6 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

28-29 Ekim 2020 Bankalar Açık Olacak Mı?

28-29 Ekim 2020 Bankalar Açık Olacak Mı?

Her yıl vatandaşlarımız ve çocuklar tarafından Bayram tatilleri dört gözle beklenir. Hele birde bayram 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı olunca coşkusu bir başka oluyor. Bu sene pandemi sebebiyle her türlü bayram ve tatiller çok keyifli olmasa da evlerimizde bu coşkuyu hep yaşatmaya çalıştık. Bu yılda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı evlerimizde de olsak tüm coşkusuyla Ülkemizde kutlanacaktır. Tabi iş yeri sahipleri için 28-29 Ekim 2020 Bankalar açık olacak mı? telaşı baş göstermektedir.

Tabi herkes için aynı şeyi söylemek çok zor kimileri bunu kısa bir tatil fırsatı olarak görerek değerlendirebiliyor. Bu tip Resmi tatiller Kamu sektöründe çalışanlar ve Özel sektör çalışanları içinde biraz dinlenme fırsatı oluyor. Tabi bu dönemde belirttiğimiz gibi hayat devam ettiği için ticaret yapılıyor. Bu ticaretin de tabiki ödemesi bir şekilde olacak. Çek, senet, fatura, kredi kartı ödemesi olanlar yada mevduatı dönenler için en çok merak edilen konu 28-29 Ekim 2020 Bankalar açık mı? sorusu desek yanlış olmaz sanırım.

28 Ekim 2020 Noterler Bankalar Açık Mı?

Noterler 2020 yılı için ilan edilen Resmi Tatiller dışında faaliyetlerine ne yazık ki devam etmektedirler. Bankalar çalışmaya devam ettikçe Noterler de zorunlu olarak faaliyetlerine devam etmektedirler. Bankacılık süreçlerinin tıkanmadan yürüyebilmesi için noterler de aynı şekilde mesailerine devam edeceklerdir. 28 Ekim 2020 takvimde yarım gün mesai olarak belirtilmekte olup Bankalar ve Noterler 28 Ekim 2020 tarihinde yarım gün mesai yapacaktır.

29 Ekim 2020 Cumhuriyet Bayramında Bankalar Noterler Açık Mı?

Bayram tatilleri ve Resmi tatiller, özel sektör ve kamu çalışanları için iyi bir dinlenme fırsatı olabilmektedir. Bu dönemde aile ziyareti yada kısa bir tatil olarak planlansa da Banka çalışanları için aynı şeyi söylemek bazen pek mümkün olmuyor. Birleştirilmesi muhtemel tatillerde Bankacılar çok fazla plan yapamazlar ne yazık ki. Birleştirme tatiller o yıl için son anda gerçekleştirilen Hükümet tarafından açıklanan kararlar sonrasında gerçekleştirildiği için Banka çalışanlarını bu durum fazla etkilemez.

BUNUNLA İLGİLİ:  Koşulsuz İade Süresi

Fakat 29 Ekim 2020 Cumhuriyet Bayramı resmi tatil olup bu tarihte Bankalar ve Noterler kapalı olacaktır. Ticaret ile uğraşan esnafın yada o tarihte kredi ödemesi – kredi kartı ödemesi olanların merak ettiği , 29 Ekim 2020 Bankalar çalışıyor mu? konusuna değinelim. Bankaların tatil günleri yani TCMB ‘nin de çalışmadığı tarihler o yıl için geçerli Resmi Tatil günleri ile sınırlıdır. Resmi tatil adı üstünde olduğu gibi tüm özel sektör ve Kamu çalışanları için geçerlidir.

29 Ekim 2020 Cumhuriyet Bayramı günü Bankalar ve Noterler kapalı olacak olup 28 Ekim 2020 tarihindeki yarım gün ile toplamda1,5 gün faaliyetlerine ara verilecektir. Home ofis çalışamayan ve mecburi olarak iş yerlerine gitmek zorunda olan Banka çalışanları hem Cumhuriyet Bayramını tüm coşkusuyla kutlarken hem de istirahat etme şansını yakalayacak. Bir çok kişi tarafından Cuma günü de birleştirilerek 4-5 günlük bir tatil planı da çıkaranlar olacaktır.

29 Ekim 2020 Cumhuriyet Bayramı Bankalara Noterlere Tatil Mi? Soru Cevap;

Evet 29 Ekim 2020 tarihi Bankalar ve Noterler kapalı olacaktır. Sebebine gelecek olursak Merkez Bankası TL ve Döviz işlemlerinin devamlılığını sağlamak yurt dışına yaptığı bildirimlerde bu Resmi Tatil günlerini bildirir. O yüzden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Bankalara Noterlere Tatil Mi? diye soranlara tarihler ile tekrar açıklama yapmaya çalışalım. 28 Ekim 2020 yarım gün mesai yapılacak olup 29 Ekim 2020 tarihinde Bankalar ve Noterler kapalı olacaktır.

Bizde sizler tarafından merak edilen 28 Ekim 2020 Bankalar Açık Mı? 29 Ekim 2020 Bankalar Açık Mı? Tatil gününe denk gelen çek senet ödemesi varsa ne zaman ödeme yapmalıyım? Borçlu olduğunuz kredi yada kredi kartı ürününün ödeme tarihi 29 Ekim 2020 Cumhuriyet Bayram tatiline denk geldiğinde değişir mi? gibi bir çok merak edilen konuda soru cevap şeklinde sizlere açıklamaya çalışalım.

 • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Bankalar açık mı? Cumhuriyet Bayramı kapsamında Resmi Tatil olarak ilan edilen tarihlerde Özel sektör ve Kamu çalışanlarına da tatildir. 29 Ekim 2020 tarihi perşembe gününe denk gelmekte olup o gün Bankacılık faaliyetlerine ara verilecektir.
 • 28 Ekim 2020 Cumhuriyet Bayramı Arefesi Bankalara tatil mi? 28 Ekim 2020 arefe günü çarşamba gününe denk gelmekte olup yarım gün mesai olacaktır.
 • 28 Ekim 2020 vadeli çek senet ne zaman ödenir? 28 Ekim 2020 vadeli çek-senet ödemeniz var ise yarım gün mesai içerisinde ödemeleriniz gerçekleştirilecektir.
 • 29 Ekim 2020 vadeli çek, senet ne zaman ödenir? 29 Ekim tarihinde Resmi tatil olması sebebiyle Bankalar kapalı olacağından o gün vadeli çek senet ödemeleriniz bir sonraki iş gününe sarkar. Yani ödemeleriniz 30 Ekim 2020 cuma gününde ödenmesi gerekmektedir.
BUNUNLA İLGİLİ:  Günlük altın ve dolar kuru yorumu 13.10.2015

28 ekim 2020,29 ekim 2020,bankalar acik mi,bankalar calisiyor mu

 • 28 Ekim 2020 Cumhuriyet Bayramı Arefe günü Noterler tatil mi? 28 Ekim 2020 yarım gün mesai yapılacak olup Bankalar ve Noterler yarım gün açık olacaktır.
 • 29 Ekim 2020 Noterler açık mı? 29 Ekim 2020 Cumhuriyet Bayramı tatili perşembe gününe denk gelmekte olup Resmi tatil kapsamında Noterler kapalı olacaktır.
 • 29 Ekim 2020 Cumhuriyet Bayramı Banka kredileri ödememi nasıl yaparım? Bankalar genellikle tatil günlerine denk gelen ödemeleri bir sonraki iş günü olacak şekilde düzenler. Durum bu şekilde olunca ödemeler 30 Ekim 2020 tarihinde ödenmesi gerekmektedir.
 • 29 Ekim 2020 tarihli kredi kartı ödememi nasıl yaparım? Bankalar genellikle tatil günlerine denk gelen ödemeleri bir sonraki iş günü olacak şekilde düzenler. 29 Ekim 2020 tarihli kredi kartı ödemeniz Banka tarafından bir sonraki iş gününe denk gelecek şekilde düzenlenmekte olup 30 Ekim 2020 tarihinde ödeme yapmanız gerekir.
 • 2020 Cumhuriyet Bayramı hangi gün? 2020 yılı Cumhuriyet Bayramı 29 ekim 2020 perşembe gününe denk gelmekte olup Resmi tatil kapsamında bir çok kurumda olduğu gibi Bankalar ve Noterler kapalı olacaktır.

Makalemizde sizler için 28 Ekim 2020 Cumhuriyet Bayramı arefe günü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Bankalar Noterler Açık Mı? Bu günlere ait bankada yapılması gereken, kredi ödemesi, kredi kartı ödemesi, çek ödemesi, senet ödemesi, vadeli hesap dönüşü gibi işlemlerinizde hangi günlerde işlem yapılması gerektiği hakkında bilgilendirmeler yapmaya çalıştık. Hepimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun. Ülkemizde sosyal mesafe korunarak coşkuyla kutlanması dileklerimizle.

About Author

Finansçı

6 Comments

 • En kıymetli bayram bu yıl da coşkuyla ve kurallara uyularak kutlanmasını temenni ediyorum

 • En büyük dileğim bugünün mutlulukla ve heyecanla kutlanmaya devam etmesi,içimize sine sine!

 • Her geçen yıl çok daha anlamlı,çok daha özel ve doyasıya kutlandığını gormek mutluluk verici bul yıl da öyle olur umarım

 • Cumhuriyetsiz bir toplum yarınsız bir gündür.Bayramımız kutlu olsun!

 • Cumhuriyet bayramı coşkusunun bütün milletimizce derinden yaşanması temennileriyle…

 • Cumhuriyet Bayramımız hep coskuyla kutlansın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir