18 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

İstanbul da Bafra pidesini nerede yemeliyim?

İstanbul da Bafra pidesini nerede yemeliyim?

Namı diyar Bafra pidesi yiyeni çok fakat iyi yapanı zor bulunan bir pide türüdür. Belli merkezi yerlerde mevcut olup iyi yapana denk gelirseniz çok keyif alarak yiyeceğiniz bir pide türüdür. Diğer pide türlerinden farkı kapalı olması ince ve kıtır kıtır yiyebileceğiniz şekilde servis edilmesidir.

Bafra pidesini bu kadar güzel kılan sebepler neler?

Bafra pidesi kıymalı ve peynirli olarak yapılmakta olup, etin genellikle Bafra dan alınması İstanbul için ise Bafra dan gelen et, kıyma, peynir ve tereyağı ile yapılmasından dolayı tarif edilemez bir tat alırsınız. İstanbul dan alınan etin ne kadar güvenli olduğunu tartışmaya gerek yok, malum hepimiz biliyoruz. Bafra pidesinin ham maddesinin kıyma ve sonrasında bolca sürülen tereyağı olduğu için bu pideyi güzel kılıyor.Keza peynirde Bafra yapılan peynir ile yapıldığı içinde peynirli pideyi de denemeden geçmeyin derim.

İstanbul da bafra pidesini en iyi yapan yer neresi?

İstanbul’da önerebileceğimiz bir kaç yer var tabiki bunlardan ilki Üsküdar Doğancılar parkı karşısındaki Yaşar Bafra Pide Salonu. Benim çok beğenerek yediğim yer diyebilirim sebebi malzemelerin tümünün Bafra dan gelmesi ve soğanın kıyma ile beraber çekilmesi diyebilirim. Her yerde bu şekilde uygulaması olmadığından soğanı fazla sevmeyenler için şiddetle önerebilirim. Üsküdar tiyatrosunun yanında olup bir hafta sonu hem kültür zevki hemde boğaz zevkinizi bir arada yaşayabilirsiniz. Pideden önce kendilerine ait özel special bir çorbaları var onuda denemeden sakın kalkmayın.Pide fiyatlarına gelince porsiyonu ortalama 15-16 TL civarında diyebiliriz.

Başka nerelerde var derseniz Bafra Pide ismi ile İstanbul’da bir kaç şubesi olan Bafralı bir aile mevcut. Bafra pidesinin yanında açık yada farklı bir çok ürün ile halkımıza hizmet veriyorlar.İstanbul da engeniş ağa sahip Bafra pidecisi ünvanını da ellerinde bulunduruyorlar.

BUNUNLA İLGİLİ:  Konsolosluk Vekaletnamesi İle Bankacılık İşlemleri Yapılır mı?

Yine İstanbul Anadolu yakasında Cevizli ‘de Dumankaya projesi olan Ritim İstanbul’un yanında uzun süredir faaliyetlerine devam eden bir Bafra pidecisi daha mevcut. Pazar günleri sabah belli bir saate kadar Bafra’nın pide yaptırma geleneğine uygun olarak iç malzemenizi götürmeniz durumunda getirdiğiniz malzeme ile pidenizi yaptırabilir siniz. Soğanı daha belirgin olarak yemeyi sevenler için bu iki pidecimizi önerebiliriz.

Avrupa yakasında Sarıyer de sahile indiğinizde sağ tarafta kalan Kara Fırın Bafra pidecisi de önerilebilecek pideciler arasında diyebiliriz.

Gittiğiniz Bafra pidecisinde pidenizi yedikten sonra bir kaç tanede yaptırıp eve götürüp sonra yemek isterseniz eğer yağlatmadan pidenizi alarak buzlukta uzun süre saklayabilirsiniz. Yemek istediğinizde ise fırında pideleri ısıtarak kendi zevkinize göre pideleri yağlayarak afiyet ile yiyebilir siniz.

Eğer pideyi yerinde yemek isteyerek Bafra ya yolunuz düşerse Bafra pidesinin isim hakkını alan Turan Usta ilk size adresi verilecek pideci olabilir. Tabi Bafra da alternatif çok olduğunuz bir çok seçeneği bir arada değerlendirebilir siniz.
Afiyet olsun.

About Author

Finansçı

1 Comment

  • Bafra ve Karadeniz yöresine özgü süper bir pide şuana dek 10-15 tane felan yemişliğim var tavsiye ederim.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir