6 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Yemek Sepeti satışı sonrası çalışanlara ikramiye süprizi

Yemek Sepeti satışı sonrası çalışanlara ikramiye süprizi

2001 yılında Amerika’dan dönerek kurduğu Yemek Sepeti sitesini rekor bir fiyatla 589 milyon dolara Delivery Hero firmasına satan Nevzat Aydın kendine ait paradan 27 milyon doları 114 firma çalışanına dağıttığını Hürriyet’ten Ayşe Arman ile yaptığı görüşmede açıkladı.

Ayşe Arman ile yapılan söyleşiye ait satırbaşları;

Ayşe Arman’ın “Bu paranın hepsi benim olsaydı!” dediğiniz olmadı mı? şeklindeki soruya “Hayır. Tam tersi, kazandığımız paranın 27 milyon dolarını, 114 çalışanımızla paylaştık” diyen Aydın, bu açıklama üzerine gelen sorulara ise şu şekilde cevap verdi.

-Ciddi misiniz?

-Hem de çok. Kötü örnek olduk başka patronlara. Bizden nefret edecekler. Ama durum bu. Hiçbir sözümüz, yükümlülüğümüz olmamasına rağmen, şirketin bu satıştan elde ettiği paranın 27 milyon dolarını çalışanlarla paylaşıyoruz.

-Alan şirket mi veriyor bu parayı? Siz, kendi kazandığınızı mı paylaşıyorsunuz?

-Kendi kazandığımızı dağıtıyoruz. Vergisi ödenmiş bir şekilde. Bu, Türkiye’de bir ilk bu arada.

-Neden böyle bir şey yapıyorsunuz?

-Çünkü ortada bir başarı varsa, bunu hep beraber gerçekleştirdik.

-Peki “Arkadaşlar sizlere, 27 milyon doları prim olarak paylaştıracağız!” dediğinizde naptı insanlar, nasıl tepki gösterdiler?

-Ağlayanlar, mektup yazanlar, çığlık atanlar… Duygulu şeyler yaşandı tabii. Çünkü insanların hayatını etkiliyorsunuz. İnsanlar ev alabiliyor, araba alabiliyor. Öbür türlü 3-5 bin lirayla ya da 7.000 lira maaşla, hayat boyu yapamayacakları bir- takım şeyleri, bu kadar yüksek rakamlarla bir anda gerçekleştirebiliyor. İyi bir şey. Keşke daha fazla verebilsek… (Hürriyet)

BUNUNLA İLGİLİ:  Kredi Kartı ile İnternet Alışverişi Yasaklandı mı? BDDK Düzenlemesinin Detayları
About Author

Finansçı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir