Bankalar tasvip etmiyorlar.Bu tarz tehlikeli şeyleri kasaya koymak istediğinizde Banka personeli tarafından ikaz edilerek kasanızı kontrol etmek isteyebilirler.

Kiralık kasalar sigorta kapsamında mı? Banka kiralık kasa sigortası, kasa içerisinde ne olduğu bilinemediği için sigorta kapsamında değildir.Fakat güvenlik üst düzeylerde olduğu için bu tarz bir çekinceye düşmeye gerek yok.Son dönemlerde banka yada kiralık kasa soygunlarına ait herhangi bir haber izlemedik.

Kiralık kasa yıllık aidatlarını ödemezsek sorun ne olur? Buda sizin için sorun yaratabilecek bir detay senelik olarak ödediğiniz kiralık kasa ücretini ödemezseniz eğer Banka tarafından size ihtar çekilmektedir.Sonrasında Banka hukuki yollar ile bu ücreti sizlerden tahsil edebilir.

BUNUNLA İLGİLİ:  Kiralık kasa anahtarını kaybettim ne yapmalıyım?

Kiralık kasa zaman aşımına uğrayabilir mi? Evet uğrayabilir.Fakat burada belirtmem gereken bir detay var kiralık kasanıza ait ödemeleri gerçekleştirmediniz ve Noter aracılığıyla kiralık kasanız kırıldı ve içindeki eşyalarınız tek tek kayıt altına alındı.Bu tarihten itibaren 10 yıl Bankaya herhangi bir talepte bulunmaz iseniz Banka bu eşyaları zaman aşımı‘ na uğradığı için Hazineye devir etmesi gerekecektir.

Sorularınız için bize yazabilirsiniz.

About Author

Finansçı

83 Comments

 • Süper bir yazı olmuş gerçekten eski bir bankacı olarak tam anlamıyla bilgi sahibi olunabilecek bir yazı

  • teşekkürler anlaşılır bir dille yazmak için elimizden geleni yapıyoruz.

 • merhaba,

  öncelikle bilgilendirme için teşekkür ederiz

  Banka batarsa kiralık kasaların durumu ne olur?

  • Banka batsa dahi kiralik kasaniza birsey olmaz tmsf yonetiminde iken kasanizdakileri teslim alabilirsiniz.

 • Değerli ve rehber bir yazı olmuş elinize sağlık.

 • Genelde suç filmlerinde görüyorum bu bankalarda kasa kiralamayı. Gerçekte hiç yapmadım, ama bu bilgilendirici yazı sayesinde nasıl yapılacbileceği kafamda net ir şekilde oturdu, teşekkürler.

 • Merhaba.. gorumcem adini vermek istemediğim bir bankada calisiyor. Hesabi esim ben ve kendisi adina acabilecegimizi ve depozito ucreti alinmayacagini soyledi. Ucumuz adina acilmasini istemedim. Kendisi islem yapabilecegini söyledi ve ortak olacaksa bizsiz islem yapamazsin dedigimde yapildigini söyledi. Yalanmi söylüyor. Ortak hesap Ucumuz adina oldugunda biz olmadan kendisi banka calisani oldugu icin işlem yapabilirmi

  • Merhaba,
   Bankada açılan ortak hesap münferit yani tüm ortakların işlem yapmaya yetkili olduğu durumlarda kasa açılabilir. Fakat ilgili hesabın müşterek açılması durumunda ucunuz bir araya gelmeden kasa açılamaz.

 • Kiralik kasalarin sigorta kapsaminda olmamasi kotu olmus mazallah bir hirsiz girse cok kotu olur

 • Herhangi bir afet durumu yada hirsizlik olayinda bir guvence varmi.Olaki kasa soyuldu banka bunu karsilayacak bir teminat sigorta yapacakmi?

  • Kiralik kasa icindekiler Banka tarafindan bilinmedigi icin herhangi bir sigortaya tabi degildir.

  • Bankada kasa açtırırken özellikle hırsızlık olayını sordum. Bankadaki görevlinin bana verdiği ilginç cevap şu: “Merak etme eğer hırsız girerse önce bizim ana kasayı patlatır. Seninkine sıra gelmez” 😀 😀

 • Öncelikle yazınızı çok yararlı buldum. Diğer diyeceğim şeye gelirsek bende bir kasa açtırmayı düşünüyorum fakat içine ne koyacağıma karar veremedim para desen yok altın desen yok 😀 kasanın anahtarını koyayım en iyisi

  • Fotoğraf video ve dökümanlarının bulunduğu bir harddiskini koyabilirsin mesela. Ben koydum ne olacağı belli olmaz. Yedekte güvenli tutmak lazım 🙂

 • bir gün benimde olacak 🙂 , şaka bir yana eve hırsızın girmesinden ise banka kasasında olması daha iyi değil mi

 • Kiralık kasa da ortak olmak için ortak hesap açtırmak şart mı? yoksa ayrı ayrı aynı banka da hesaplarımız olması yeterli mi?

  • Merhaba,
   Ayri hesaplarda birbirinize vekalet vermeniz talep edilebilir. Ortak hesapta direk tanimlama yapilabilmektedir.
   Saygilarimizla.

 • Bu kiralık kasalarda sigorta olmamasi durumunu bir turlu anlayamiyorum. Neyseki hirsizlik vakalari falan olmuyor ulkede.

 • iyi çalişmalar eşim yurt dışında eşim ve kendi adima kiralik kasa nasıl açabilirim mümkünmüdür

  • Merhaba,
   Eşinizin sadece Bankalarda hesap açılışı konusunda vekalet vermesi halinde ortak hesap açarak bu hesaba kiralık kasa tanımlatabilir siniz. Bir diğer seçenek ise kendi adınıza açtığınız hesaba kiralık kasa tanımlayarak eşinizin kasayı açabilmesi konusunda yetkilendirmek olacaktır. Bu yetkilendirme bazı Bankalarda vekaletname ile yapılırken bazılarında Banka içinde düzenlenen formlar ile çözülebilmektedir. O yüzden hangi Bankadan açacak iseniz bu bilgiyi teyit ederek işlem yapabilir siniz.
   Saygılarımızla.

 • merhaba bir sorum olacaktı; kasa ücretini ödemek için belli bir tarih var mı acaba. mesala ağustos 2015′ te kiralanan bir kasanın yıllık ücreti ağustos 2016′ da mı ödenir…

  • Merhaba,
   Evet belirttiğiniz gibi kiralık kasa ücreti peşin alınır. Yeni yıl içinde ornekte belirttiginiz gibi agustos ayında ödeme yapılması gerekmektedir.
   Saygilarimizla.

   • zamanında ödenmezse faiz mi işler acaba…cünkü bankadan herhangi bir ihtar gelmedi…

    • Suresi dolmadan 15 gun once bilgilendirme yapilarak tutar sozlu yada ihbar ile talep edilir. Ödeme yapmamanız durumunda ihtar gönderimi yapılır.Yetkili personel ödeme yapacağınızı düşünerek gönderim yapmamış olabilir. Çoğu bankada faiz alınmıyor diye biliyorum.
     Saygilarimizla.

 • Esımle zırat bankasında düğünden kalanl altınları yatırdık esımle Boşanma aşamasındayız o barışmak nıyetıyle eve geri döndü kasanın anahtarını calip gıttı ama ortak hesab açmıştık banka yeterli bilgi vermiyor bankaya en son ne zaman geldiğini Görmüyor benim Türkiye’ye gelmem gerekiyormuş görmem için ..ortak kullanabilir yazmislar tek basina kasaya inebilirmi ?

  • Merhaba,
   Ortak hesap açip bu hesaba kiralik kasa taninlandi ise esiniz tek basina acabilir. Fakat Ziraat Bankasi’nin size bu bilgiyi iletiyor olmasi lazim. Bununla ilgili Bddk’ya tarafiniza bilgilendirme yapilmadigina dair sikayet dilekcesi yazmanizi oneririm.
   Saygilarimizla.

 • Kiralık kasa ücretsiz olan Banka var mi acaba? Bankalar ücretsiz kiralık kasa vermezmi finansçı

  • Merhaba,
   Her Bankanın özel segment müşterileri var, bu gruplara bazı bankalar istisna tanimlayarak yani ücretsiz kiralık kasa verebiliyorlar.Aksi takdirde kiralık kazalarda ücretsiz uygulamasına denk gelemeyebilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba Hacizli durumlarda bankadaki kasaya el konulabilirmi

  • Merhaba,
   Hesaba haciz gelmesi durumunda kiralık kasaya el konulmaz, sadece depozito bedelini haczedebilir Vergi Dairesi.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba
  Bir sorum olacaktı küçük kasa kiraladim yılı dolduğu için fiyatı artmış bunu önceden ödemek istesek kabul oluyor mu 1 hafta öncesinden? Ve kasayı kayınvalidemin üstüne yapmıştık ozaman kimliğin yanımda yoktu ödeme yapmaya gittiğimde kendi üstüme almam için ne yapmam gerek.

  • Merhaba,
   Kiralık kasa tahsilatının erken yapılması sizin için bir avantaj sağlamaz, banka sistemleride genellikle gununde alması yönünde tasarlanmıştır.Kayinvalideniz size yetki verebilir fakat sadece sizin adınıza olmasını istiyorsanız yeni kasa açılması gerekecektir.
   Saygılarımızla.

 • merhaba
  Kiralık kasadan istediğimiz zaman altınları alıp istediğimiz zaman tekrar koyabiliyor muyuz acaba ?

  • Merhaba,
   Evet dilediğiniz zaman açarak işlem yapabilirsiniz. Bazı bankalarda cok işlem yaptıktan sonra ekstra ücret yansitabiliyorlar.
   Saygılarımızla.

 • Her bankanın kiralık kasa ücreti değişiyor. Kiralık kasa açmak çok zor değilde istediğin bankada istediğin kiralık kasa ücretini alamayınca kötü.

 • iyi günler, 3 kardeş için ortak kiralık kasa açmak istiyoruz. Ortak kiralık kasa açmak için ekstra farklı bir işleyiş var mı acaba?

 • Biz geçen ay 2 kardeş olarak kiralık kasa açtık. Yazıda belirtildiği gibi ortak hesap açtık bu hesaba kiralık kasa tanımlaması yaptık. Herhangi bir sorun yaşamadan kiralık kasayı kullanmaya başladık. Sizde ortak hesap açarak kiralık kasa açılışı yapabilir siniz.

 • Merhaba. Benim babam in ismini vermek istemediğim bir bankada kasasının olduğunu öğrendik. Babam 2000 yılında vefat etti. Biz bu kasayı varisleri olarak actıra bilir miyiz? Babam in tek yada başka biriyle ortak hesap açıp açmadığı konusunda bir bilgimiz yok bunu bankalardan varisleri olarak öğrene bilir miyiz? Eğer ortak hesap ise ortağı olan kişi varisleri olmadan tek başına kasayı açtırma hakkına sahip midir? Teşekkürler…

  • Merhaba,
   Vefat sonrası kiralık kasa mahkeme kararı ile görevlendirilen vergi dairesi memuru tarafından açılabilir. Ortak hesap için Bankanın vefat kontrolü yapmaması ortagin yada varislerinde bildirmemesi durumunda bu süreçte ortak tarafından yetkisi var ise açılmış olabilir.
   Saygılarımızla.

 • Merhabalar,

  Senet üzerinden icraya başvurulursa sözde borçlu olan kişinin banka kasası haczedilebilir mi? Tebligat geldiğinde sözde borçlu kişi bankadan eşyalarını alıp gidebilir mi?

 • Para var huzur var demekki, çok para altın olunca insanlar nereye saklayacağım telaşına düşüyorlar. Kiralık kasaya koyunca nasıl takıyorlar insanlar bu altınları falan. İkide bir bankaya gidip dur şu kolyemi alıcam bu hafta düşün var falan diyorlar herhalde.

 • bankadar kiralık kasa açan kişi kiralık kasanın içindekilerin sigorta kapsamında olmadığını bilmeli. Ola ki banka soyulur falan kiralık kasanızda ne var ne yok gider beş kuruşta alamazsınız..

 • Devlete borclu cikarsan yada herhangi bir dava sonucu norclanma durumunda devlet kiralik kasadakialina el koyabilirmi?

  • Merhaba,
   Dosyanın durumuna göre kiralık kasa içinde tedbir kararı uygulanabilir.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba efendim, arkadaşım yurtdışında türkiye altınlarına bankada kasa açtırabilirmi ve türkiye ye geldiğinde kasasından açıp altınlarını alabilirmi efendim?

  • Merhaba,
   Bankada hesap açılışına engel bir durum yok ise sonrasında kiralık kasa açarak dilediğiniz şeyi koyabilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba
  Kasanın içerisindekiler siğortalı olmuyor deniliyor peki yangın, deprem gibi bir durumda kasamızın içerisindekileri kimden temin ediyoruz kimin sorumluluğunda oluyor?

  • Merhaba,
   Banka tarafından sadece nakit para için sigorta söz konusu. Kiralık kasa içindekilerin değeri bilinmediği için sigorta kapsamında değil.
   Saygılarımızla.

 • Merhabalar, eşimin bir bankada kiralık kasası var ve aidatının süresi doluyor.eşim olmadan aidatını ben yatırabilir miyim?bunun için şubeye mi gitmem gerekiyor? Şimdiden teşekkürler.

  • Merhaba,
   Eşinizin hesabına siz elden yatırabilirsiniz yada hesabı biliyorsanız eft-havale yapabilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • Eşim calistigi icin bankaya gidemiyor altinlarini ziraat bankasinin kasasina koymak istiyoruz esimin kimligini gotursem onun adina kasa actirabilirmiyim.

  • Merhaba,
   Belirttiğiniz gibi eşinizin kimliği ile kiralık kasa açamazsınız. Eğer eşiniz noter huzurunda düzenlenecek vekaletname ile Bankada hesap açılışına, kiralık kasa tanımlanmasına ve bu kiralık kasanın tarafınızdan açılması konusunda vekalet vermesi gerekir.
   Saygılarımızla.

 • Iyi geceler. Benimde kendi adıma kiralık kasam var. Şuan şehir dışındayım ve kasanın babam tarafından açılmasını istiyorum. Böyle birşey mümkün müdür acaba? Şimdıden teşekkürler.

  • Merhaba,
   Bulunduğunuz yerden babanıza kiralık kasa kullanımı konusunda vekalet düzenleyerek bankaniza iletmeniz durumunda kiralık kasa açılabilir.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba devletin kambiyo rejimine benzer, olası bir döviz sabit kur politikası uygulaması durumunda kasa içindeki dövize de tedbir konulur mu?. Gerçi kasa içindekileri banka bilmiyor olacak ancak böyle bir ortamda bu kiralık kasalar ne kadar güvenli olur.

  Saygılarımla.

  • Merhaba,
   Sizin de belirttiğiniz gibi kiralık kasa içerisindekiler bilinmediği için bu tarz bir durum yaşanmayacaktır muhtemelen. Tabi bunlar uç örnekler yaşayarak beraber tecrübe edeceğimiz durumlar.
   Saygılarımızla.

 • peki kasadan istediğimz zaman bir şey alıp geri koyabiliyormuyuz ? yani istediğimiz zaman açıp kapama yapabilirmiyiz

  • Merhaba,
   Evet kiralık kasaları mesai saatleri içerisinde dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • kiralık kazalarda bulunan mal veya paranın veraset ve intikal vergisi nasıl hesPlanir

  • Merhaba,
   Mahkeme tarafından atanan bilirkişi eşliğinde açılarak sayımı yapılan kiralık kasadaki eşyaların değerlemesi yapıldıktan sonra veraset intikal vergisinin ödemesi yapılması gerekmektedir.
   Saygılarımızla.

 • Sehirden şehire kasa taşıma bedeli

  • Merhaba,
   Bu tarz bir durumda kapatıp yenisini açmanız gerekir. o yüzden ilgili bankanın yeni açılış ücretlerine bakabilirsiniz.
   Saygılarımla.

 • Merhaba,

  ben gecen sene Martin ortasinda kaca acmistim bir senelik. Bu sene ücreti en son ne zamana Kadar ödemem gerekir bir kac gün gecikirse sorun cikarmi?
  Ayrica bu ücreti benim icin ailemden baska biride banka subesinde ödeyebilirmi?

  • Merhaba,
   Bir süre gecikme olması durumunda Banka bekleyebilir. Farklı bir kişi tarafından da kasa ücretini hesaba yatırabilir siniz.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba ben eşimle kiralık kasa açmak istiyoruz ortak bir kasa açacağız eşimin ilk evliliğinden 2 çocuğu var. Eşimin vefatında kasayı sadece ben açıp içindekileri alabilirmiyim

  • Merhaba,
   Ortak kasa açıldığında ve eşinizin vefat etmesi durumunda kasadakilerin yarisi için varisleri de hak sahibi olacağından bilirkişi nezdinde kasanın açılması gerekir.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba ben eşimle kiralık kasa açmak istiyoruz ortak bir kasa açacağız eşimin ilk evliliğinden 2 çocuğu var. Eşimin vefatında kasayı sadece ben açıp içindekileri alabilirmiyim

  • Merhaba,
   Eşinizin vefat etmesi durumunda kiralık kasa varisleri ile beraber açılabilir. Siz tek başınıza kiralık kasayı açamazsınız. Bilirkişi eşliğinde kasa açılarak eşinize düşen payın hesaplaması yapılarak varislere paylaşımı gerçekleştirilir.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba.kendi adıma açılmış bir kiralık kasam var.ikinci evliliğim ve eşimin ilk eşinden bir çocuğu var.ben ve esimin aynı anda vefatı durumunda benim adıma açılmış olan kasadan eşimin çocuğu faydalanabilir mi?teşekkürler

  • Merhaba,
   Tek varis olması durumunda kasayı bilirkişi eşliğinde açabilir. Aksi takdirde bilirkişi tarafından açılacak kasadaki malzemelerin değeri hesaplanarak mahkeme tarafından tüm varislere mal paylaşımı yapılır.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba,eşimin adina kiralik kasamiz var.kasada koyduklarimiza dair bana hicbir bilgi vermiyor.icindekileri sattigini dusunuyorum.bu konuda beni nasil yonlendirebilirsiniz?

  • Merhaba,
   Kasa eşinizin adına ise çok fazla yapabileceğiniz bir şey yok. Hukuki yollardan takibini yaparak kasanın açılmasını talep etmeniz gerekebilir o yüzden bir avukat ile gorusmenizde fayda var.
   Saygılarımızla.

 • Merhabalar kiralık kasaya herhangi bi eşya koymak için belli günleri var mı yada belli saatleri haftanin her günü koyabiliyor muyuz yoksa sadece ayda bi kaç defa mı açabiliyoruz

  • Merhaba,
   Kiralık kasa kullanımı banka mesai saatleri dahilinde gerçekleştirilmektedir. Herhangi bir sınırlama mevcut olmadığından dilediğiniz zamanlarda kiralık kasanızı kullanabilir siniz.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba kasa kilitleme işlemini çalışanlar yapıyor tek anahtarla kasayı kilitleme durumu var mı sadece tek anahtarın daha çok çevirildiğini gördüm.çıkarken kontrol ettim kasa kapalıydı.tek anahtarla kilitlenir mi kilitlendiyse tek anahtarla tekrardan açılabilir mi

  • Merhaba,
   İkinci anahtar yani bankadaki anahtarin işlem yapabilmesi için öncelikle sizin açmanız gerekmektedir. Siz anahtari çevirmeden bankadaki anahtarin bir işlevi yoktur.
   Saygılarımızla.

 • merhaba 3 kişi ortak kasa kiralanabilir mi

  • Merhaba,
   3 kişi ortak hesap açılıp bu hesaptan kiralık kasa açılabilir. Üç kişide kasayı kullanabilir
   Saygılarımızla.

 • Merhaba banka çalışanı kasayı kilitlemeden anahtarı kasadan çıkarabilir mi yani kitlemiş gibi yapıp iki anahtarıda çıkarabilir mi yoksa anahtarlar kasayı kitlemeden çıkmayan anahtarlardan mı?

 • Merhaba banka çalışanı kasayı kilitlemeden anahtarı kasadan çıkarabilir mi yani kitlemiş gibi yapıp iki anahtarıda çıkarabilir mi yoksa anahtarlar kasayı kitlemeden çıkmayan anahtarlardan mı?

  • Merhaba,
   Kiralık kasalarda sizinle beraber banka anahtarı takarak açar ve anahtarı çıkarır. İşiniz bittikten sonra sizin anahtariniz kasayı kitler. O yüzden riskli bir durum yok gibi.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba ziraat bankasından kiralık kasa yaptık annemle ortak olarak bize herhangi bir girişlerde göstermek zorunda olduğumuz bir belge kart vs vermedi ama diğer bankalar veriyormuş bu sıkıntı olur mu

  • Merhaba,
   banka yetkilileri sizi tanıyor ise sorun olmaz. Tanımadığı durumlarda kiralık kasa açılmadan önce kimlik kontrolü yapacaktır. Belge zorunluluğu bulunmamaktadır.
   Saygılarımızla.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir