7 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Genel

İstanbulkart yada mavikart basarak para kazanılır mı?

İstanbulkart yada mavikart basarak para kazanılır mı?

Bir dönem bir çok kişinin akbil basarak ufak kuruşlar ile para kazandığı ortamda şu anda akbil basarak para kazanılır mı?

Eskiden büyük duraklarda, metrobüste yada tren istasyonu gibi akbil’ in aktif kullanıldığı toplu taşıma araçlarında ellerinde akbil olan bir çok kişiyi görebiliyorduk. Sonrasında İstanbulkart ‘ın aktif olarak kullanılmaya başlanması ve yükleme makinelerinin yoğun duraklara kurulması sonrası bu kişiler ile karşılaşmamaya başladık.

Şu anda bu tarz Mavikart yada İstanbulkart ile para kazanılır mı?

İstanbul’ da yaşıyor iseniz muhtemelen artık İstanbulkart yada Mavi kartınızın olma ihtimali çok yüksek. Hal böyle olunca yazımızın başında belirttiğimiz gibi akbil basan birilerine ihtiyaç duyulmuyor. Ama bu tarz bir şeyler yaparak para kazanmak mümkün olabilir mi? derseniz çok büyük paralar olmasa da kuruş farklarından ufak da olsa harçlığınızı çıkarma ihtimaliniz var.

Akbil‘ i yada İstanbulkart bakiyesi biten kişiler mecbur kaldıkları için etrafındaki insanlardan bu anlamda yardım talep edebiliyorlar. Jeton ücretinin biraz daha fazla olduğu metro’larda bu tarz bir işlem yapmak isteyenler için fırsat doğabilir. Tabi başta belirttiğimiz gibi büyük paralardan bahsetmiyoruz. Günlük 5-10 TL harçlığını çıkartmak isteyenler bu yöntemi denemeleri halinde belirtilen tutarları kazanmaları muhtemel olabilir.

Tabi bu yasal ve önerilen bir sistem olduğu için paylaşım da bulunmadık. Daha öncesinde bunu meslek haline getirenlerin olduğunu gözlemleyerek paylaşımda bulunulmuştur.

 

 

İstanbulkart aylık yükleme tutarları 2016 yılında ne kadar oldu? yazımızı okumak için tıklayın

https://www.kucukpara.com/hayata-dair/istanbulkart-aylik-yukleme-tutarlari-ne-kadar-oldu/

 

 

BUNUNLA İLGİLİ:  Resmi Tatiller
About Author

Finansçı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir