1 March 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Üçüncü köprü ne zaman açılacak?

Üçüncü köprü ne zaman açılacak?

Üçüncü köprünün ne zaman açılacağına dair bilgileri Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım açıkladı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım Ntv ‘de katıldığı bir programda Canlı yayında muhabirin sorularını yanıtladı. Daha önceki röportajlarında 3.köprünün 2016 Nisan-Mayıs aylarında açılacağına dair açıklama yapan Bakan Binali Yıldırım üçüncü köprünün 2016 Temmuz-Ağustos aylarında açılır durumda olacağını belirtti.

Üçüncü köprünün tamamlanma tarihinin uzama nedenini henüz devam eden yollar olduğunu belirten Bakan Binali Yıldırım hali hazırda 225 km bulan yol olduğunu belirttiler. Şu an devam eden bir çok projeleri olduğunu belirten Yıldırım üçüncü köprü için bağlantı yollarının 115 km olduğunu toplamda 225 km yol çalışmaları sonlandıktan sonra açma kararı aldıklarını belirtti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım açıklamalarında üçüncü köprü için daha erken açabileceklerini fakat bağlantı yolları ile beraber 225 kilometre yol yapıldığını anlattı. Projenin bitiş tarihinin bu yüzden biraz uzadığını anlatan Bakan Binali yıldırım Temmuz-Ağustos ayları gibi tüm süreçlerin sonlanacağını ve açılışa hazır olacaklarından bahsetti.

3.köprü bittikten sonra İstanbul trafiğine ne kadar ilaç olacak bunu yaşayarak göreceğiz. Tabi büyük araçların üçüncü köprüye yönlendirilmesi sonrası Fatih Sultan Mehmet köprüsünün rahatlayacağı düşünülüyor. Fatih Sultan Mehmet köprüsünde yaşanan yoğunluktan dolayı Boğaziçi köprüsünü kullanma zorunda kalan sürücülerinde güzergahlarını değiştirmesi her köprüde trafik akışının daha fazla olacağını işaret ediyor. Tabi İstanbul trafiğine her gün yüzlerce aracın çıktığını düşünürsek bu rahatlamanın çok uzun olmayacağı öngörülebilir.

 

Emekli maaş aktarım kampanyalarında en avantajlı hangisi yazımızı okumak için tıklayın

https://www.kucukpara.com/hesap-isletim-ucretleri/emekli-maas-aktarim-kampanyalarinda-en-avantajli-hangisi/

 
BUNUNLA İLGİLİ:  Banka Maaş Promosyonu Nedir? Banka Promosyonu Kaç Yılda Bir Alınır?
About Author

Finansçı

4 Comments

  • Sizinde değindiğiniz gibi köprünün açılışı geciktikçe trafiğe çıkan araç sayısı artıyor ve bir anlamı kalmayacak yakında

  • İstanbul’un nüfusu çok fazla araç sayısı da zaten daha fazla artık ileride trafiği azaltmak için yeni daha farklı bir şey düşünmeleri gerekiyor.

  • FSM köprüsü rahatlasında gerisi umurumda değil 🙂 3.köprüyü hala bekliyoruz

  • geçen gün tam olarak yanındaydım baya bir ilerleme katedilmiş ama bazı sorunlar varmış sanırım o yüzden yavaşlamış inşaat çevre ve yer sorunları yüzünden

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir