9 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Şirket Kredi Kartı Limitleri Nasıl Belirlenir? En İyi Ticari Kredi Kartı Hangisi?

Şirket Kredi Kartı Limitleri Nasıl Belirlenir? En İyi Ticari Kredi Kartı Hangisi?

Bankacılık işlemlerinde ve ticari hayatın en çok kullanılan ödeme yöntemlerinden biridir Kredi Kartı. Şahısların kullandığı kredi kartlarının yanında birde business kart yada segment (sektör) kredi kartları mevcuttur. Peki şirket kredi kart limitleri nasıl belirlenir? Piyasa da bulunan en iyi ticari kredi kartı hangisi? konularına cevap bulmaya çalışacağız. 

Bunun yanında hiç Bankacılık ürünü olmayan biri Ticari Kredi Kartı alabilir mi? Bankaların bu anlamda Ticari müşteriyi değerlendirmeleri nasıl oluyor. Şirket kredi kartı alamıyorsanız neler yapmanız gerekiyor. Ticari kredi limiti, şirket kredi kartı alacak olanlar için bir fayda sağlar mı? bu konularda cevaplamaya çalışalım.

Şirket Kredi Kartı Limitleri Nasıl Belirlenir? En İyi Ticari Kredi Kartı Hangisi?

Kart Limitleri nasıl belirlenir? sorusu ile konumuza başlayabiliriz. Şu ana kadar hiç bir bankacılık ürünü kullanmadı iseniz ticari kredi kartı konusunda sorunlar yaşayabilir siniz. Bankalar müşterilerine Kredi Kartı verirken dikkat ettikleri kriter kredi notu ve kkb puanıdır. Tabi bu anlattıklarımız bireysel gerçek müşteriler için işleyen bir süreç olarak anlatılabilir.

Ticari Kredi Kartı alacak iseniz ve ticari bir kişiliğe sahip iseniz, Banka sizden ticari faaliyetleriniz konusunda evraklar talep edilecektir. Banka için yeni bir müşteri iseniz ilk yapmanız gereken tabi ki hesap açılışı yapmak olacaktır. Bunun sonrasında yapılacak iş Bankanın kredi tahsis ekipleri tarafından adınıza ticari kredi limiti çalışması yapılacaktır. 

Bu ticari kredi limiti çalışması için hesap açılış evraklarına ek olarak şirket bilançosu, defter tutanlar için defter vs Banka tarafından talep edilir. Yıllık cironuza, işlem hacminize ve ödeme dengenize göre şirketiniz için belirli bir kredi limiti çıkarılır. Sonrasında bu kredi limitini hangi teminatlar ile alabileceğiniz konusunda karar çıkar. Banka size verebileceği kredi, kmh yada kredi kartı için sizden istediği teminatları bildirir.

BUNUNLA İLGİLİ:  Galatasaray ve Beşiktaş paramparça

Ticari Kredi Limiti için sıklıkla bankalar, standart kredi sözleşmeleri, kefalet, munzam senet talebinde bulunurlar. Vereceğiniz yani Bankaya borçlanacağız rakamlara göre alacağınız kredi limitleri belirlenir. Şirket kredi kartı limitleri bireysel kredi kartlarına göre çatı limit kapsamında değerlendirilmez. Bireysel müşterilerde bu çatı kapsamında tahsis edilen limit üzerinde kredi kartı alınamıyor.

Bir çok bankanın bu anlamda şahıs şirketlerine yada ticari firmalara genel tahsis edilen yada şirket patronlarına verilen business kartlar mevcuttur. Bu anlamda yapı kredi ticari kart limitleri, garanti business kart limiti, iş bankası business kart limiti diğer bankalara göre biraz daha önde olarak değerlendirilebilir. Vereceği ticari kart limitinin yüksekliği business kartlarda bankaların önde olmasını sağlıyor.

Şirket Kredi Kartı Limitleri Nasıl Belirlenir?

Kobilere destek olan ve birçok kampanya sunan bankalar, ek devlet teşvikleri ile kredi garanti fonu gibi bir çok ekstra ile kobilere ve tarım müşterilerine imkanlar sunmaktadır. Şirket kredi kartı limitleri nasıl belirlenir? sorusu içinde bankaya vereceğiniz teminat tutarları ve bilançonuzun büyüklüğü alacağınız business kart yada segment kredi kartının limitini belirleyecektir.

Hiç Bankacılık ürünü olmayan biri Ticari Kredi Kartı alabilir mi? Evet alabilir, ticari müşterilerin şirket bilançoları yapılacak çalışma ile sunulacak limit ile verilebilir. Şirket kredi kartı alamıyorsanız o zaman ticari hayatınızda sorunlar yaşamış olabilir siniz yada şirket değerleriniz yani rating ‘inizin düşük olmasıdır. Ticari kredi limiti, şirket kredi kartı alacak olanlar için bir fayda sağlar mı? Evet ticari kredi limitinizin büyüklüğü alacağınız şirket kredi kart limitini de ekleyecektir.

Biraz önce de üzerinden geçtiğimiz gibi en iyi ticari kredi kartı olarak Garanti Bankası desek yanlış olmaz sanırım. Fakat ticari kredi kartı alacak olanlar alacağı pos cihazları oranları kredi faiz oranları, tüketiciye sağladığı masraf avantajlarını sorgulayarak en iyi ticari kredi kartına sahip olabilir siniz.

About Author

Finansçı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir