17 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Samsun Havalimanı Ne Zaman Kapanacak? Valilik Yeni Tarihi Açıkladı

Samsun Havalimanı Ne Zaman Kapanacak? Valilik Yeni Tarihi Açıkladı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Funda Ocak tarafından yapılan açıklamada Samsun Çarşamba Havalimanı ‘nın tadilat göreceği ve 1 Mart- 31 Mayıs 2017 tarihleri arasında kapatılacağı bilgisi iletildi. Samsun Çarşamba Havaalanı ‘nda 17 yıldır kullanılan pistte 19 santimetreye kadar çökmeler olduğu ve 22 santimetreye ulaşması durumunda uluslararası standartı yitireceğinden tadilatın önemli olduğu ifadelerini kullandı.

Samsun Havalimanı Bakım çalışmalarının planlaması yapılırken ilgili iş kolları ile geç paylaşılması bu anlamda memnuniyetsizlik yarattığı, bir çok firma tarafından dile getirildi. Turizm alanında bir çok planlama yapan firmalar ve oteller için bu durumun ciddi sorun yaratacağı, alınmış olan riskler için bu firmalar için olumsuzluk yaratacağı konuşulurken Samsun Valiliği tarafından tadilatın ileri bir tarihe ertelendiği bilgisi moralleri yerine getirmeyi başardı. Samsun havalimanı ne zaman kapanacak? soruları da yapılan bu açıklama ile son bulmuş oldu.

Samsun Havalimanı Ne Zaman Kapanacak? Valilik Yeni Tarihi Açıkladı

Planlamalarını yapan bir çok turizm acentasını ve oteli memnun edecek açıklama duyuruldu. Samsun Valisi İbrahim Şahin tarafından yapılan girişimler ve Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ‘ında gayretleri sonrasında Samsun Havalimanı Tadilat tarihi 1 Ağustos 2017 tarihine ertelendi. Bu duyuru ile Samsun Havalimanı ne zaman kapanacak? soruları da yanıt bulmuş oldu. İki Bakanımız Akif Çağatay Kılıç ve Ahmet Arslan’ a Samsun Valiliği tarafından teşekkür mesajı yayınlanarak Samsun Çarşamba Havalimanı bakım tarihinin revize edildiği bilgisini vatandaşa duyurdu.

Samsun Havaliman, ne zaman kapanacak,samsun havalimanı bakim, samsun havalimani tadilat, samsun carsamba havalimani ne zaman kapatilacak
Samsun Havalimanı ne zaman kapanacak?

2012 yılından bu yana Samsun Havalimanı pisti incelenmekte ve sorun yaşanacak seviyelere gelmeden 3 ay içinde tadilat yapılarak tekrar eski haline getirilmesi planlanıyor. 1999 yılında hizmete açılan Samsun Çarşamba Havaalanı 17 yıl boyunca aralıksız hizmet vermekte olup, diğer havalimanlarına göre iç hat seferlerinde artış gösteren Havalimanları arasında yerini almayı başardı. 2015 yılı rakamlarına göre 1 milyon 713 bin yolcuya hizmet veren Samsun Havalimanı için bu tadilat yolcuları zor durumda bırakacak gibi gözüküyor.

BUNUNLA İLGİLİ:  Acıbadem Sağlık Grubu Çağrı Merkezi Yetkilisi başvuru

2016 yılında proje çalışmaları tamamlanan ve pist için yapılacak çalışma konusunda ihaleye çıkarılan Samsun Çarşamba Havalimanı için 9 milyon tutarlı projede imzalar tamamlandı. 11 ay süreceği belirtilen fakat sonrasında Samsun Valisi İbrahim Şahin tarafından gerçekleştirilen diyaloglar ile 3 ayda yapılması planlanarak 1 Mart- 31 Mayıs 2017 tarihleri arasında kapatılacağı bilgisi Havayolu firmaları ve Turizm firmaları ile paylaşılmıştı. 

Şimdi son gelişme ile işler yine tersine döndü desek yanlış olmaz sanırım, turizm acentaları müşterilerine o tarihlerde uçuş gerçekleşmeyeceği bilgisini iletirken, Samsun Çarşamba Havalimanı’ nı kullanan Anadolujet ve Pegasus Havayolu firmaları da bu tarihlerde sefer düzenlemediler. Tüm hazırlıklar 1 Haziran 2017 ‘de açılışı gerçekleşecek şekilde düzenlenmişken süreç tekrar başa döndü diyebiliriz. 

Samsun Çarşamba Havaalanı Uçuş bilgileri nasıl olacak?

Biraz önce de belirttiğimiz gibi Havayolu firmaları planlamalarını uzun vadede yaptıkları için 1 Mart- 31 Mayıs 2017 tarihleri arasına sefer koymamışlardı. Samsun Valiği tarafından yapılan açıklama sonrası Pegasus Havayolları Mart ayı için sefer bilgilerini yüklemeye başladı. Anadolujet ise sitesinde eski tadilat tarihi olan 1 Mart- 31 Mayıs tarihleri arasında sefer yüklemesi yapmadı. Açıklama yeni yapıldığı için ilerleyen günlerde Samsun Çarşamba Havaalanı uçuş bilgileri Temmuz 2017 sonuna kadar açılacağı öngörülüyor.

Samsun Çarşamba Havalimanı tadilatı ne zaman sona erecek?

Valilik tarafından yapılan açıklamada 1 Mart-31 Mayıs 2017 tarihleri arasında yapılması planlanan Samsun Havalimanı bakım çalışmalarının 1 Ağustos 2017 tarihine ertelendiği açıklanırken bu çalışmanın ne zaman sonuçlanacağına dair tarih bilgisi iletilmedi. Fakat ilk anlaşmaya varılan sözleşmede süre bilgisi 3 ay olarak açıklanırken 1 Ağustos 2017 tarihinde başlayacak tadilat işleminin 1 Kasım 2017 tarihinde faaliyetlerine başlayacağı öngörülmektedir. Samsun Havalimanı tadilat tarihinin ertelenmesi işlemininde turizm alanında bu güzel İlimizi etkilememesi konusunda maksimum fayda sağlayacağı düşünülüyor.

BUNUNLA İLGİLİ:  Eylül 2020 Kira Artışı Ne Kadar?

 

Samsun Havaalanı Telefon Numaraları:

Adres :DHMİ Samsun Çarşamba Havalimanı Müd. Samsun
Santral : 0362 844 88 30
Faks : 0362 844 88 46
Nöbetçi Meydan Şefliği : 0362 844 88 44
Nöbetçi Meydan Şefliği Faks     : 0362 844 88 47
About Author

Finansçı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir