16 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

30-31 Ağustos 2017 Bankalar Noterler Açık Mı? Borcumu Nasıl Öderim?

30-31 Ağustos 2017 Bankalar Noterler Açık Mı? Borcumu Nasıl Öderim?

Her yıl hesap kitap yapılan Resmi Tatil günlerinde merak edilen en önemli konulardan biri tatil günlerinde Bankalar yada Noterler çalışıyor mu sorusudur. Çalışan açısından baktığımızda dört gözle beklenen Resmi Tatil günlerini nasıl birleştirir de iyi bir tatil yaparım hayalidir.

Ama tüketici tarafında yani kredi yada kredi kartı kullanan ve ödemesi bu günlere denk gelenler içinde borcumu nasıl ne zaman öderim telaşıdır. Gerçek finansal tüketici ufak borcunu nasıl ödeyebilirim diye düşünürken ticari işletme sahipleri o tarihte çek yada senedi olanlar nasıl ödeme yapabilirim telaşına girerler.

30 Ağustos 2017 (30.08.2017) Bankalar Noterler Açık Mı? Borcumu Nasıl Öderim?

SON DAKİKA: 15.08.2017 Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yapan Bekir Bozdağ Kurban Bayramı tatilinin 10 güne çıkarıldığını açıkladı. Fakat Bankaların tatil takvimi bir önceki sene bildirilmesi gerektiğinden bankaların aşağıda belirttiğimiz çalışma saatleri değişmeyecektir.

Uzun bayram tatilleri ve Türk halkı için önem arz eden ve Bayram olarak değerlendirdiğimiz bu özel günler Zafer Bayramı, 23 Nisan, Cumhuriyet Bayramı gibi özel günler takip edilir. Ne kadar tatil planları yapsak da finansal hayatımızı da etkilemeyecek şekilde takibinin yapılması gerekir. 30 Ağustos Zafer Bayramı da bu özel günlerden bir tanesi.

Bu yıl Kurban Bayramı ile birleşen 30 Ağustos Zafer Bayramında Bankalar Noterler açık mı? 10 güne bağlanan Kurban Bayramı neticesinde 28 Ağustos 2017 Bankalar açık mı? 29 Ağustos 2017 Bankalar çalışıyor mu? diye merak edenler çok. Bankalar ve Noterler için Resmi Tatil ve Bayram tatilleri bir önceki sene itibariyle açıklanmakta olup bu tarihler TCMB ‘ye bildirilmektedir. Finans dünyası da bu tarihleri kriter olarak kabul ederek çalışma saatlerini bu tarihlere göre düzenler.

O zaman bu merak edilen tatil günlerinden biri olan 30 Ağustos 2017 Zafer Bayramında Bankalar Noterler Çalışıyor mu? Zafer Bayramı Resmi Tatili olduğu için Bankalar ve Noterler bu tarih itibari ile çalışmaz. Otomatik olarak bu tarihte kredi, kredi kartı ödemesi, çek yada senet borçluları bir sonraki iş gününde borçlarını ödeyebilirler. Tabi bu Resmi Tatil bu yıl neredeyse Kurban Bayramı ile birleştiği için hesaplar değişmektedir.

BUNUNLA İLGİLİ:  Ön onaylı kredi nedir? Başvuru için hangi evraklar gerekir?

Fakat 28 Ağustos 2017 tarihi ve 29 Ağustos 2017 tarihi Kurban Bayramı ile birleştirilse de Bankalar ve Noterler açık olacaktır. Bu tarihler de kredi kartı, kredi ödemesi, çek ve senet ödemesi olanlar o tarihte açık olan Banka şubelerinden borçlarını ödeyebilir. 2017 Kurban Bayramı tatili 10 gün olduğu için borçlarımı Bayramdan sonra öderim diye düşünmemeniz KKB ‘nizin bozulmaması açısından önem arz etmektedir.

31 Ağustos 2017 (31.08.2017) Bankalar Noterler Çalışıyor Mu?

TCMB ‘ye bildirilen tatil günlerine göre 30 Ağustos  2017 Zafer Bayramında Bankalar ve Noterler çalışmayacak biraz öncede belirttiğimiz Bankalara ödemesi bu tarihe denk gelenler otomatik olarak bir sonraki iş gününe devir edildiği için bu borçlar bir sonraki iş günü olan 31 Ağustos 2017 tarihine denk gelmektedir. Fakat 31 Ağustos 2017 tarihi de Kurban Bayramı Arefe gününe denk geldiği için 31 Ağustos 2017 tarihinde yarım gün mesai gerçekleşecek.

Üzerinden tekrar gün gün geçmek gerekir ise şu şekilde belirtebiliriz. 28 Ağustos 2017 Bankalar açık mı? Evet Bankalar çalışacaktır. 29 Ağustos 2017 Bankalar açık mı? Evet Bankalar çalışacaktır. 30 Ağustos 2017 tarihinde Bankalar çalışıyor mu? Hayır çalışmıyor. 31 ağustos 2017 tarihinde Bankalar açık olacak mı? Evet yarım gün mesai olacaktır.

Şu an Devlet yetkilileri tarafından 31 Ağustos 2017 tarihinin İdari tatil olduğu açıklanmadı. Kurban Bayramı tatili ile birleştiği için muhtemelen bugün İdari tatil olarak değerlendirilebilir. İdari tatil olarak açıklanması durumunda ise bu tatil TCMB kaynaklarına bu yıl tatillerine dahil edilmediği için Bankalar ve Noterler 31 Ağustos 2017 tarihinde yarım gün mesai yapacaktır.

O yüzden 30 Ağustos 2017 ve 31 Ağustos 2017 tarihinde Bankalara ödemesi olan yada Noter ‘de işlemleri olanlar bu iki günlük süreçte sadece yarım gün çalışacaklar. O yüzden Bankalar ve Noterler ile işi olanların 31 Ağustos 2017 tarihinde yarım gün içerisinde tüm ödemelerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

BUNUNLA İLGİLİ:  Vasi tayin edilen kişi Kısıtlı adına hangi Bankacılık işlemlerini yapabilir?

Banka yada Noter ile işi olmayan Devlet memurları ise 31 Ağustos 2017 tarihinin idari tatil planlanması durumunda 6 günlük blok bir tatil planlaması yapabilecekler. Tatil planları yapanlar ise 31 Ağustos 2017 arefe günü için gelecek açıklamayı dört gözle bekleyecekler.

Ramazan Bayramında Bankalar Noterler Açık Mı? makalemizi okumak için tıklayın.

About Author

Finansçı

7 Comments

 • 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI dolayısı ile Bankaların ve diğer kurumların tatil olması yazın bir gün bile olsa nefes aldırabiliyor. Umarım bayramları kutlamaktan vazgectıgımız gıbı 30 ağustos tatilinden de vazgecmeyiz.

 • 28 Agustosta noterler acıkmı ?

  • Merhaba,
   Evet bankalar gibi noterlerde açık olacaktır.
   Saygılarımızla.

   • 29.08.2017 salı günü açık mı?

    • Merhaba,
     Evet bankalar gibi noterlerde açık olacaktır.
     Saygılarımızla.

 • MERHABA VADESİ 30.31 OLAN SENETLERİN SON ÖDEME GÜNÜ NE ZAMANDIR?

  • Merhaba,
   Gecikme için kusura bakmayın cevap atlanmış, 06.09 da ödenmesi gerekiyordu.
   Saygilarimizla.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir