17 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan dizisi izleyiciyi ekrana kilitledi

Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan dizisi izleyiciyi ekrana kilitledi
Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan dizisiyle izleyiciyi ekrana kilitleyen oyuncu kadrosu Anastasia Tsilimpiou, Hülya Avşar, Ekin Koç, Mete Horozoğlu, Aslıhan Gürbüz, Kadir Doğulu, Mehmet Kurtuluş, Berk Cankat, Erkan Kolçak Köstendil, Tülin Özen, Gülcan Arslan, Nadir Sarıbacak ve Esra Dermancıoğlu’ndan oluşmaktadır.
 
Muhteşem Yüzyıl dizisiyle saltanatı,aşkı,ihtirası zaten geçtiğimiz sezonlarda izlemiştik bu sezonda Osmanlı tarihine ve hanedana ismini kazıyan Kösem Sultan hikayesi Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan dizisi ile kaldığımız yerden devam edecek gibi gözüküyor. Dizi için yapılan hazırlıklar devasa olup detay vermek gerekir ise 800 adet taç ve 700 adet kostüm hazırlandı. Dizin yapım aşaması 1,5 yıl sürmüş olup 30 parça bestelendi. Muhteşem Yüzyıl dizisinde hazırlanan çekim alanı bu dizide de kullanılmış olup 29.625 metrekare açık alan, 11.500 metrekare kapalı alanda gerçekleşen çekimler için oluşturulan şehrin tamamlanması aşamasında 350 kişinin çalıştığı belirtildi.
 
Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan dizisinin konusundan bahsetmek gerekir ise;
 
 
14 yaşında padişah babasının ölümüyle tahta çıkan Sultan Ahmed’in omuzlarına koca bir imparatorluk yükü verilmiş olup, Genç sultanı bekleyen bir çok entrika,isyanlar, büyük güçler ile baş etmesi gerekmektedir. Tahta geçen Sultan Ahmed’in tabloda gördüğü kız hayallerini süslemektedir. Safiye sultan Padişah Ahmet Sultan için hediye olarak bu tabloda gördüğü kızı hediye olarak sunacaktır.
 
Henüz genç olan Sultan Ahmed Kösem ile beraber Batı ve Doğu’dan çevrilen bir Dünya Devleti ‘nin yüklerini beraber taşıyarak, büyük aşkları ile beraber büyüyeceklerdir.
 
BUNUNLA İLGİLİ:  Alacağın Temliki Nedir? Noterden Düzenlenmesi Zorunlu Mudur?
About Author

Finansçı

5 Comments

  • Ben Muhteşem Yüzyıl dizisinede bakmıyordum Kösem Sultanada bakmam herhalde.

  • böyle beceriksiz işlerin çıkarılması ve tutması gerçekten hayret veriyor insana azıcık yabancı ülkelere özensek iyi olucak bu konuda

  • biraz daha vahşeti olsa tadından yenmez. yoksa senaryo, oyunculuk, sinematografi açısından gayet doyurucu.

  • Ilk bolumu iyidi.son bolumlerini izleyemedim oyuncu kadrosu biraz yetersiz

  • İlginc bir hikaye okudum doğruluk derecesini bilemem tabiki

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir