9 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Kariyer

Afrika Kalkınma Bankası Personel Alımı Yapacak- Kimler Başvurabilir?

Afrika Kalkınma Bankası Personel Alımı Yapacak- Kimler Başvurabilir?

T.C. Başbakanlık ve Hazine Müsteşarlığı Dış Ekonomik İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye’ de faaliyet gösteren Bankalara iletilen bildirimde Afrika Kalkınma Bankası iş başvurusu yapılabilmesi adına gerekli bildirim yapılmıştır. Bu bildirimde Afrika Kalkınma Bankası tarafından 2017 yılında kaç adet personel alımı yapılacağı? ve 2018 yılında ne kadar personel alımı beklentisi olduğu hakkında bilgilendirme yapılmıştır.

Afrika Kalkınma Bankası Personel Alımı Yapacak- Kimler Başvurabilir?

Peki Afrika Kalkınma Bankası iş başvurusu kimler yapabilecek? Afrika Kalkınma Bankası 25 üye Ülkede ofisi olan bir yapı olup, Türk personel istihdamının az olduğu bildirilerek Afrika Kalkınma Bankası için 19 pozisyon için Türk personel alımı yapılacağı bildirilmiştir. Türkiye Bankalar Birliği‘ ne iletilerek sektörde yeterli deneyime sahip çalışanların başvuru yapmaları amaçlanmaktadır. 2018 yılı hedeflerinde ise 2017 yılının 2 katı istihdam yapılması beklenmektedir.

2013 yılında Bölge dışı statüde üyesi olduğumuz Abidjan, Fildişi Sahili merkezli Afrika Kalkınma Bankası (AFKB) faaliyet gösterdiği bölgelerde ekonomik kalkınmaya ve sosyal gelişime katkı sağlamaya, yoksulluğu azaltma amacı gitmektedir. 25 Üye ülkesi bulunan Afrika Kalkınma Bankası içerisinde Türk Vatandaşı personel yer almadığından bu anlamda bir alım gerçekleştirilecektir. O yüzden sektörde yeterli deneyime sahip çalışanlar Afrika Kalkıma Bankası iş başvurusu yapmaları önemlidir.

Afrika Katılım Bankası son dönemde organizasyonel olarak bir kontrol sürecine girilmiş olup, bu kapsamda bir çok istihdam fırsatı doğmaktadır. Banka yönetimi tarafından alt yapı ve özel sektöre ait geliştirmeler, politika önerilerinin geliştirilmesi, cinsiyet eşitliği, iklim değişikliği, bölgesel bütünleşme gibi bir çok alanda personel alımı yapılarak bu anlamda iş ilanlarının yıl sonuna kadar geçerli olduğu belirtilmektedir.

Bu anlamda Afrika Katılım Bankası Türkiye ofislerinde görevlendirilmek üzere 19 adet personel alımı yapılacak olup uygun pozisyonlarda çalışanların bulunduğu Kurumlara bilgilendirme Hazine Müsteşarlığı tarafından yapılmıştır. Bu ekipler aşağıda detaylı olarak belirtilmiştir;

BUNUNLA İLGİLİ:  Sgk Müfettiş Yardımcılığı İçin 50 Personel Alımı Yapacak - Başvuru Şartları Neler?
Afrika kalkinma bankasi iş basvurusu,afrika kalkinma bankasi is ilanı, afrika kalkinma bankasi personel alimi
Afrika Kalkınma Bankası Personel Alımı
 • Dış İşleri Bakanlığı,
 • Maliye Bakanlığına,
 • Ekonomi Bakanlığına,
 • TCMB Başkanlığına,
 • Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığına,
 • Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu Başkanlığına,
 • Türkiye Bankalar Birliğine,
 • Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Başkanlığına,
 • Gıda, Tarım ve Hayvancılık Başkanlığına,
 • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına,
 • Orman ve Su İşleri Bakanlığına,
 • Çevre ve Şehircilik Bakanlığına

Bu kurumlarda çalışan ve kişisel gelişimi uygun olan çalışanlar, Afrika Katılım Bankası internet sitesi aracılığı ile iş başvurularını iletebilirler. Kısmen aynı şartların sağlandığı İslam Kalkınma Bankası nezdinde de personel alımı gerçekleşecek olup İslam Kalkınma Bankası Personel Alımı makalemiz bu anlamda size fayda sağlayacaktır.

Afrika Kalkına Bankası İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Afrika Kalkınma Bankası iş ilanı için başvuru yapacak olan adaylar için aşağıda başvuru linki belirtilmiştir. Afrika Kalkınma Bankası personel alımı yapılacak 19 pozisyon için ilanları revize edilmiş olup iş tanımı ile ilgili fazla detay belirtilmemiştir. Afrika Katılım Bankası Türkiye ofislerinde değerlendirilmek üzere iş ilanı için başvuru yapabilecek Kurumlar belirtilmiştir. İnternet sitesinden detaylı bilgiyi teyit eden çalışanlar aşağıdaki Afrika Katılım Bankası iş başvuru linki ile iş ilanını gerçekleştirebilir.

AFRİKA KATILIM BANKASI İŞ BAŞVURUSU

About Author

Finansçı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir