26 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Otomatik ödeme işlemlerinden nasıl para kazanabilirsiniz?

Otomatik ödeme işlemlerinden nasıl para kazanabilirsiniz?

Otomatik ödeme işlemlerinden nasıl para kazanabilirsiniz?

Gün geçmiyor ki Bankaların otomatik ödeme talimatları için Bonus yada Chip kampanyaları duyurulmasın. Her bankada otomatik ödeme işlemleri için ücretler ödüyoruz. Hesap işletim ücreti ödememek için Bankalara vermiş olabileceğiniz otomatik ödemeleriniz için fatura tutarına göre ücretler tahsil edilebiliyor.

Peki otomatik ödeme ücreti ödemekten nasıl kurtulabiliriz?
Burada yapılması gereken Bankalardan otomatik ödeme kampanyaları ile ilgili gelen mailleri takip etmeniz olacaktır. Örnek vermek gerekir ise, X Banka tanım yaptıracağınız her otomatik ödeme talimat için 10 TL puan veriyor kredi kartınıza. Fatura tutarınız ortalama 50 TL yi geçmiyor ise 0,50-1,00 TL arasında otomatik ödeme ücreti tahsilatı yapılacak demektir. Ortalama 0,75 TL alındığını var sayarsak 0,75*12= 9 TL ödeme yapıyorsunuz 1 sene boyunca.

Bankadan 10 TL puan aldığınız için otomatik ödeme ücreti ödemekten kurtulmuş oluyorsunuz. Bu belirttiğim kampanya 1 yıl otomatik ödemelerin devam etmesi koşuluyla hesaplanmıştı. Bazı Bankalar bu süreyi daha da kısa tutabiliyor bu durumda faturalarınızı kampanya bitiş tarihinde iptal ederek farklı bir Bankaya ait kampanyaya aktarmanız durumunda otomatik ödeme ücreti ödemenize gerek kalmayabilir.

BUNUNLA İLGİLİ:  İntifa Hakkı Nedir? İpotek Tesisi İle İlgili Soru Cevaplar
About Author

Finansçı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir