26 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak mı?

Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak mı?

Merak edilen konulardan biri olan Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak mı sorusu olup Numan Kurtulmuş konu ile ilgili açıklama yaptı.

Ramazan Bayram tatilinin 9 gün olmasından sonra sıradaki tatil olan Kurban Bayramı 9 gün olacak mı merak ediliyor. Bakanlar Kurulu sonrası Numan Kurtulmuş tarafından yapılan açıklamada 9 gün tatil sinyali vardı.

Numan Kurtulmuş kurul sonrası yaptığı açıklamada öncelikle trafik kazalarına değinerek, Kurban Bayramı da uzun bir tatil olacak o yüzden o yüzden kaza olmamasını dilediklerini belirtti. Kurban Bayramı tatilinin Bakanlar Kurulu’ nda konuşulmadığını fakat Kurban Bayram tatilinin 12 Eylül 2016 Pazartesi başlayarak 15 Eylül 2016 Perşembe günü sona erdiğini 9 gün olabilmesi için 16 Eylül 2016 cuma gününün de Bayram tatiline eklenmesi gerektiğini dile getirerek uzun tatil yorumunun kendine ait olduğunu belirtti.

Konu Bakanlar kurulunda konuşulmasa da Turizm de 2016 yılında gerçekleşen daralma sonrası Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olması büyük ihtimal olarak belirtiliyor.

Numan Kurtulmuş’un tatil yorumu sonrası Başbakan Binali Yıldırım Akparti grup toplantısı sonrası Ramazan Bayramı boyunca turizmde güzel gelişmeler olduğunu belirterek, Kurban Bayramında da Türk halkına şimdiden tatil planlarını yapmaları konusunda müjde verdi. Milletvekillerine de atıfta bulunarak Bayrama kadar güzel bir çalışma ile rahat bir tatil yapabileceklerini belirtti.

BUNUNLA İLGİLİ:  En Yüksek Faiz Veren Banka? Banka Faiz Oranları Karşılaştırma
About Author

Finansçı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir