20 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Bank of China Türkiye için faaliyet izni tamam

Bank of China Türkiye için faaliyet izni tamam

Türkiye’ de mevduat Bankası kurmak için BDDK’ ya faaliyet izni için başvurusu onaylanarak Resmi Gazete’ de yayınlandı.

Bank of China Türkiye‘ de kuracakları mevduat Bankası için başvurusu BDDK tarafından onaylandı. Resmi Gazete’ de 5 Mayıs’ ta yayınlanan duyuru da Bank of China, Türkiye’ de 300 milyon dolar karşılığında Mevduat Bankası kurabilmesi için BDDK’ dan faaliyet izinlerini tamamladı.

Yabancı sermayeler tarafından Bankacılık sektörüne olan ilgi her geçen gün büyüyor. Ekonomide ve Borsa’ da Bankaların hisselerinin bu kadar hareketli ve yön verir şekilde olduğunu görünce ilginin nedenini merak etmeye gerek kalmıyor.

BDDK tarafından 5411 sayılı Bankacılık Kanununun ilgili maddeleri uyarınca gerekli incelemeler ve araştırmalar sonunda değerlendirme sonuçlandı. 2 Mayıs’ ta alınan karar sonrası 5 Mayıs’ ta Resmi Gazete’ de yayınlanarak Bank of China Türkiye için faaliyet izinlerinin tamamlandığı duyuruldu.

 

 

Cep telefonu sim kart değişikliği sonrası Banka hesabınızda oluşan bloke nasıl kaldırılır? yazımızı okumak için tıklayın.

https://www.kucukpara.com/cok-tiklanan/cep-telefonu-sim-kart-degisikliginde-banka-hesabimda-olusan-blokeyi-nasil-kaldirabilirim/ 

 

 

BUNUNLA İLGİLİ:  Trabzonspor Üsküp te Rabotnicki yi geçemedi
About Author

Finansçı

7 Comments

  • Bank of China, The Banker Dergisi’ne göre 2015 yılında dünyanın en büyük dördüncü banka olarak seçmişti.

  • Allah Allah ilginç çin bankasının büyüklüğünü biliyordum fakat Türkiye pazarına girmek istemsi ilginçmiş. Kim bilir ne düşünüyordu çinliler

  • Bank of China Türkiye türkiyede faliyete başlıycak anlaşılan cin her alanda global bir güc olma yolunda işcilerinide cinden getirirse türkiyede bankacılık biter eyvah diyorum.

  • Dünyanın en büyük bankalarından biri olan bu bankanın Türkiye piyasasına girmek istemesi ülkenin geliştiğinin göstergelerinden birisi olarak düşünülebilir.

  • gelirse çok şeyi değiştirir gibi dünyanın en büyük bankalarındanbirisi

  • hayırlı olsun global sermaye Türkiyeye akarmı yoksa Türki’den gider banka babasının hayrına kurulmayacağına göre Türk insanı hedeflendiği ortada.

  • Bu bankayı ülkemizde çoğu kişi bilmez ama dünyada sayılı bankalar arasındadır. Türkiye’deki potansiyeli görmüş olmalılar ki böyle bir girişimde bulunmuşlar.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir