Aydos Orman Gölü Giriş Ücreti- Uğurmumcu Kartal Mesire Alanı

İstanbul ‘da hepimiz orman, doğa gibi bir çok kavrama çok uzak yaşıyoruz maalesef. O yüzden her bulduğumuz doğa güzelliğini sonuna kadar değerlendirmeye çalışıyoruz. Bulduğumuz her yeşilliği bir o kadar sahipleniyor ve tüm etkinlikleri yapmaya çalışıyoruz. Aydos Orman Gölü (Uğurmumcu) sanırım İstanbul ve özellikle Anadolu yakasında yaşayanlar için bulunmaz bir fırsat. Hafta sonu sizi bir kaç saatliğine de olsa çok farklı bir havaya sokabilecek bir yer.

Aydos Ormanı ve Belgrad Ormanı İstanbul ‘un akciğerleri desek yanlış olmaz sanırım. Her tarafın taş binalar ile dolu olduğu İstanbul ‘da bu tarz yerler bizler içinde oksijen deposu. Piknik alanları, mangal ve semaver yakacağınız bir çok alan, yemek ve içecek anlamında bir çok hizmet mevcut. Uğurmumcu Kartal ‘da bulunan 6 adet girişi ile bir çok alana ulaşım oldukça kolay. Ormanın yanı sıra Aydos Orman Gölü buraya bambaşka bir hava katıyor diyebiliriz.

Aydos Orman Gölü 2022 Giriş Ücreti- Uğurmumcu Kartal Mesire Alanı

Uğurmumcu Aydos Orman girişini kullanarak daha ormanın derinliklerine inmeden bir çok yeme, içme, düğün, lunapark, atv gezisi, paintball alanları, mangal, semaver yakabileceğiniz çok büyük bir orman. Talep ile mi orantılı yoksa genel Ülke ‘de yaşanan fiyat artışlarından mı etkilendi bilinmez ama Aydos Orman giriş ücreti 2022 makul sayılabilir. İçeri girdikten sonra bir çok alanda mangal ve semaver yakarak vakit geçirebilir, sonrasında Aydos Orman Gölü kıyısına inerek deniz bisikletine binerek farklı bir aktivite yapabilir siniz.

Aydos Orman Gölü ‘de dahil olmak üzere Orman içi aktiviteleri yapmak için ödeyeceğiniz masrafları ekteki tablodan kontrol edebilir siniz. Otomobil, Yaya, Bisiklet, Öğrenci, Akülü araç, Atv, Motosiklet, Minibüs, Midibüs ve Otobüs için ayrı fiyatlandırma mevcut olup kullanıcı dilediği seçeneğe göre ödeme yapabilir. Mevcut duruma göre sanırım en mantıklısı otomobil olsa gerek. Aydos Orman Gölü 2022 giriş ücreti ve Aydos Orman 2021 Giriş ücreti liste fiyatları ekteki gibidir.

 • Öğrenci Ücreti             : 4,00 TL
 • Yaya- Bisiklet Ücreti  : 8,00 TL
 • Akülü Araç Ücreti      :9,00 TL
 • Atv Ücreti                    : 12,00 TL
 • Motosiklet Ücreti       : 14,00 TL
 • Otomobil Ücreti         :22,00 TL
 • Minibüs Ücreti           : 60,00 TL
 • Midibüs Ücreti           : 90,00 TL
 • Otobüs Ücreti             : 160,00 TL

Aydos Orman Gölü 2022 Yemek Fiyatları

Aydos Orman Gölü yemek ücretleri dışarıda yiyebileceğiniz fiyatlar ile orantılı sayılır. Aydos Ormanı içerisine girdikten sonra mangal yakmak yada semaver yakmak için ödeyeceğiniz ücret ile restoranlara ödeyeceğiniz parayı mukayese yaparak tercih yapabilir siniz. Bu işler ile uğraşmayı sevenler için fiyata bakmaksızın zaten kendileri mangal başına geçeceklerdir. Ama mukayese yapmak isteyenler için masa ve mangal ücretleri ekteki gibidir.

 • Aydos Ormanı Masa Ücreti     :30,00 TL
 • Aydos Ormanı Mangal Ücreti : 40,00 TL

Yemek fiyatları tavuk kanat, şiş, pirzola 30-35 TL arası, et çeşitleri 60-80 TL arası değişiyor, Izgara köfte 35 TL gibi ortalama fiyatlar diyebiliriz. Serpme kahvaltı 2 kişilik menü 100 TL,Çay 4 TL, Ayran 5 TL, Kola 6, TL gibi. Belirttiğim gibi Aydos Orman Gölü kenarında yemeğinizi yedikten sonra semaver söyleyerek Göl havasında çayınızı yudumlayabilir. Nargile sevenler bir sipariş vererek hafif esintili bir ortamda ördek ve kuş sesleri eşliğinde ortamın keyfini çıkarabilir siniz. 2022 fiyatları sürekli değiştiği için farklılık gösterebilir.

Aydos Orman Gölü Deniz Bisiklet Ücretleri

Yaz yada sonbahar mevsimlerinde tercih edebileceğiniz Aydos Orman Gölü üzerinde deniz bisikleti yada kano kiralayarak spor aktivitelerinizi de yapabilir siniz. Deniz Bisikleti kiralama ücretleri de Yarım Saat için 40 TL ödenirken 1 saat Deniz Bisikleti kiralama ücreti 80 TL olarak belirtilmektedir. İstanbul içi bir aktivite yapmak isteyenler için çok keyif alabileceğiniz bir sosyal alan diyebiliriz.

Aydos Orman Gölü Nerede? Aydos Göleti Nasıl Gidilir?

Aydos orman gölü nasıl gidilir? diye merak edenler için de hem yazılı hemde konumu sizler için ekledik. Navigasyona ihtiyaç duymam Uğurmumcu ‘yu biliyorum diyorsanız şu şekilde belirtebiliriz. Aydos Ormanı Uğurmumcu 6 adet girişinden giriş yapmanız yeterli. İçeri girdikten sonra sürekli tabelalar ile gerekli yönlendirme yapıldığı için ulaşım konusunda sorun yaşamazsınız.

Sapanca Gölü size uzak geliyor ise, yakıt için ödeyeceğiniz fark ile Aydos Ormanı içerisindeki aktiviteleri karşılamanız mümkün. Doğa yürüyüşü (trekking) yapmak isteyenler içinde çok güzel bir alan. Bir çok alanda ufak kafe tarzı alanlar yapılmış. Yürüyüş esnasında yorulacağınız yerleri hesaplamışlar sanırım o alanlarda ufak tefek atıştırma yaparak çay içeceğiniz alanlar mevcut.

İstanbul için bulunmaz bir nimet olan Aydos Ormanı aktivitelerini henüz tercih etmediyseniz havalar çok soğumadan gidip tecrübe edebilir siniz. Tabi ki kışında bir başka güzel olacağı kesin. Büyük bungalov evler mevcut olup kış aylarında karlı göl manzarası eşliğinde mangal ve çay keyfi yaşamak mümkün. İstanbul ‘da sıkılanlar ve farklı bir deneyim yaşamak isteyenler tercih edebilirler. Hepinizi iyi eğlenceler..

15 Yorumlar

 1. Burak 9 Ekim 2018
 2. gezgin 18 Ocak 2019
  • Finansçı 18 Ocak 2019
 3. Adsız 26 Mayıs 2019
  • Finansçı 29 Mayıs 2019
 4. Murat 9 Haziran 2019
 5. Nesra 15 Haziran 2019
 6. Nesra 15 Haziran 2019
 7. Gamze 28 Haziran 2019
  • Finansçı 29 Haziran 2019
 8. Kaan 15 Ağustos 2019
 9. Merve 31 Ağustos 2020
  • Finansçı 1 Eylül 2020
 10. Hale 10 Kasım 2020
 11. Erman 7 Ekim 2021

Cevap Ver