11 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Twitter Paralı Üyelik Mi Geliyor? Twitter Ücreti Ne Kadar Olacak?

Twitter Paralı Üyelik Mi Geliyor? Twitter Ücreti Ne Kadar Olacak?

Twitter 2006 yılında kullanılmaya başlanmış bir sosyal medya uygulamasıdır. Şu ana kadar yaklaşık 310 milyon civarında aktif kullanıcıya sahiptir. Şu sıralar, Facebook’a en büyük rakip olarak görülüyor. Twitter çalışma mantığı gayet kolaydır. Çalışma tamamen tweet atma üzerine çalışıyor. Burada amaç tweetlerinizi farklı insanlara ulaştırabilmek.

11 yıldan beri büyük şirketler, ünlüler ve siyasi parti üyeleri dâhil herkes kullanmaya başladı. Diğer sosyal medya uygulamalarından farklı çalışmaktadır. Kullanıcılar isterse, attığı tweetleri sadece arkadaşları görebilir. Bunun için yapılması gereken tek şey hesabı gizlemektir. En fazla 140 karakter kullanılmaktadır.

Twitter Paralı Üyelik Mi Geliyor? Twitter Ücreti Ne Kadar Olacak?

Beğendiğiniz ve takip ettiğiniz kişilerin attıkları tweetleri anlık olarak takip etmek istiyorsanız bu kişileri listeye alma imkânınız bulunuyor. Gizli olarak oluşturacağınız bu liste kimse tarafından görülmez. Bu sayede listedeki bu kişilerin yaptıkları size anlık bildirim olarak telefonunuza düşecektir. Twitter alanında rakipsiz bir uygulamadır. Ayrıca takip ettiğiniz kullanıcılar ile Direkt Mesajla (DM) haberleşebilir siniz.

Twitter İle Hangi İşlemler Yapılabilmektedir?

 •  Kullanıcıların video, fotoğraf ve metin paylaşmasına yarar.
 • İnternet olan her ortamda kullanabilirsiniz.
 • Diğer kullanıcılarla iletişime geçebilirsiniz.
 • Etkileşim hızı diğer sosyal medya uygulamalarına göre oldukça hızlıdır.
 • Metin yazarken sadece 140 karakter ile derdinizi anlatmalısınız. Kısaca az laf çok anlam.
 • Her türlü markanın, siyasi partinin haberlerine anında ulaşabilirsiniz.
 • Twitter uygulaması ile Facebook’u birbirine bağlayabilirsiniz.
 • Gönderilerinize arkadaşlarınızı etiketleyebilir siniz.

twitter-ucretli-mi

Twitter’da Kullanılan Kısaltmalar Nelerdir?

 • #FF: En çok kullanılan kısaltmadır. Genellikle her Cuma günü, listenizde bulunan kişilere yeni kişiler önermek anlamına gelmektedir. Follow Friday anlamına gelmektedir.
 • RT: ReTweet anlamına gelir. Başkasının atmış olduğu tweetleri tekrardan kendi duvarınızda tweetlemek anlamına gelmektedir.
 • MT: Bir tweet’i çok beğenerek retweet yaptınız. Fakat o tweet’in üzerinde değişiklik yapmanız gerekiyor. İşte tam da bu zaman kullanılabilecek bir uygulama Modified tweet anlamına gelen kısaltma, tweet’in üzerinde değişiklik yaptığınız zamanlarda kullanabilirsiniz.
 • $: Finansal bir işaret olarak kullanılmaktadır. Bu işaretin önünde bir şirket ismi belirterek kullanabilirsiniz.
 • ^: Attığınız bireysel tweetleri belirtmek için kullanılmaktadır. Tweet sonlarında yer almaktadır.
 • NSFW: Uyarı amacı ile kullanılan bir kısaltmadır. Not safe for work anlamına gelmektedir.
BUNUNLA İLGİLİ:  Galatasaray yoluna UEFA Avrupa Liginde devam edecek

Twitter Ücreti Ne Kadar Olacak?

İlk çıktığı günden hızla kullanım sayısı artan Twitter duraklama dönemine girdi. Bir türlü girdiği bu duraklama halinden kurtulamadı. Uygulamanın sahipleri, fenomenlerine ve kullanıcılarına para kazandırmak için Twitter ’ı hareketlendirmeye karar verdi.

Mikro – Blog sitesi Twitter için ücretli yeni bir dönem başlatıyor. Normal Twitter kullanıcıları asla bundan etkilenmeyecek. Twitter bütün kullanıcılarına attığı mail ile yeni geliştireceği bu ücretli sistem de yazma, analiz etme, yazma, okuma, alarm ve bildirimler gibi uygulamaların tek bir kontrol mekanizmasında kullanılacağını bildirdi. Bu uygulamadan faydalanmak isteyen kullanıcıların ise bir miktar ücret ödemesi gerekiyor.

Yapılan açıklamaya göre Twitter ücreti Türk Lirası ile aylık olarak 73 Lira olduğu belirtildi. Twitter böyle bir uygulama için kullanıcılarına gerekli anketleri yaptığını söyledi. Daha önce de böyle bir uygulama planlanmıştı ancak uygulamaya geçilememişti. Twitter böylece diğer uygulamalara da rakip olacak. Bir nevi Premium Twitter üyelik gelecek. Kullanıcılarımıza şunu belirtmek istiyoruz bu sistemin henüz ne zaman uygulanacağı belli değildir.

Twitter böyle bir uygulamaya kalkışarak Facebook ’un gölgesinden çıkmayı planlıyor. Gelir düşüşü yaşayan uygulama şu sıralar oldukça zor günler geçirmektedir. Artık bu uygulama ile hem kullanıcı sayısını arttırmayı planlayan twitter, kullanıcılarına daha fazla görsel içerik sağlayacak.

 

Facebook da Bankacı Arkadaşı Olanlar Dikkat! yazımızı okumak için tıklayın.

About Author

Meraklı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir