15 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Haftalık Altın ve Dolar kuru yorumu 16.11.2015

Haftalık Altın ve Dolar kuru yorumu 16.11.2015

Altın ve Dolar için yatırım şirketlerinin yayınladığı bildirimlere göre bir derleme yaptık ve 16 Kasım 2015 tarihine ait Dolar ve Altın fiyatlarına ek olarak haftalık ait yorumlarımız ekteki gibidir.

16.11.2015 tarihine ait ve haftalık altın yorumu;

 

Amerika Merkez Bankası FED Aralık itibariyle faiz artışı konusunda daha somut konuşmalar yapması, Fellen ve FOMC üyeleri tarafından da destek görmesi altındaki satış baskısının hızlanmasına olanak sağlamıştır. Altın yıl içinde gördüğü en düşük seviyelere yaklaşması acaba tepki gelir mi sorularını akla getirmiyor değil. Haftayı 1083,96 seviyelerinden kapatan Altın 1074 seviyelerinde kısmen bir tepki verdi ama uzun soluklu olacak mı sorusunun cevabı için bu seviyenin üzerinden işlemler gerçekleşmesini beklemek gerekebilir.

1070 bölgesinin üzerinde gerçekleşecek fiyatlamalar sonrası tepki alımları gerçekleşiyor olarak değerlendirilebilir. Tabi bu senaryonun oluşabilmesi için ABD tarafından gelecek olumsuz veriler ve FED in faiz konusunda erteleme eğiliminde olması tepki alımlarını destekleyici faktörler olabilir. Bu şekilde gerçekleşecek bir senaryo sonrası Altın artacak mı? sorularında hedef 1130 seviyeleri olarak beklenebilir.( Tabi bu senaryo elinde altın olupda bekleyenler için iyi bir senaryo olarak değerlendirilebilir)

Tersini konuşmak gerekir ise yani piyasa güncel açıklanan senaryolar ile devam etmesi durumunda Altın düşecek mi? sorusuna, satıcılı seyrin devamı söz konusu olabilir diyebiliriz. O zaman beklenti fiyatımız öncelikle 1027  sonrasında 1005 seviyeleri olarak telafuz edilebilir.Yani piyasa verileri tersi şekilde gerçekleşmedikçe Altında beklenti düşüş eğiliminde olarak yorumlanabilir.

 

Yazımızı yazdığımız saat itibariyle 13.11.2015 Altın fiyatları şu şekilde;

16.11.2015 Altın gram fiyatı

Alış 99,65 TL

Satış 99,84 TL

16.11.2015 Çeyrek Altın fiyatı

Alış 159,60 TL

Satış 163,59 TL

16.11.2015 Altın Ons Fiyatı

Alış 1.083,76 TL

Satış 1.083,96 TL

BUNUNLA İLGİLİ:  Sitemizi Bundle ile takip etmek artık çok kolay

 

16.11.2015 tarihine ait ve haftalık Dolar (Usd) yorumu;

Son gerçekleştirilen 1 Kasım seçimleri sonrasında kurdaki hızlı gevşeme sonrası kısmen toparlanan dolar kuru, 6 Kasım da ABD de açıklanan Tarım Dışı istihdam verisi sonrası kurda gelen sert yükseliş ile 2,93 seviyelerine gelen USD TRY kuru burada fazla tutunamayarak gelen satış baskıları ile Cuma günü 2,8625 seviyelerine kadar geriledi.
FED’in Aralık itibariyle faiz artışı yapacağı beklentisi dolar kurunda fiyatları çok aşağı indirmeyebilir. Genel eğilim artış eğiliminde olup ABD tarafından gelecek yeni iyi bir veri sonrası tekrar 2,93 seviyeleri test edilebilir. Hafta içi gelecek verilerin takip edilmesinde fayda olup, karar sürecini bu verilere göre değerlendirmeniz faydanıza olacaktır.
Yazımızda cevabını bulabileceğiniz sorular?
Altın fiyatları ne olacak? Dolar fiyatları artacak mı? Dolar fiyatları düşecek mi? Altın fiyatları artacak mı? Altın fiyatları düşecek mi? Dolar fiyatları ne olacak? Usd Try kuru ne olacak? Çeyrek Altın fiyatları ne kadar?Kur ne olacak? Altında beklenti ne? 
About Author

Finansçı

4 Comments

  • Bari cevapları net bir şekilde aşağıda kısaca beliryseydiniz dolar artacak mı azalacak mı şimdi

    • Yazımızda yorumumuz net bir şekilde belirtilmiş olup,artış yada azalış için neler olması gerektiği belirtilmiştir.Şu anda piyasaya yön verenlerin haricinde doların yada altının ne olacağını bilmek zor.Nelerin arttırıp arttırmayacağı konusunda gerekli bilgilendirme yapılmış olup bu verileri takip etmek gerekmektedir.

  • Altin ve dolarin fiyatlamasini kestirmek cidden cok zor. Yatirim yapalim diyoruz tam biraz aliyoruz kurlar tepetaklak oluyor. Hele bu ara yurt disi merkez bankasi derken iyice oynak altin ve dolar fiyatlari.

  • Artik dolar almayacagim uc lirayi gececek derken tekrar dolar fiyatini 2.80 lere cektiler. Ne zaman artacak bu dolar bir bilen varsa yazsin:-)

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir