16 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Kariyer

Sgk Müfettiş Yardımcılığı İçin 50 Personel Alımı Yapacak – Başvuru Şartları Neler?

Sgk Müfettiş Yardımcılığı İçin 50 Personel Alımı Yapacak – Başvuru Şartları Neler?

Ülkemizin en büyük sorunlarından biri işsizlik desek yanlış olmaz sanırım. Genç nesil bir yandan, yeni mezunlarımız, son dönemde işten çıkarılmalara maruz kalan tecrübeli çalışanlar gibi bir çok vatandaşımız bir an önce bir iş bulabilmek için uğraşıyor.

İş başvurusu yaparken dikkat edilecek en önemli husus, hangi sektörde işe başlayacağınıza doğru karar vermektedir. Sebebine gelince sadece bir işim olsun diyerek yaptığımız başvurular sonrasında istemediğimiz bir işte uzun yıllar çalışmak zorunda kalabiliriz. İş hayatına başladığımız sektörde belirli bir bilgi birikimine ulaştıktan sonra farklı sektöre geçişler zor olmaktadır.

Hepimiz verdiğimiz emeğin karşılığını almak istediğimiz için başlangıç yaptığımız sektörde isteyerek yada istemeyerek uzun yıllar çalışabiliyoruz. O yüzdendir ki iş başvurusu yapmadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli husus bu sektörde çalışmak isteyip istediğimizi kendimize sormak olacaktır. Sektörde Müfettiş ve Müfettiş Yardımcılığı ile kariyerine başlamak isteyenler için güzel bir haberimiz var.

Sgk Müfettiş Yardımcılığı İçin 50 Personel Alımı Yapacak. Başvuru Şartları Neler?

Müfettiş yardımcılığı ile kariyerine başlamak isteyenler için birde bu pozisyon Devlet kadrolarında ise daha ön plana çıkmaktadır. Son dönemde Devlet kadrolarında yaşanan boşalmalar sonrasında bir çok pozisyon için personel alımı gerçekleştirilmekte. Sgk Müfettiş Yardımcılığı ‘da bu pozisyonlardan bir tanesi olarak değerlendirilebilir. Peki Sgk Müfettiş Yardımcılığı kadrosu için kaç kişi alım yapacak? Sgk tarafından yapılan açıklamada 50 adet Müfettiş Yardımcısı alımı gerçekleştirileceği açıklandı.

Bir kaç soru cevap ile Sgk Müfettiş Yardımcılığı kadrosu için personel alımlarının nasıl gerçekleştirileceği? Başvuru şartlarının neler olduğu? Başvuru süresi ne zaman bitiyor?, Sınav tarihi, Başvuru yapacak olanlarda aranan şartlar nedir? gibi bir çok soruyu cevaplamaya çalışalım.

 • Sgk Müfettiş Yardımcılığı başvurusunda KPSS şartı aranıyor mu? Evet, Sgk Müfettiş Yardımcılığı başvurusu için 2015 ve 2016 yıllarında gerçekleştirilen KPSS sonucu aranmaktadır.
 • Sgk Müfettiş Yardımcılığı sınav başvuru tarihi ne zaman? Sgk Müfettiş Yardımcılığı yazılı sınav başvuru tarihi 16-26 Mayıs 2017 tarihleri arası olarak belirtilmektedir..
 • Sgk Müfettiş Yardımcılığı için nereye başvuru yapmalıyım? Sgk Müfettiş Yardımcılığı için şahsen yada posta yolu ile başvuru yapılabilmekte olup, Sgk Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı’ nın Simon Bolivar cad. No:23 Çankaya/ Ankara adresine yapılması gerekmektedir.
 • Sgk Müfettiş Yardımcılığı sınavı ne zaman yapılacak? Sgk Müfettiş Yardımcılığı sınav tarihi 8-9 Temmuz 2017 olarak belirtilmektedir.
 • Sgk Müfettiş Yardımcılığı sınavı nerede yapılacak? Yazılı sınavın gerçekleştirileceği adres Sgk Kurumu Başkanlığı, Ziyabey caddesi, No:6 Balgat/ Ankara olarak açıklanmıştır.
BUNUNLA İLGİLİ:  İslam Kalkınma Bankası Personel Alımı Yapacak-Başvuru Şartları Neler?

Sgk Müfettiş Yardımcılığı İş Başvurusu için Gerekli Belgeler Neler?

Kariyerine Sgk Müfettiş Yardımcısı olarak başlamak isteyen adaylar için başvuru için hangi evraklar zorunlu. Başvuru yapacak olanlar için gerekli belgeleri şu şekilde listeleyebiliriz.

 • Makalemizin sonunda eklediğimiz Aday başvuru formu (sgk.gov.tr adresinden yada başvuru yaptığınız Rehberlik ve Teftiş Başkanlığından temin edilebilir)
 • 4,5*6 İki adet fotoğraf
 • KPSS Sonuç Belgesi
 • Yüksek Öğretim Kurumu diploma yada mezuniyet belgesinin aslı yada noter onaylı nüshası (Aslı gösterilmek koşulu ile Rehberlik ve Teftiş Başkanlığından onaylı sureti)
 • Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı tarafından verilen Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi (Sınav Giriş Belgeleri adrese gönderim yapılacak olup, kimlik tespitinde kullanılmak üzere geçerli kimlik belgesi ibraz etmek zorunludur)

Sgk Müfettiş Yardımcılığı Sınav Sonuçlarını Nasıl Öğrenebilirim?

Sgk Müfettiş Yardımcılığı sınavı başvurunuz sonrasında sınav sonucunun olumlu yada olumsuz gerçekleşmesi durumunda sonuçları, sınavda  geçerli puan alanları, mülakat adresini, gününü ve saatini gösteren listeler Kurum Başkanlık, Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlıklarında asılarak ek olarak sgk.gov.tr internet sitesinde yayınlanacaktır. Mülakat esnasında yanınızda bulundurulması gereken zorunlu evrakları ise yazılı sınav sonuçlarının açıklandığı listelerde belirtilecektir.

BUNUNLA İLGİLİ:  Afrika Kalkınma Bankası Personel Alımı Yapacak- Kimler Başvurabilir?
sgk müfettiş yardımcılığı sınavı

Sgk Müfettiş Yardımcılığı Sınavına Katılma Şartları Nelerdir?

Sosyal Güvenlik Kurumu Müfettiş Yardımcılığı sınavına katılacak adaylar için SGK tarafından açıklanan katılım şartlarını maddeler halinde belirtmek gerekirse şu şekilde sıralayabiliriz;

 • 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu ‘nun 48. maddesinde belirtilen nitelikleri taşımak
 • Sınavın gerçekleştirildiği 2017 yılının Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 (Otuzbeş) yaşını doldurmamış olmak
 • En az dört yıllık eğitim veren Yükseköğretim Kurumlarında Hukuk, İktisat, İşletme, Siyasal Bilgiler ve İdari Bilimler fakültelerinden yada bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş Yurtiçi yada Yurtdışındaki YÖK kurumlarından mezun olmuş olmak
 • ÖSYM tarafından 2015 ve 2016 yılında gerçekleştirilmiş olan KPSS ‘de KPSS46, KPSS113 yada KPSS118 puan türlerinden bir tanesinden 80 ve üzerinde puan almış olmak ve sınava başvuru yapan en yüksek puana sahip 250 kişi arasında yer almak.
 • Yukarıda belirtmiş olduğumuz başvuru tarihleri içerisinde başvuru belgesi ile beraber istenen diğer bilgi ve belgeleri Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına teslim edilme şartı.

Sgk Müfettiş Yardımcılığı Sınav ve Mülakat ‘da başarılı sayılma Şartları Nelerdir?

Sosyal Güvenlik Kurumu Müfettiş Yardımcılığı sınav ve mülakatında adayların başarılı olabilmesi için istenen şartları ise şu şekilde listeleyebiliriz;

 • Sınavda başarılı olarak değerlendirilmek için Sgk Kurumu Rehberlik ve Teftiş Bakanlığı yönetmeliğinde belirtilen 29. 32. ve 33.maddelerde belirtilen başarılı olarak değerlendirilen puanları almış olmak
 • Yazılı sınavı geçemeyenler mülakata çağrılmayacak
 • Müfettiş yardımcılığı sınav sonuçları, asil ve yedek olarak kazananlar, başarı listesi Rehberlik ve Teftiş Kurulu başkanlığı binalarına asılarak ve sgk.gov.tr internet sitesinde açıklanacaktır.
 • Sınavı kazanmış olan adaylardan istenen evraklar sonrasında duyurulacak olup,gerçek dışı beyanda bulunanların sınavı geçersiz sayılarak atama yapılmış olsa dahi geçersiz sayılacaklardır. Gerçek dışı beyanda bulunanlar herhangi bir hak sahibi bulunamayacak ek olarak, Türk Ceza Kanunu hükümleri gereğince Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulur.
 • Sgk Müfettiş Yardımcılığı sınavında sınav ve mülakatlarda hangi konulardan soru gelir? Rehberlik ve Teftiş Başkanlığının yönetmeliğinde belirtilen 24 ve 31. maddelerinde belirtilen konulardan gerçekleştirilecektir.
BUNUNLA İLGİLİ:  Afrika Kalkınma Bankası Personel Alımı Yapacak- Kimler Başvurabilir?

 

Sgk Prim Borcum, Sgk Tahakkuk bakiyesinden az çıkıyor neden olabilir? yazımızı okumak için tıklayın.

sgk mufettis yardimciligi aday basvuru formu
Sgk Müfettiş Yardımcılığı Aday Başvuru Formu
About Author

Finansçı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir