17 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

TBMM yeni Meclis Başkanı belli oldu

TBMM yeni Meclis Başkanı belli oldu

Deniz Baykal Başkanlığında devam eden TBMM Meclis Başkanlığı için yapılan seçimde ilk 2 turda kazanan çıkmadı. 3.turda 316 oy alan Ak Parti İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman TBMM Başkanı olarak seçilmiş oldu.

İsmail Kahraman kimdir?

TBMM Başkanı olarak seçilen İsmail Kahraman 1940 Rize doğumlu. İlk ve Orta Öğretim Karabük, Lise İstanbul Haydarpaşa Lisesi, Üniversite İstanbul Üniversitesi Hukuk Bölümü mezunu olan İsmail Kahraman İÜ Hukuk Fakültesi Talebe Cemiyetinde Başkanlık, Milli Türk Talebe Birliğinde Genel Başkanlık yapmıştır.

28 Mayıs 1985 kuruluşlu Birlik Vakfında Mütevelli Heyeti Başkanı seçildi, 21 Aralık 1994 kuruluşlu Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı kurucu üyesi olmakla beraber halen Kurucular Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.

İsmail Kahraman  2009 yılında Yalova Üniversitesi “Fahri Doktor” unvanı verdi. İlim Yayma Cemiyeti ve İş Dünyası Vakfının Yüksek İstişare Kurulu üyesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı Kurucular Kurulu Başkanı ‘da olan İsmail Kahraman, iş hayatında İcra kurulu başkanlıkları yapmış olup, Çalışma Bakanlığında Bakan Müşaviri olarak görev aldı.

İsmail Kahraman, 1995 ve 1999 milletvekili genel seçimlerinde 20 ve 21. dönemlerde İstanbul Milletvekili oldu, Refah ve Fazilet Partisinde grup başkan vekilliği de yapan İsmail Kahraman, TBMM Anayasa Komisyonu ve Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyelikleri yaptı. 1996-1997 yılları  54. Refah-Yol Hükümeti Kültür Bakanı olan Kahraman, AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanlığı yaptı.

İstanbul 1.Bölge 1.sıradan aday gösterilerek milletvekili olan İsmail Kahraman, Deniz Baykal ‘dan sonra Meclis’ de en yaşlı vekil ünvanını aldı.Evli ve dört çocuk babası olan İsmail Kahraman

 

BUNUNLA İLGİLİ:  Bank of China Türkiye için faaliyet izni tamam
About Author

Finansçı

2 Comments

  • Ak partinin adayının TBMM başkanı olacağı belli zaten hayırlı olsun diyelim.

  • İsmail Kahraman yeni TBMM. başkanı olarak MEMLEKETİMİZE HAYIRLI UĞURLU OLSUN

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir