16 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

54. Ziraat Türkiye kupası Galatasaray’ ın

54. Ziraat Türkiye kupası Galatasaray’ ın

Galatasaray son şans olarak gördüğü Ziraat Türkiye Kupası maçında Fenerbahçe ile karşı karşıya geldi. Galatasaray final maçında Fenerbahçe’ yi 1-0 lık skor ile geçerek kupanın sahibi oldu.

Galatasaray’ ın Uefa ‘daki cezasını çekebilmesi için son şansı olan Türkiye Kupası final maçında Fenerbahçe’yi finalde daha öncede 4 kez olduğu gibi 5.kez eleyerek Ziraat Türkiye Kupasına uzandı. Kazandığı Avrupa kupası bileti ile Uefa ‘daki cezasını sonlandırma fırsatı yakalayan Galatasaray’ da yüzler gülüyor. 

54.Ziraat Türkiye Kupası Şampiyonu Galatasaray üst üste 3.kez bu kupayı kazanarak ligde geçirdiği kötü sezonu kazandığı kupa ile telafi etmeyi başardı. Bu sonuç ile Fenerbahçe bu sezonu kupasız kapatmış oldu.

İlk yarıyı Galatasaray topa sahip olma üstünlüğü ile devam ettirerek 1-0 lık skor ile soyunma odasına gitti. 2.yarıda Sjneider ‘ın oyundan çıkması ile topa sahip olma avantajını Fenerbahçe’ ye kaptıran Galatasaray, skoru korumayı başararak maçı 1-0 kazanarak 54.Ziraat Türkiye kupası Şampiyonu olmayı başardı.

Türkiye kupasını en çok kazanan takım hangisi? Galatasaray Türkiye kupasını kaç kere aldı?

Galatasaray Türkiye kupasını kazanan takımlarda büyük fark ile ilk sırada yer alıyor. Kupayı en çok kazanan takım ünvanını elinde bulunduran Galatasaray bu sezonda kupayı kazanarak 17.kez Türkiye kupasını kaldırmayı başardı. 

Galatasaray 17 kere kazandı

Beşiktaş       9 kere kazandı

Trabznspor 8 kere kazandı

Fenerbahçe 6 kere kazandı

Son üç sezonda Eskişehirspor, Bursaspor ve Fenerbahçe’yi eleyerek Ziraat Türkiye kupasını 3 kez üst üste müzesine götürmeyi başardı.

BUNUNLA İLGİLİ:  Tüketici Hakem Heyetinden fazla iade yapıldığında ne yapılmalı?
About Author

Finansçı

1 Comment

  • Galatasaray’ı tebrik ederim. Üst üste 3 sezondur Ziraat Türkiye kupasını alıyor. Bu sezon ligde başarılı olamadı ama kupayı aldı yine.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir