Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan dizisi izleyiciyi ekrana kilitledi

Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan dizisiyle izleyiciyi ekrana kilitleyen oyuncu kadrosu Anastasia Tsilimpiou, Hülya Avşar, Ekin Koç, Mete Horozoğlu, Aslıhan Gürbüz, Kadir Doğulu, Mehmet Kurtuluş, Berk Cankat, Erkan Kolçak Köstendil, Tülin Özen, Gülcan Arslan, Nadir Sarıbacak ve Esra Dermancıoğlu’ndan oluşmaktadır.
 
Muhteşem Yüzyıl dizisiyle saltanatı,aşkı,ihtirası zaten geçtiğimiz sezonlarda izlemiştik bu sezonda Osmanlı tarihine ve hanedana ismini kazıyan Kösem Sultan hikayesi Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan dizisi ile kaldığımız yerden devam edecek gibi gözüküyor. Dizi için yapılan hazırlıklar devasa olup detay vermek gerekir ise 800 adet taç ve 700 adet kostüm hazırlandı. Dizin yapım aşaması 1,5 yıl sürmüş olup 30 parça bestelendi. Muhteşem Yüzyıl dizisinde hazırlanan çekim alanı bu dizide de kullanılmış olup 29.625 metrekare açık alan, 11.500 metrekare kapalı alanda gerçekleşen çekimler için oluşturulan şehrin tamamlanması aşamasında 350 kişinin çalıştığı belirtildi.
 
Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan dizisinin konusundan bahsetmek gerekir ise;
 
 
14 yaşında padişah babasının ölümüyle tahta çıkan Sultan Ahmed’in omuzlarına koca bir imparatorluk yükü verilmiş olup, Genç sultanı bekleyen bir çok entrika,isyanlar, büyük güçler ile baş etmesi gerekmektedir. Tahta geçen Sultan Ahmed’in tabloda gördüğü kız hayallerini süslemektedir. Safiye sultan Padişah Ahmet Sultan için hediye olarak bu tabloda gördüğü kızı hediye olarak sunacaktır.
 
Henüz genç olan Sultan Ahmed Kösem ile beraber Batı ve Doğu’dan çevrilen bir Dünya Devleti ‘nin yüklerini beraber taşıyarak, büyük aşkları ile beraber büyüyeceklerdir.
 

5 Yorumlar

  1. Serkan 15 Kasım 2015
  2. Hami 20 Kasım 2015
  3. esma 30 Kasım 2015
  4. Uğur 8 Aralık 2015
  5. feyyaz 11 Aralık 2015

Cevap Ver