Ramazan Bayramında Toplu taşımaya indirim

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Saraçhane’ de gerçekleşen oturumda Ramazan Bayramı süresinde trafiği rahatlatmak adına toplu taşımada indirim için teklif sunuldu.

İBB tarafından Saraçhane’ de gerçekleşen Haziran ayı oturumunda Ramazan Bayramı boyunca İstanbul trafiğini rahatlatmak adına Toplu taşıma araçlarında %50 indirim uygulanması yönünde teklif onaya sunuldu. İBB karar Meclisi tarafından trafikteki araç sayısının azalması öngörüsü ile teklif onaylandı.

İlgili teklifin onaylanması sonrası Ramazan Bayramı boyunca yani 5-6-7 Temmuz 2016 tarihlerinde İstanbul’ da hizmet veren Metrobüs, Şehir Hattı Vapurları, İett, Özel Halk Otobüsleri, Metro, Hafif Metro, Füniküler, Tramvay, Özel Deniz Motorları, Otobüs Aş gibi İstanbul halkını taşıma konusunda hizmet veren şirketlerde %50 indirim uygulaması devreye alınacak.

Tabi ki İstanbul toplu taşımada uygulanacak yüzde 50 indirim, ne kadar trafiği rahatlatır bilinmez ama en azından toplu taşımayı kullanacak olan Vatandaşlarımız için güzel bir haber niteliğinde. İstanbul Büyükşehir Belediyesi internet sitesinde uygulanacak indirim halkımıza duyuruldu.

 

Cevap Ver