9 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Genel

Turkcell Fatura Sorgula

Turkcell Fatura Sorgula

Türkiye’deki lider GSM operatörlerinden biri olan Turkcell, bu sektör içinde payını güvenliğini sağlamak için kullanıcılarına çoğu basitlik sağlamaktadır. Bu kolaylıklardan bir tanesi de fatura ödeme seçeneklerinin geliştirilmesidir. Turkcell aboneleri kendilerine gelen faturaları basitçe ve çoğu farklı opsiyonu kullanarak ödeyebilmektedirler. Turkcell fatura ödeme prosedürlerini nasıl gerçekleştireceği yazımızın devamında.

Günümüzde artık ön ödemeli hatlarda olduğu kadar faturalı hatlar için de cazip kampanyalar bulunmaktadır ama yine de zaman zaman ödenmemiş telefon faturaları birike bilmekte Turkcell faturalı kampanyalar kişinin ihtiyaçlarına göre çeşitli şekillerde sizlere sunulmaktadır.

Fatura ödeme Turkcell, çoğu farklı yol ile yapılabilmektedir. Turkcell gelişen teknolojik yenilikleri yakından izleyerek kullanıcılarına çok daha iyi hizmet vermek için kendini geliştirmektedir. Bu noktada bireylerin Turkcell fatura sorgulama ve ödenmesi gereken faturalarını ödemek için prosedürlerinin zaman alan sistemler yerine zamandan tasarruf edici sistemlere kaydırılması sağlanmış ve abonelerine daha rahat hizmetin yolu açılmaya çalışılmıştır.

Turkcell Fatura Cezası

Eğer ki Turkcell’e ait birden fazla ödenmemiş faturanız varsa şirket sizi avukata aktaracaktır. Dosyanız hakkında 1 ay süre boyunca bu süre zarfında sizi sürekli ödemeniz gereken borcun idari masraflar sebebiyle katlandığını ve bir an önce ödemenizi salık veren bildirimlerde bulunacaklardır. 1 ay sonuna kadar ödeme yapmadığınız takdirde dosyanız Turkcell’in çalışmış olduğu bir hukuk bürosuna  devir olur. Dosyanıza bu firma tarafından avukat vekalet ücreti olarak bir miktar para daha eklenir.

Bu süreçten sonra artık hukuk bürosunun çalışma şekline kalmıştır; sizi arayarak ödeme yapmanızı isteyebilirler ya da direkt iletişim adresinize ceza ödeme emri gönderebilirler. Ödeme emri gönderildiğinde size ulaştığı tarihten 7 gün içinde borcu ödemeniz istenir. Ödeme olmaması durumunda icra masrafı eklenerek dosya icra dairesine gönderilir.

Adınıza dava açıldığında sicilinize işleyecek ve bankalar ile iş yaparken problem yaşayacaksınız; örnek olarak kredi çekmek istediğinizde ya da kredi kartı almak istediğinizde bankalar size hizmet vermek istemeyecekler.

BUNUNLA İLGİLİ:  Yoksa Siz Tüm A4 Kağıtları Aynı mı Sanıyordunuz?
About Author

Finansçı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir