1 March 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Çocuğu olup çalışan anneler için müjdeli haber

Çocuğu olup çalışan anneler için müjdeli haber

Çocuğu olan Kamuda çalışan anneler için mesai saatlerinde düzenleme yapılıyor

Çocuğu olan aileler çok iyi bilir, çocuk doğduktan sonra kim bakacak yada okula başladıkları zaman saatleri nasıl ayarlayacağız evde kim olacak kim karşılayacak gibi. Bu sorunları düşünerek bir çok aile çocuk yapmaya karar veremeye biliyorlar desek yanlış olmaz herhalde. Ama tabi bu sorunları düşünmek boşuna çocuk doğduktan sonra kısmeti ile doğar diye boşuna demiyorlar o yüzden bir şekilde sorunlar halloluyor. Fakat çocuklarımızın okul çağı başladıktan sonra nasıl eve gelecek yada kim karşılayacak sorunları olan aileler okul saatleri uzun olan okulları tercih ediyorlar yada bir süre daha çocuklarının okulda kalması konusunda talep edebiliyorlar.

Çalışan annelere çocukları ile müjdeli haber

Çalışan anneler için Aile Bakanlığı tarafından haberler şu şekilde; Bakanlık tarafından yapılan çalışmada çalışan annelerin çalışma saatleri ile okul saatlerinin birbiri ile uyumlu hale getirilmesi konusunda bir iyileştirme planlanıyor.  Ek olarak çocuğu engelli ailelerde hem anne hemde babanın çalışması durumunda verilen kar tatili vs tatillerde ebeveynlerinden birine izin hakkı verilmesi planlanıyor. Gelen bilgiler bu konuda sorun yaşayan aileler için çok mutlu havadisler olarak değerlendiriliyor.

Çalışan anneler için yapılacak düzenleme ne?

Aile Bakanlığı tarafından yapılan çalışmada Kamu çalışanı anneler için mesai saatlerinin 1 saat erkene alınması planlanıyor. Peki bu nasıl olacak derseniz, ya sabah 1 saat erken işe başlayarak yada öğlen tatili saatlerinde çalışarak 1 saat erken çıkma opsiyonu tanınacak. Okul çıkışı çocuğunun eve nasıl geleceğini yada evde kimin karşılayacağı konusunda sorun yaşayanlar için çözüm memnun edici gözüküyor.

Engelli çocuğu olanlara yapılacak düzenleme ne?

Aile Bakanlığı tarafından yapılan çalışmada hava muhalefeti gibi durumlarda okulların tatil edilmesi durumunda anne ve babanın çalışması durumunda bir ebeveyn için izin verilecek. Okullarda engelli çocuğu olan aileler çocuklarına nasıl bakılacağını kara kara düşünüyorlardı, bu düzenleme ile kamu çalışanının izinli olacak olması sorunu çözecek gibi gözüküyor.

BUNUNLA İLGİLİ:  Vurur yüze ifadesi Merve Özbey bitanesi

Yapılacak bu düzenlemeler sonrası Kamu çalışanın iş verimi artacağı gibi çalıştığı kuruma daha fazla özverili çalışacaktır. Tabi yapılacak önerilerin kabul görmesi çocuğu olup da Kamuda çalışan aileler için dört gözle beklenecek.

 

Çocuk hesabı nasıl açılır yazımız faydalı olabilir;

https://www.kucukpara.com/banka-hesaplari/cocuk-hesaplari/cocuk-hesabi-nasil-acilir/

About Author

Finansçı

3 Comments

  • anneler için muhteşem ve sevindirici bir haber olmuş bunu okuyanlar çok sevinir

  • Aile Bakanlığı bu müjdeli haberi en kısa zamanda faaliyete geçirir umarım.

  • bazı çalışan kadınlar bu yüzden çocuk yapmıyordu bu müjde ile çocuk yaparlar ve iyi bir haber

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir