12 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Acun Ilıcalı nın yeni ortağı kim oldu?

Acun Ilıcalı nın yeni ortağı kim oldu?

Acun Ilıcalı yapımcı olarak hayatına devam ederken bir anda Medya patronu nasıl oldu? Yurt dışında devam eden eğlence programlarının kullanım haklarını satın alarak ülkemizde en çok izlenen yarışma ve eğlence programlarına imza atan Acun Ilıcalı artık programları kendi kanalımda yapmak istediğine karar vererek TV8 kanalını satın alarak Medya Patronluğuna ilk adımı atmıştı 2013 yılında. Peki Acun Ilıcalı TV8 kanalını ne kadara satın aldı diye çok merak edilmişti. 2013 yılında Acun Ilıcalı 70 milyon dolara TV8 kanalını satın alarak basında adından çok söz ettirmişti.

Son dönemde kulaktan kulağa dolaşan Acun Ilıcalı’ nın gizli ortağı kim sorularına cevap olacak bilgi Hürriyet gazetesi tarafından okurlarına duyuruldu. CNBC-E kanalını satan Ferit Şahenk yeni bir ortaklığa da imza atmış oldu. Ferit Şahenk in bu hamlesi de uzun süre konuşulacak gibi gözüküyor

Acun Ilıcalı yaptığı programları kendi kanalına aktararak izleyici kendi kanalına bağlamayı başardı. Tabi bu başarı sonrası 70 milyon dolara satın aldığı kanalın %30 oranındaki kısmını 110 milyon dolara satarak ne kadar karlı bir yatırım yaptığını da bir nebze konuyu takip edenlere göstermiş oldu. 2 yıl gibi kısa bir sürede aldığı paranın 1,5 katına sadece %30 payını satarak patronluk koltuğuna da ne kadar sağlam oturduğunu gösterdi. Bu hesaba göre Acun Ilıcalı satın alırken harcadığı paranın üzerinde bir satış yaparak hem parasını kasasına tekrar geri koymuş oldu hemde TV8 gibi bir kanalın %70 oranında Hakim ortağı oldu.

En çok izlenen programlar arasında O Ses Türkiye, Yeteneksizsiniz, yeni diziler ile 2015 yılında adından çokça söz ettiren Acun Ilıcalı’nın yeni projelerinin ne olacağı merakla bekleniyor.

 

 

BUNUNLA İLGİLİ:  Arjen Robben transferinde son durum açıklaması
About Author

Finansçı

2 Comments

  • Adam zeki ve işini iyi biliyor büyük başarı bir tebriği hak ediyor 🙂

  • Hem sağlam bir ortak bulmuş oldu ,hemde sağlam bir finansman sağladı kısa sürede.işte ticari zeka budur.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir