20 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Şanlıurfa ya İstiklal Madalyası

Şanlıurfa ya İstiklal Madalyası

Şanlıurfa’ ya Kurtuluş savaşında gösterdiği hizmet ve başarılarından dolayı İstiklal Madalyası verileceği Resmi Gazete’ de yayınlandı.

7 Nisan 2016 tarihinde Resmi Gazete’ de Şanlıurfa‘ ya Kurtuluş savaşında göstermiş olduğu takdire şayan direniş ve başarılarından dolayı Bakanlar Kurulu kararı ile İstiklal Madalyası verildiği açıklandı.

İlgili 6702 sayılı Kanun ile Şanlıurfa’ ya Kurtuluş savaşındaki verdiği büyük mücadele ve kahramanlıktan dolayı İstiklal Madalyası verilmesi hakkında kanun çıkarıldı. Kanun ile ilgili hükümlerin Bakanlar Kurulu tarafından yürütüldüğü belirtilirken 07.04.2016 itibari ile ilgili kanunun geçeri olacağı duyuruldu.

7 Nisan 2016 tarihinde Resmi Gazete’ de Şanlıurfa‘ ya Kurtuluş savaşında göstermiş olduğu takdire şayan direniş ve başarılarından dolayı Bakanlar Kurulu kararı ile İstiklal Madalyası verildiği açıklandı. 1984 yılında Şanlı ünvanını alan Şanlıurfa, tüm milletvekillerin kabul oy verdiği oylamada İstiklal Madalyası verilmesine oy birliği ile karar verildi.

 

BUNUNLA İLGİLİ:  Sıla konserleri iptal edildi
About Author

Finansçı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir