Bank of China Türkiye için faaliyet izni tamam

Türkiye’ de mevduat Bankası kurmak için BDDK’ ya faaliyet izni için başvurusu onaylanarak Resmi Gazete’ de yayınlandı.

Bank of China Türkiye‘ de kuracakları mevduat Bankası için başvurusu BDDK tarafından onaylandı. Resmi Gazete’ de 5 Mayıs’ ta yayınlanan duyuru da Bank of China, Türkiye’ de 300 milyon dolar karşılığında Mevduat Bankası kurabilmesi için BDDK’ dan faaliyet izinlerini tamamladı.

Yabancı sermayeler tarafından Bankacılık sektörüne olan ilgi her geçen gün büyüyor. Ekonomide ve Borsa’ da Bankaların hisselerinin bu kadar hareketli ve yön verir şekilde olduğunu görünce ilginin nedenini merak etmeye gerek kalmıyor.

BDDK tarafından 5411 sayılı Bankacılık Kanununun ilgili maddeleri uyarınca gerekli incelemeler ve araştırmalar sonunda değerlendirme sonuçlandı. 2 Mayıs’ ta alınan karar sonrası 5 Mayıs’ ta Resmi Gazete’ de yayınlanarak Bank of China Türkiye için faaliyet izinlerinin tamamlandığı duyuruldu.

 

 

Cep telefonu sim kart değişikliği sonrası Banka hesabınızda oluşan bloke nasıl kaldırılır? yazımızı okumak için tıklayın.

https://www.kucukpara.com/cok-tiklanan/cep-telefonu-sim-kart-degisikliginde-banka-hesabimda-olusan-blokeyi-nasil-kaldirabilirim/ 

 

 

7 Yorumlar

  1. Atakan 8 Mayıs 2016
  2. Can 8 Mayıs 2016
  3. İsim 8 Mayıs 2016
  4. Nizam 9 Mayıs 2016
  5. Nehir 11 Mayıs 2016
  6. kerim 13 Mayıs 2016
  7. Cabbar 17 Mayıs 2016

Cevap Ver