6 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Genel

Elektronik Nargile Likitleri Nereden Alınır

Elektronik Nargile Likitleri Nereden Alınır

Sigarayı bırakmak söylendiği gibi kolay bir mesele değildir. Sigara kullananlar her zaman böyle dile getirmişlerdir. Belirli bir alışkanlığın mevcut olması durumu daha da zor bir hale getirmektedir. İçerisindeki nikotinin bağımlılık yapıyor olması zaten başlı başına ayrı bir konudur. Ancak sigara bırakmayı kolaylaştıran bazı ürünler vardır. Elektronik nargile da bu ürünlerden biridir. Bu ürünler sigaralara göre daha az nikotin bulundurma durumları olduğundan daha az sağlıksız sayılabilmektedir. Ayrıca bu ürünler sigarayı bırakmada bir köprü görevi görmektedir.

Bazen bu ürün starbuzz nargile olarak da adlandırılır. Basit bir tanım yapacak olursak ürün duman yerine buhar oluşturuyor ve kullanıcı içinde çeşitli maddeler bulunan bu buharı içine çekiyor. Buharda çeşitli maddeler bulunabileceği gibi nikotin de bulunabiliyor.

Zararsız Mıdır Zararlı Mıdır?

Bu ürün yani elektronik sigara dışarıya sadece su buharı verdiği için pasif içiciliği azaltmış hatta kullanan kişi çevresindekiler için yok etmiş oluyor. Diğer yandan ise sigaranın içinde sadece nikotin alındığından kullanan kişinin zarar görmesi az da olsa azalmış oluyor. Bunlar bu ürünün avantajlarıdır. Elektronik nargile nasıl kullanılır sorusunun cevabını http://www.elektroniknargile.gen.tr/ isimli siteden bulabilirsiniz.

Bu ürünün avantajları olduğu gibi dezavantajları da mevcuttur. Bu ürünü kullanan kişilerde normal sigara kullanmayanlara veya normal sigara kullananlara göre nefes darlığı oranının arttığı gözlemlenmiştir. Ürünün şarj olması esnasında patlama olması bu ürünün dezavantajlarındandır. Bunun haricinde kesinliği netleşmeyen bazı endişeler de söz konusudur. Bunlara örnek verecek olursak elektronik nargilenin çocuklarda bir özenmeye neden olabileceği ve onların da sigaraya başlayabilecekleri düşünülmektedir. Bu da doğru olabilecek bir hipotezdir. O yüzden bu ürünü almadan önce iyice düşünmek gerekmektedir.

BUNUNLA İLGİLİ:  Garanti Bankası sınav soruları
About Author

Finansçı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir