29 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Okulların açılış tarihinin ertelendiğini Davutoğlu açıkladı

Okulların açılış tarihinin ertelendiğini Davutoğlu açıkladı

14 Eylül’de açılacak olan okulların tatilinin uzatılması için her kesimden talepler Milli Eğitim Bakanlığı’na iletilmişti.Okullardaki tatilin uzatılması konusunda Bakan Nabi Avcı net bir açıklamada bulunmamıştı.
Bu yıl itibariyle turizmdeki talebin düşük olması sonrası Turizmcilerin tatilin Kurban Bayramı ile birleştirilmesi talepleri konusunda Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile toplanacakları konusunda beyanat vermişti.
Ahmet Davutoğlu 2015-2016 eğitim döneminde okulların açılış tarihinin 28 Eylül olacağını açıkladı.

Hem Turizme katkı sağlaması hemde Kurban Bayramı sebebiyle tatilin hafta ortasına gelmesinden dolayı rahat bir tatil geçirilebilmesi adına tatilin uzatılarak eğitim öğretim başlangıç tarihinin 28 Eylül olacağını belirtti. Kamu peroneline Kurban Bayramında ekstra 9 gün tatil olup olmayacağı konusunda bilgi verilmedi.Arefe günü 23 Eylül 2015 çarşamba gününe denk geldiği için Bankalar yarım gün çalışacak.

Başbakan Davutoğlu talimatına istinaden Ömer Çelik ve Nabi Avcı’nın toplanarak verdiği karar sonrası okulların açılış tarihinin 28 Eylül 2015 olacağı belirtildi.

BUNUNLA İLGİLİ:  Haftalık altın ve dolar yorumu 26.10.2015
About Author

Finansçı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir