Kadıköy Kartal metrosu Yakacık Pendik ve Kaynarca da ne zaman açılacak

Kadıköy-Kartal metrosuna eklenen üç durakta çalışmalar hızla devam ediyor. Yakacık Pendik Kaynarca durakları ne zaman açılacak?

Emlak piyasasının hızla geliştiği son dönemde ev almak artık çok daha zorlaşıyor. Ucuz ev nasıl alabilirim? diye sürekli araştırıyor yatırımlar nerelere yapılıyor evin bulunduğu güzergahta metro durağı açılacak mı gibi bir çok soruyu soruyoruz.

Kadıköy- Kartal metro inşaatı bitti biliyorsunuz bu hattın Tuzla ‘ya kadar devam edeceği söylentileri Kartal sonrası emlak fiyatlarını yukarı çekmeye yetti. Peki Metro durakları nereye açılıyor? Metro duraklarının nerelere açılacağı hangi kriterlere göre belirleniyor.

Şu anda Kartal ve sonrası Metro inşaatı devam ediyor Kartal’ dan Kaynarca’ ya kadar devam eden hat uzatma işlemleri son sürat devam ediyor.Kartal durağından sonra açılacak metro istasyonları hangisi? Yakacık Adnan Kahveci, Pendik, Tavşantepe durağı olmak üzere 3 istasyonun tünel çalışmaları vs devam ediyor.

Kadıköy-Kartal metro hattı uzatma çalışmalarında Tavşantepeye kadar uzaklık 4.4 km olup bu araya Yakacık Adnan Kahveci metro istasyonu, Pendik metro istasyonu, Tavşantepe metro istasyonu olmak üzere 3 adet durak ilave edildi.

yakacik adnan kahveci metro duragi calisma

Peki Yakacık Adnan Kahveci metro istasyonu, Pendik metro istasyonu, Tavşantepe metro istasyonu ne zaman açılacak? İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait internet sitesinde sözleşme tarihi 03.05.2013 olup bitiş tarihi 810 gün yani işin bitiş tarihi 25.12.2015 olarak belirtilmesine rağmen henüz ulaşıma açılmadı fakat 2016 yılı içinde metro duraklarının açılacağı öngörülüyor.

Emlak alımı yapacak tüketicilerin metro duraklarına yakın bölgelerde ve bu semtlerde alımları evin prim yapması konusunda avantaj sağlayacaktır. Hele birde güvenebileceğiniz bir müteahhit mevcut ise temelden alım yaparak karınızı daha da arttırma imkanına sahip olabilirsiniz.

 

Yakacık metro durağı nereye açılacak? yazımız faydalı olabilir;

https://www.kucukpara.com/hayata-dair/yakacik-adnan-kahveci-metro-duragi-nerede-acilacak/

9 Yorumlar

  1. kerim 2 Ocak 2016
  2. Poyraz 2 Ocak 2016
  3. Leyla 3 Ocak 2016
  4. bahri 6 Ocak 2016
  5. nil 11 Ocak 2016
  6. Recep 20 Mayıs 2016
    • Finansçı 20 Mayıs 2016
  7. Marko 3 Temmuz 2016
  8. Mşk 21 Eylül 2016

Cevap Ver