12 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

19 Mayıs 2021 Bankalar Açık Mı? İşlemler Ne Zaman Gerçekleştirilir?

19 Mayıs 2021 Bankalar Açık Mı? İşlemler Ne Zaman Gerçekleştirilir?

Son dönemde ne kadar Bankaya çok fazla gidemesek de bankaların mesai saatleri her zaman bizler için önemli olmuştur. Kredi ödemesi, kredi kartı ödemesi, maaş hesabınızdan para çekmek, çek ödemesi, senet ödemesi yada fatura ödemeleri için bir çok tüketici bankaları ziyaret etmektedir. Tabi bunun dışında internet bankacılığı yada mobil bankacılık aracılığı ile ödemelerini gerçekleştirmek için çalışma saatleri takip edilir.

Yaşadığımız bu kötü dönemde ne yazık ki evlerimize mahsur kaldık. Koronavirüs kapsamında bir çok işlemi artık evimizden yapar hale geldik. O yüzden bizler için 19 Mayıs 2021 bankalar açık mı? 19 Mayıs 2021 bankalar çalışacak mı? 19.05.2021 Bankalar çalışıyor mu? soruları da bizler için önem arz etmektedir. Bu tarihe ödemesi olan tüketici için bu bilgi çok daha önemli hale gelmektedir.

19 Mayıs 2021 Bankalar Açık Mı? 19 Mayıs 2021 Bankalar Çalışıyor Mu?

Bankaların çalışma zamanları ve tatil süreleri bir yıl öncesinde bildirilen programda belirtilmekte olup tüm Dünya ‘da gerçekleştirilen uluslararası işlemler bu tarih bilgisine göre gerçekleştirilmektedir. Resmi tatil tarihleri bu kapsamda TCMB ‘ye bildirim yapılarak bu programa uyum sağlayarak Bankacılık işlemleri gerçekleştirilir. Merak edilen konumuza dönecek olursak 19 Mayıs 2021 Bankalar çalışıyor mu? sorusunu sizler için cevaplayalım.

TCMB ‘ye bildirilen çalışma günlerinde 19 Mayıs tarihi Resmi tatil olarak bildirim yapılmaktadır. O yüzden 19 Mayıs 2021 tarihinde Bankalar kapalı olacaktır. Fakat Bankalar tarafında da 19 Mayıs tarihi tatil olarak planlama yapıldığı için tüm süreçler buna göre düzenlenmiştir. O yüzden 19 Mayıs 2021 tarihine denk gelen bir ödemeniz mevcut ise bir sonraki mesai gününe yani 20 Mayıs tarihine aktarılmaktadır.

Çoğu Banka bu tarihi sistemlerine tatil günü olarak planladığı için ödeme günü otomatik olarak 20 Mayıs 2021 tarihine aktarılmaktadır. Kredi kartı ödemesi gibi farklı ödemelerde otomatik olarak 20 Mayıs tarihine aktarılmaktadır. Bazı Bankaların kredi ödeme tablolarında bu tarihe taksit denk gelebilmektedir. Fakat herhangi bir gecikme faizi yansıtılmadan otomatik olarak ödemenin 20 Mayıs 2021 tarihinde ödeme yapılacak şekilde düzenlenmektedir.

BUNUNLA İLGİLİ:  Üç arkadaş beraber ne etkinlik yapabilir?

19 Mayıs 2021 Noterler Açık Mı?

Noter çalışma saatleri de Bankalar ile paralel gerçekleştirilmekte olup 19 Mayıs tarihi Resmi tatil olarak planlanmaktadır. 19 Mayıs 2021 tarihinde noter işleminiz mevcut ise noterler bu tarihte kapalı olacaktır. İşlemlerinizi 20 Mayıs 2021 tarihinde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

19 mayis 2021,19.05.2021,bankalar acikmi

19 Mayıs 2021 Vadeli Çek Senet Ne Zaman Ödenir?

Banka tarafından düzenlenen ödeme planlarında sistemsel düzenleme mevcut olsa da çek yada senet vadesi 19 Mayıs 2021 olan ödeme araçlarında da sorun yaşanmayacaktır. Senet ödemelerinde 19 Mayıs tarihi tatil gününe denk geldiği için bir sonraki iş günü vade olarak kullanılır. Sonrasında gerçekleşecek süreç ise 2 iş günü içerisinde senet Banka tarafından protesto edilir. Riske girmemek adına 19 Mayıs haftasında ödemenin yapılması uygun olacaktır.

Çek vadesi 19 Mayıs 2021 tarihine denk gelen ödemelerde de süreç aynı şekilde devam etmektedir. Çek ibraz süresi 10 gün olduğu için ödeme tarihi 20 Mayıs olarak değerlendirilmekte ve 10 gün ibraz süresi içerisinde tahsil edebilir siniz. Çek ibraz süresinin son tarihi 19 Mayıs 2021 tarihine denk gelmesi durumunda bir sonraki iş günü son ödeme tarihi olarak kullanılacağından 20 Mayıs 2021 tarihinde tahsilat sağlanabilecektir. Bankacılık işlemlerinde ödemeleri son güne bırakmamak her zaman en doğru adımdır.

19 Mayıs 2021 Tarihinde Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı?

İç İşleri Bakanlığı tarafından henüz bu konuda açıklama yapılmamış olup muhtemelen 19 Mayıs tarihinde sokağa çıkma yasağı uygulanacaktır. Koronavirüs rakamlarında artışın devam etmesi durumunda Ramazan Bayramı sonrasında kısa bir kapama süreci de yaşayabiliriz. Bu süreç ilerleyen günlerde netleşecektir. Şu an itibariyle 19 Mayıs tarihi resmi tatil olup farklı bir açıklama mevcut değildir.

BUNUNLA İLGİLİ:  Beşiktaş ın yeni yıldızı Mario Gomez geliyor mu?

Fakat ülkemizde turizm sezonuna az vaka ile girilmesi planlanmakta olup turist sayısında artış yaşanması için küçük önlemler alınması da muhtemel olabilir. Bunu hep beraber yaşayarak göreceğiz sanırım. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

About Author

Finansçı

5 Comments

  • Verdiginiz cok degerli bilgiler icin nekdar teşekkür etsem az iyi ki varsiniz ❤❤❤❤🧿

  • Bence kapalı olur bayramda

  • 19 Mayıs bankalar calisiyormu diye merak ediyordum bende. Demekki neymiş 19.05.2021 herkese tatilmis😊

  • Benimde tahminim sokağa çıkma yasağı olacağı yönünde…

  • Bence kapalı olur bayramda

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir