Trend Ödeme Kuruluşu Aş için faaliyet izni tamam

Ödeme Hizmetleri Elektronik Para Kuruluşları arasına bir tane daha eklendi. BDDK Trend Ödeme Kuruluşu Aş. için faaliyet izni verdi.

Geçtiğimiz hafta BDDK tarafından bir çok ödeme kuruluşu için Faaliyet izni verilmişti. İnternetin bu kadar hayatımızda olduğu bir ortamda, yapılan işlemler sonrasında ödemelerinde Elektronik Paralar ile olmasını beklemek çok normal. Bu kadar şirketlerin atılımları, büyük yatırımlar derken havuz cidden çok fazla büyümeye başladı. Tabi bu pastadan herkes eşit pay alabilecek mi, halk arasında beklenen ilgiyi görecekler mi bunu süreç bizlere gösterecek.

Hali hazırda piyasada etkin role sahip bir çok ödeme kuruluşu var, bunlara bir yenisi daha Trend Ödeme Kuruluşu Aş‘ de eklendi. Bu kadar çok şirketin bu sektörü tercih ediyor olması da bir çok soru işaretini akla getiriyor. Tabi bu sektörde ilerleyebilmek için piyasaya çok hızlı girebilmek ve diğer ödeme kuruluşlarından sıyrılabilmek için artılarınızın olması gerekir. İlerleyen günlerde yeni faaliyet izinleri tamamlanan ödeme kuruluşlarının ön plana çıkabilmek için adımlarını izleyeceğiz gibi gözüküyor.

03 Mayıs 2016 tarihinde BDDK sitesinde, Trend Ödeme Kuruluşu Aş için;

6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanunun 14 üncü maddesinin (1) numaralı fıkrası ile 15 inci maddesinin (1) numaralı fıkrası çerçevesinde ödeme kuruluşu olarak faaliyette bulunma izni verilmesine, karar sonrasında Resmi Gazete’ de yayınlanmasına karar verildiği açıklandı.

Payguru ismi ile piyasada yer alacak olan Trend Ödeme Kuruluşu Aş. Türkiye’ nin ilk mobil ödeme kuruluşu olarak yerini aldı.

3 Yorumlar

  1. Amir 4 Mayıs 2016
  2. osman 10 Mayıs 2016
  3. Aslıhan 23 Mayıs 2016

Cevap Ver