Papara Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri Aş faaliyet izni tamam

Son dönemin popüler işlerinden biri olan Ödeme Kuruluşları arasında yer almak için faaliyet izni başvurusu yapan Papara Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. için BDDK faaliyet izni verdi.

Gün geçmiyor ki Elektronik Para Kuruluşları arasına bir tanesi katılmasın. BDDK’ ya faaliyet izni için başvuru yapmış olan Papara Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. için 26 Nisan tarihinde Resmi Gazete’ de yayınlanarak BDDK tarafından faaliyet izni için onay verildi. Paypal gibi bir Elektronik Para Kuruluşu nun Türkiye piyasasındaki yeri ve kullanım adetleri ile değerlendirme yapılınca Ödeme Şirketlerinin devamı gelebilir.

Papara Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. faaliyet izni Resmi Gazete duyurusu;

Papara Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş.’ye 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanunun 15 inci maddesinin (1) numaralı fıkrası, 18 inci maddesinin (2) numaralı fıkrası ve 19 uncu maddesi çerçevesinde elektronik para ihraç etmek üzere elektronik para kuruluşu olarak faaliyette bulunma izni verilmesine, – Anılan Kanunun 15 inci maddesinin (1) numaralı fıkrası çerçevesinde işbu Kararın Resmi Gazete’de yayımlanmasına karar verilmiştir

 

 

Yanlış hesaba para yatırdım paramı nasıl geri alabilirim? yazımızı okumak için tıklayın

https://www.kucukpara.com/banka-hesaplari/vadesiz-hesaplar/yanlis-hesaba-para-yatirdim-parami-nasil-geri-alabilirim/

3 Yorumlar

  1. Tuncay 27 Nisan 2016
  2. derli 28 Nisan 2016
  3. fatih 29 Nisan 2016

Cevap Ver